Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

+21
xpert
Батерфлај
Bleak
корун
fairy
sokol
Џими
Marej
Gallowsraven
Lastojca
REGINA
TL
RoTkViCa
grgrgr
KaTeRiNcE
METALBOY
kojgode
Mary Jane
The Breaking Dawn
Болиглава
Џајко
25 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Каква девојкадечко би зеле за женамаж??

Пишување by Џајко Вто Апр 21, 2009 10:21 pm

Ќе се изјаснам подоцна! Very Happy
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by Болиглава Вто Апр 21, 2009 10:33 pm

Да знајт да ми го зготвит омиленото јадење, да не е радодајка(кој фтаса ја опчекори), да е тип на жена шо ќе е згодна и ко ќе подостарит. Ак ми текнит нешо покасно, ќе дополнам.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by The Breaking Dawn Вто Апр 21, 2009 10:40 pm

чоек со кој нема да ми е монотон животов и секој ден ке ми е различен и чоек шо нема после 40тите години да пуштит стомак и бракот да ние - јас да готвам да перам да пеглам а тој со пивото да глеат фудбал или нешо . такви работи не трпам.и да не е некоја пијаница шо не ке знајт кога се вракат дома.
ах и не е на одмет да си држит линијаRazz
ке поднапишам после уш нешо .
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by Mary Jane Вто Апр 21, 2009 10:44 pm

Многу детално треба да се изјаснам на оваа тема, ама накратко ќе кажам дека Тој треба да е човек со кој љубовта, довербата и разбирањето ќе се исто толку силни како во првите моменти на врската.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by kojgode Вто Апр 21, 2009 11:10 pm

Паметна да е со нејзе за све да можам да зборвам, да не ми шљапат на маса зш полудвам и да не е некое шмизлиште шо ќе се мават со секој втор па ќе требит снајпери да купвам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by The Breaking Dawn Вто Апр 21, 2009 11:22 pm

kojgode напиша:Паметна да е со нејзе за све да можам да зборвам, да не ми шљапат на маса зш полудвам и да не е некое шмизлиште шо ќе се мават со секој втор па ќе требит снајпери да купвам.

ауууу дааааааа аман
ова е добра причина за развод. tongue tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by METALBOY Сре Апр 22, 2009 12:04 pm

Паметна да е, од охридов да е, да е спортистка и најважно од се да ме сакат I love you
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by KaTeRiNcE Сре Апр 22, 2009 12:29 pm

Пред се да имат карактер,шо викат којгоде да мојш муабет да напрајш, со то ќе е и паметен значит и ќе знајт да ме ценит сакат и поштоват колку јас него,немат да е на одмет да е поќе Smile ии да да е романтичен, имат такоф ?
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by grgrgr Сре Апр 22, 2009 12:40 pm

Petar:)
Vaka..da e pameten da imat razbiranje da ne me iznevervit,da mozam da napram coecki muabet i da imat odredeni ambicii i celi vo zivotov

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by RoTkViCa Сре Апр 22, 2009 2:00 pm

јас мн сакам затоа се ќе оставам во рацете на судбината....затоа што секогаш обратно се враќа од нашите очекувања.....иако верувам во себе и мислам дека нема да се изневерам самата себеси Razz
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by TL Сре Апр 22, 2009 2:19 pm

RoTkViCa напиша:јас мн сакам затоа се ќе оставам во рацете на судбината....затоа што секогаш обратно се враќа од нашите очекувања.....иако верувам во себе и мислам дека нема да се изневерам самата себеси Razz
Се сложувам Smile
TL
TL
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 28

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by REGINA Сре Апр 22, 2009 3:11 pm

би зела нормален.


најретки се.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by Lastojca Сре Апр 22, 2009 3:18 pm

grgrgr напиша:Petar:)
Vaka..da e pameten da imat razbiranje da ne me iznevervit,da mozam da napram coecki muabet i da imat odredeni ambicii i celi vo zivotov

така де петар..не мораше да објасвиш толку Surprised

јас иначе го делам исотото мислење со ротквицава
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by Gallowsraven Сре Апр 22, 2009 3:23 pm

Да имат најкарактер. И да е секса до некој степен. Very Happy
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by Marej Сре Апр 22, 2009 3:25 pm

REGINA напиша:би зела нормален.


најретки се.
Define нормален.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by Џими Сре Апр 22, 2009 3:27 pm

Дур е уба битно ми е и да имат карактер...
Е сега ќе ја женам оваја мојава.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by Lastojca Сре Апр 22, 2009 3:38 pm

Define нормален.[/quote]

too many romantic comedies
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by sokol Сре Апр 22, 2009 4:30 pm

пристојна
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by RoTkViCa Сре Апр 22, 2009 4:40 pm

sokol напиша:пристојна

ах, колку скромно clown
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by sokol Сре Апр 22, 2009 4:54 pm

е да скромноста е една од моите одлики
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by RoTkViCa Сре Апр 22, 2009 5:02 pm

sokol напиша:е да скромноста е една од моите одлики

хахахахах да да се познава оддалеку...БРАВО bounce....ретки се таквите Razz
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by fairy Чет Апр 23, 2009 6:00 pm

The Breaking Dawn напиша:чоек со кој нема да ми е монотон животов и секој ден ке ми е различен и чоек шо нема после 40тите години да пуштит стомак и бракот да ние - јас да готвам да перам да пеглам а тој со пивото да глеат фудбал или нешо . такви работи не трпам.и да не е некоја пијаница шо не ке знајт кога се вракат дома.
ах и не е на одмет да си држит линијаRazz
ке поднапишам после уш нешо .

и да е паметен Very Happy
и уште имат ама и мене не ми теквит сеа..
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by REGINA Пон Апр 27, 2009 12:51 am

Marej напиша:
REGINA напиша:би зела нормален.


најретки се.
Define нормален.
Smile паметен, интересен, чоек со перспектива за иднина, стабилен и крајно заљубен. Ова по мое...
А и ако имат чудни навики, јас би се навикнала на нив.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by корун Пон Апр 27, 2009 11:01 am

Паметна, да перит и готвит а за изглед шо мојт пуба со овие карактеристики...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by Gallowsraven Пон Апр 27, 2009 3:53 pm

Е да бе за то сме ние, за перење и за готвење. Ќе си најмиш чистачка и готвачка а жена ти ќе си ја шеташ, ќе и удоволвиш, па и та тебе.... Не да се мрсит по дома...
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж?? Empty Re: Каква девојка/дечко би зеле за жена/маж??

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот