Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Personas (скинови) за Firefox

4 posters

Go down

Personas (скинови) за Firefox Empty Personas (скинови) за Firefox

Пишување by Ike Вто Апр 14, 2009 6:13 pm

Personas (скинови) за Firefox Mwzjh4
Personas (скинови) за Firefox
Скиновите се експиримент на Mozilla Labs
што им дозволува на корисниците да го сменат изгледот на нивниот Mozilla Firefox прелистувач. Скиновите се мали и го мењаваат изгледот на Firefox со тоа што ги мењаваат сликите на хедерот и футерот, а главното мени го оставаат непроменето. Скиновите биле достапни веќе некое време, но тие може да бидат сложени за креаторите да ги направат и посложено за корисници да ги инсталираат и сменат. Mozilla Labs сакаа сите да можат да го менуваат скинот на Firefox без кодирање.

За да ги користите скиновите, корисниците на Firefox се задолжени да го инсталираат адонот Personas for Firefox 1.0, можете да го симнете бесплатно од www.GetPersonas.com. Откако ќе се инсталира адонот, корисниците може лесно да одберат и изменат нивни скин во секое време со кликање на маската (лисицата) во долниот-лев ќош од прелистувачот или со посетување на галеријата од скинови што содржи многу скинови.
Туторијал за правење на ваш скин кој можете само вие да го користите (само во една слика е направен туторијалот), кликнте тука за да ја видите сликата
Повеќе инфо (прашања, туторијали..) може да се најде на www.GetPersonas.com
Извор: ******* форум


Што мислите за ова? Користите ли некој скин? Јас го користам Firefox Robot, супер е баш одговара со бојата на буквите и се...

Ike
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 3

http://www.me-chitash.com

Вратете се на почетокот Go down

Personas (скинови) за Firefox Empty Re: Personas (скинови) за Firefox

Пишување by Lastojca Пон Апр 20, 2009 10:54 pm

јако е ...јас си го сменав сеа и си кладов пролетно едно скичула
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Personas (скинови) за Firefox Empty Re: Personas (скинови) за Firefox

Пишување by Џајко Вто Апр 21, 2009 2:30 pm

го зедов и јас, јаки се ептен :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Personas (скинови) за Firefox Empty Re: Personas (скинови) за Firefox

Пишување by Џајко Сре Апр 22, 2009 12:22 am

Ево како си го вклопив мозила со форумов :D
Personas (скинови) за Firefox Untitled
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Personas (скинови) за Firefox Empty Re: Personas (скинови) за Firefox

Пишување by The Breaking Dawn Сре Апр 22, 2009 12:54 am

мојот е поубав
со природа е
со светечкине бубачки в шума.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Personas (скинови) за Firefox Empty Re: Personas (скинови) за Firefox

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот