Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

+23
REGINA
*UnIqUe*
slatkish
s...
tosobarasdanajdis
sobaramovde
KaTeRiNcE
Angelic
sokol
lela
Џими
Ivana
корун
Ane
Marej
malina
METALBOY
The Breaking Dawn
RoTkViCa
Mary Jane
Болиглава
Punk
kojgode
27 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by kojgode Пет Апр 17, 2009 7:13 pm

Koлку ви е важен надворешниот изглед на партнерот, многу велат дека внатрешниот многу повеќе им значи од надворешниот, но тоа не значи дека не е важен надворешниот нели? Што мислите?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 31
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by Punk Пет Апр 17, 2009 7:20 pm

важен ама не и пресуден. не глеам да е некој лепотан само морат да имат нешо убо шо ќе ме привлечит а после пресуден е карактерот.
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 33
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by Болиглава Пет Апр 17, 2009 7:21 pm

До одреден процент. Во поголем број случаи најпрво надворешниот изглед е пресуден за да се заинтересираме во некоја личност... ама не вршит некој голем фактор ако дотичната особа имат мозоче ко орев.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 31
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by Mary Jane Пет Апр 17, 2009 7:27 pm

Леле, па тешко е ова, не за друго, туку заради то шо ретко се наоѓа особа која ги има и двете карактеристики. Сепак мислам дека ако е убав одвнатре морат да зрачит однадвор. То е шарм. А убајна надворешна, е и то многу ретко го среќавам.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by RoTkViCa Пет Апр 17, 2009 7:30 pm

Болиглава напиша:До одреден процент. Во поголем број случаи најпрво надворешниот изглед е пресуден за да се заинтересираме во некоја личност... ама не вршит некој голем фактор ако дотичната особа имат мозоче ко орев.


и јас мислам така....а во друг случај можеби нема да забележиме некого по изгледот ама ако случајно дојдемме во контакт со истиот, може да не привлече неговиот шарм и карактер.....и тогаш ни станува многу поубав и поблизок Cool
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 32
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by The Breaking Dawn Пет Апр 17, 2009 9:02 pm

Punk напиша:важен ама не и пресуден. не глеам да е некој лепотан само морат да имат нешо убо шо ќе ме привлечит а после пресуден е карактерот.

истово го мислам. колку и да е некој прекрасен ак немат понашање ми се отсвиѓвит(зборов) tongue
на крај краева да е мн убав не ми значит. да е привлечен ми е поубо Laughing
надворешен изглед е битен на прв поглед. ако почнит сериозно да ми се свиѓат, карактерот мн побитен е. I love you
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by METALBOY Пет Апр 17, 2009 10:50 pm

Колку надворешниот толку и внатрешниот (неможи едно без друго, шо значи 50 - 50)
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by malina Саб Апр 18, 2009 6:40 pm

Најпрвин за да бендисам некој морат да имат шарм ,неморат да е многу убав ама да е симпатичен,а вистина дека е најважно да е внатрешно убав,ама секогаш првин се заљубвиме во надворешниот ,па дури после во внатрешниот
malina
malina
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by Marej Саб Апр 18, 2009 8:01 pm

Не ногу, ама најмалце требит да е гуге.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 32
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by Ane Нед Апр 19, 2009 2:12 am

Vistina e presuden nadvoresniot izgled za da se zainteresirame za nekoj ama sepak mene kolku i nadvoresniot tolku i vnatresniot mi se bitni
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by корун Нед Апр 19, 2009 2:25 am

Надворешен изглед засеа поголем процент со оглед на то дека не е нешо посериозно, само да имат некоја одредена граница на понашање и да не е апла простичка... За покасно не е толку битен излгед колку карактер и убав брак, зато шо секако ке остарит... Е сеа добро децава погрди ке се малу ама немат гајле Laughing
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 31
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by Ivana Нед Апр 19, 2009 2:51 am

хахаха
па кј мене влијајт за да почнам да се распрашвам односно ко шо потенцира Ане да се заинтересирам, ама одма после то се одлучвам според карактерот..
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by Џими Нед Апр 19, 2009 12:17 pm

Битен ми е надворешниот изглед. Шо ако имат карактер нај нај, ко на изглед не ми е привлечна.
Првин све се почвит со надворешниот изглед, на почеток тој е пресуден. Ама после карактерот ке кажит колку ќе бидит цврста врската.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 31
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by lela Нед Апр 19, 2009 12:28 pm

Многу.

lela
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by sokol Нед Апр 19, 2009 7:49 pm

вистина требит да е уба ама имат и уба и паметна и уба и простичка ама поголемо влијание има надворешниот изглед
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by Angelic Нед Апр 19, 2009 7:54 pm

колку? не можам да речам многу или да речам малку.
Ова и не се изразува со проценти.

Би рекла само: Ми значит.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 31
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by KaTeRiNcE Сре Апр 22, 2009 12:43 pm

70% внатрешен,30% надворешен,зш ак немат понашање да не можам муабет ко чоек да напрам шо ке ми е?.
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 30
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by Ivana Чет Апр 23, 2009 11:40 am

KaTeRiNcE напиша:70% внатрешен,30% надворешен,зш ак немат понашање да не можам муабет ко чоек да напрам шо ке ми е?.
колку си во право.... се водеше на мој пример? хахах
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by sobaramovde Нед Апр 26, 2009 2:06 am

sobaramovde
sobaramovde
Адаптер4е

Age : 37
Број на мислења : 5

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by Болиглава Нед Апр 26, 2009 2:13 am

Марина и за тебе требит да го повторвам правилоно за репутација или ќе го клајш и мојов пост само ко цитат?


Бегајте админ сум.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 31
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by Marej Нед Апр 26, 2009 2:13 am

Болиглава напиша:Марина и за тебе требит да го повторвам правилоно за репутација или ќе го клајш и мојов пост само ко цитат?


Бегајте админ сум.
Чисто да те изнервирам Smile
Бриши.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 32
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by tosobarasdanajdis Нед Апр 26, 2009 2:59 am

mnogu na cel svet

tosobarasdanajdis
Адаптер4е

Age : 37
Број на мислења : 1

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by s... Нед Мај 03, 2009 3:53 pm

многу, несакам да излезам со некој шо ке личит на клошар..сакам секош да е убо среден..
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by slatkish Нед Мај 03, 2009 10:16 pm

важно ми е и да е убав но и внатрешниот изглед ми е секако битен пошо џабе му е убајна ако немат мозок ....

slatkish
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 22

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by *UnIqUe* Пон Мај 04, 2009 7:47 pm

Punk напиша:важен ама не и пресуден. не глеам да е некој лепотан само морат да имат нешо убо шо ќе ме привлечит а после пресуден е карактерот.


Ептен се сложвам со ова... Very Happy
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот? Empty Re: Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот