Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

+21
xpert
Батерфлај
Bleak
корун
fairy
sokol
Џими
Marej
Gallowsraven
Lastojca
REGINA
TL
RoTkViCa
grgrgr
KaTeRiNcE
METALBOY
kojgode
Mary Jane
The Breaking Dawn
Болиглава
Џајко
25 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? - Page 2 Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by Bleak Пон Апр 27, 2009 4:35 pm

Хармонична, енергична, убава весела, добар карактер, да ме шетат по кејон и заедно ќе си готвиме итн... Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 32
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? - Page 2 Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by корун Пон Апр 27, 2009 4:37 pm

Gallowsraven напиша:Е да бе за то сме ние, за перење и за готвење. Ќе си најмиш чистачка и готвачка а жена ти ќе си ја шеташ, ќе и удоволвиш, па и та тебе.... Не да се мрсит по дома...

Јас не барам да ми прајт генералка секој петок, ако гледаш така како однапред мојш да кажиш дека ке имаш услови да изнајмиш жена или во најлош случај дека ти немат да си та шо ке чистит по куќи. Друго, ак ти се расипит нешо, да речиме маса, ај и ние машкиве сеа да идеализираме дека за секоја ситница ке викаме мајстор да поправат. Си имат некој односи шо со тек на време се губет, ама без нив не мојт брак да издржит.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 31
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? - Page 2 Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by Батерфлај Пон Апр 27, 2009 5:49 pm

Некој шо ќе ми одговарат на мојов карактер, некој со кој ке можам да
сврзам муабет, значит паметен да е, со самото то и образован. Не ќе е
на одмет да ми поможвит низ кука, не сеа секој ден да пеглат и перит,
али по некој ручек да зготвит мојт. Некој шо ке ме ценит и поштоват ко
личност. Уште ваков маж да најдам и одма ве викам на свадба
Батерфлај
Батерфлај
Адаптер во подем

Age : 29
Број на мислења : 57
Хоби(работа) : Неам

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? - Page 2 Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by xpert Пон Апр 27, 2009 11:54 pm

Да сакат појке деца да имат:D
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? - Page 2 Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by Gallowsraven Вто Апр 28, 2009 8:04 am

корун напиша:
Gallowsraven напиша:Е да бе за то сме ние, за перење и за готвење. Ќе си најмиш чистачка и готвачка а жена ти ќе си ја шеташ, ќе и удоволвиш, па и та тебе.... Не да се мрсит по дома...

Јас не барам да ми прајт генералка секој петок, ако гледаш така како однапред мојш да кажиш дека ке имаш услови да изнајмиш жена или во најлош случај дека ти немат да си та шо ке чистит по куќи. Друго, ак ти се расипит нешо, да речиме маса, ај и ние машкиве сеа да идеализираме дека за секоја ситница ке викаме мајстор да поправат. Си имат некој односи шо со тек на време се губет, ама без нив не мојт брак да издржит.

Јас не викам за мене, за тебе викам. Иако не те знам, по постојве верувам во тебе дека ќе имаш услови за да викаш чистачка на секое... Само се зафркавав, али како и да е... :D во право си.
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 30
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? - Page 2 Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by sokol Сре Апр 29, 2009 10:47 am

како што кажав погоре би зел пристојна девојка а маж би зел енергичен и мускулест:D
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? - Page 2 Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by Џајко Сре Апр 29, 2009 12:33 pm

Јас би го зел сокол
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 31
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? - Page 2 Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by Наташа Сре Апр 29, 2009 3:47 pm

Jас овега.

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? - Page 2 1453973_base
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? - Page 2 Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by kojgode Пон Мај 04, 2009 9:10 pm

Jaс би го зел корун.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 31
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? - Page 2 Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by корун Пон Мај 04, 2009 10:07 pm

Дечко ај не им дудлај на админи....
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 31
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? - Page 2 Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by Odyssey Вто Мај 05, 2009 11:53 pm

Е за то тешко... оди на фацебук да видиш дека корун е во релатионшип веќе...
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 66
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? - Page 2 Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by комшивка Сре Мај 06, 2009 9:19 pm

за kojgode можно е и да се разведит..

инаку за човек со кој ќе поминиш многу години требит сериозно да се размислит а искрено сега многу не се замарам со то.. ама прво би гледала да е добар паметен итн. а многу помалце изглед надворешен Neutral валда и економската состојба да се трпит, не да ме удајт во долгови Very Happy
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? - Page 2 Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by s... Вто Мај 19, 2009 10:32 am

да е паметен, да имат понашање то многу го сакам,да знајт да ме почитуват,да ме поддржуват итн.. а исто и изгледот сакам секогаш да е среден ,убаво да изгледат итн.. имат уш многу ама ме мрзит...
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? - Page 2 Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by RoTkViCa Вто Мај 19, 2009 2:32 pm

s... напиша:да е паметен, да имат понашање то многу го сакам,да знајт да ме почитуват,да ме поддржуват итн.. а исто и изгледот сакам секогаш да е среден ,убаво да изгледат итн.. имат уш многу ама ме мрзит...

убо да мирисат? хахаха
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 32
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? - Page 2 Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by s... Вто Мај 19, 2009 9:33 pm

мислев на то да е искапен и да имат парфем на него незнам шо ти е то смешно...хх
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? - Page 2 Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by RoTkViCa Вто Мај 19, 2009 9:37 pm

s... напиша:мислев на то да е искапен и да имат парфем на него незнам шо ти е то смешно...хх

хаха не бе....ти не ни спомна мирис..јас те дополнив..то ми беше намерата Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 32
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? - Page 2 Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by s... Вто Мај 19, 2009 9:38 pm

RoTkViCa напиша:
s... напиша:мислев на то да е искапен и да имат парфем на него незнам шо ти е то смешно...хх

хаха не бе....ти не ни спомна мирис..јас те дополнив..то ми беше намерата Very Happy
sorry, заборајв шо имав напишано не ни прочитав...
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? - Page 2 Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by RoTkViCa Вто Мај 19, 2009 9:39 pm

s... напиша:
RoTkViCa напиша:
s... напиша:мислев на то да е искапен и да имат парфем на него незнам шо ти е то смешно...хх

хаха не бе....ти не ни спомна мирис..јас те дополнив..то ми беше намерата Very Happy
sorry, заборајв шо имав напишано не ни прочитав...

хаха не е битно, битно се сложивме хаха јас обожавааам машки парфеми УБАЈ Cool
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 32
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? - Page 2 Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот