Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Незгодни ситуации при поздраввење

+8
мирАл
Џајко
Lastojca
Mary Jane
Болиглава
The Breaking Dawn
Marej
Наташа
12 posters

Go down

Незгодни ситуации при поздраввење Empty Незгодни ситуации при поздраввење

Пишување by Наташа Пон Апр 06, 2009 5:51 pm

Сиве луѓе различно се поздравувет*, па нормално е да се јавит некоја ситуација шо ќе ве засрамит или ќе ви станит непријатно, па ќе се чудите дал сте се избрукале и слични работи.

На пример, тој ти дават рака, ти ојш да го бациш в образ, или ти застанвиш па таја заминвит и се избрквите, или она ситуацијана ти ојш лево и тој лево, ти десно и тој десно..
Повелете изјаснете се. I love you

* sunny

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Незгодни ситуации при поздраввење Empty Re: Незгодни ситуации при поздраввење

Пишување by Marej Пон Апр 06, 2009 5:58 pm

Ногупати ми се имат десено да се бацам в уста од брзање или од одбирање на иста страна ко ќе свртиш образ за да се поздравиш. А за „здраво“, ако сум била пред то сама и не сум зборвела долго време ко ќе се поздравам ногу смешно гласче испуштам.

_________________
Што е убав овој свет, овде гомно, онде цвет.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Незгодни ситуации при поздраввење Empty Re: Незгодни ситуации при поздраввење

Пишување by The Breaking Dawn Пон Апр 06, 2009 6:50 pm

и јас стопати луѓе иам бацвено в уста од невнимание или јас ке одам од лева страна некој од десна и нишо не излегвит
ко ке не ми е тука умов можам да поминам да најдам некој близок да го изнаглеам и нишо да не му речам и после се брукам ко ке ми речет зш не прајш муабет па излегвит ко да се правдаш
и многупати ко ке сум малце изгубена со некои луѓе по 2 пати се поздраввам а некои ги игнорирам.то ми се дешават со едни близначки шо учет со мене колку и да не личет.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Незгодни ситуации при поздраввење Empty Re: Незгодни ситуации при поздраввење

Пишување by Болиглава Пон Апр 06, 2009 7:42 pm

Не сум големо поздраввало, така да најчесто викам "здраво" и си продолжвам или се тргам настрана во случај другиве да сакет да се излигает.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Незгодни ситуации при поздраввење Empty Re: Незгодни ситуации при поздраввење

Пишување by Mary Jane Пон Апр 06, 2009 8:15 pm

Јас МРАЗАМ некој шо не ми е близок (го гледам еднаш во месецот или во годината) ќе дојт, ќе се поздравит ко во сродство да сме и ќе ми прајт муабет кој е инаку за најблизок круг пријатели. Зато избегавам бацвења и обично велам здраво. Ми се имет некој гафој десено (ненамерно да бацам в уста, да се чукнам в чело или пак да си го искршам носов), често ме фаќат електрицитет (особено ак носит наочари другиот), ама ништо страшно.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Незгодни ситуации при поздраввење Empty Re: Незгодни ситуации при поздраввење

Пишување by Lastojca Пон Апр 06, 2009 9:04 pm

Mary Jane напиша:Јас МРАЗАМ некој шо не ми е близок (го гледам еднаш во месецот или во годината) ќе дојт, ќе се поздравит ко во сродство да сме и ќе ми прајт муабет кој е инаку за најблизок круг пријатели. Зато избегавам бацвења и обично велам здраво.

исто така.
и плус се нервирам ко ке ме прашат некој кј ојш? и јас ке одговорам убо ево...и го мразам зборот ево! а за све го употребвам
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Незгодни ситуации при поздраввење Empty Re: Незгодни ситуации при поздраввење

Пишување by Џајко Пон Апр 06, 2009 9:10 pm

Не се замарам јас скоро ич за поздрављање освем со некој шо ми се поблиски сакам да ги гушнам.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Незгодни ситуации при поздраввење Empty Re: Незгодни ситуации при поздраввење

Пишување by мирАл Пон Апр 06, 2009 9:11 pm

Ок ве нервират. А ако то лице се поздравило само колку да не испаднит дебил зш ве познават итн.
Ео на пример јас да ве сретнам негде ќе застанам да се поздравам требит да го напрам то.... scratch (со M. J. не се глеаме секој ден, па чак ни со Ластојца)- јас то од риспект би го напрајл
не сакам да ве нервирам зш.. Razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Незгодни ситуации при поздраввење Empty Re: Незгодни ситуации при поздраввење

Пишување by TL Пон Апр 06, 2009 9:16 pm

Lastojca напиша:
Mary Jane напиша:Јас МРАЗАМ некој шо не ми е близок (го гледам еднаш во месецот или во годината) ќе дојт, ќе се поздравит ко во сродство да сме и ќе ми прајт муабет кој е инаку за најблизок круг пријатели. Зато избегавам бацвења и обично велам здраво.

исто така.
и плус се нервирам ко ке ме прашат некој кј ојш? и јас ке одговорам убо ево...и го мразам зборот ево! а за све го употребвам
И јас се сложувам со вас и мене ми се случува истото и мн се нервирам исто така и плус еве пример кога одиш нашколо и те прашуваат кај одиш??? па фала богу носам ташна се знае кај одам ...
TL
TL
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 28

Вратете се на почетокот Go down

Незгодни ситуации при поздраввење Empty Re: Незгодни ситуации при поздраввење

Пишување by Mary Jane Пон Апр 06, 2009 9:31 pm

мирАл напиша:Ок ве нервират. А ако то лице се поздравило само колку да не испаднит дебил зш ве познават итн.
Ео на пример јас да ве сретнам негде ќе застанам да се поздравам требит да го напрам то.... scratch (со M. J. не се глеаме секој ден, па чак ни со Ластојца)- јас то од риспект би го напрајл
не сакам да ве нервирам зш.. Razz

Ама ти не ми прајш муабет од типот на:
- втора реченица да ти е : Еј, си фати дечко?
- Ај да се договориме сабота да излезиме, тро да се видиме... и сл...

И плус тие ми се само познаници. Имат луѓе шо ретко ги среќавам (и ми недостасвет) и со задоволство би си попрајла муабет (знам да останам со сати на улица).
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Незгодни ситуации при поздраввење Empty Re: Незгодни ситуации при поздраввење

Пишување by Наташа Пон Апр 06, 2009 9:32 pm

Го одјеба неприметно Smile

Глупо е исто и ко ќе се видиш со некој шо се знајш и со него некој непознат. И ај шо да му прајш на тој другиот? Ал рака да му пуштиш, ал само здраво, да го бациш? Голема трилема, нели? pig

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Незгодни ситуации при поздраввење Empty Re: Незгодни ситуации при поздраввење

Пишување by Lastojca Пон Апр 06, 2009 9:37 pm

мирАл напиша:Ок ве нервират. А ако то лице се поздравило само колку да не испаднит дебил зш ве познават итн.
Ео на пример јас да ве сретнам негде ќе застанам да се поздравам требит да го напрам то.... scratch (со M. J. не се глеаме секој ден, па чак ни со Ластојца)- јас то од риспект би го напрајл
не сакам да ве нервирам зш.. Razz

ам друго е то...не се гледаме мојт секој ден ама на форумов комуницираме..имат разлика! Very Happy bounce
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Незгодни ситуации при поздраввење Empty Re: Незгодни ситуации при поздраввење

Пишување by Mary Jane Пон Апр 06, 2009 9:42 pm

Наташа напиша:Го одјеба неприметно Smile

Глупо е исто и ко ќе се видиш со некој шо се знајш и со него некој непознат. И ај шо да му прајш на тој другиот? Ал рака да му пуштиш, ал само здраво, да го бациш? Голема трилема, нели? pig

А зш? Зарем требит двоумење?
Ме сфати погрешно, иам другари и другарки со кои шо порано сум била ептен блиска, ама сега поретко ги глеам и нормално дека со нив ќе се изгушкам.
А некои шо само ги знам успатно не ги рачунам за другари и со нив си иам само здраво. Нишо појќе.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Незгодни ситуации при поздраввење Empty Re: Незгодни ситуации при поздраввење

Пишување by Наташа Пон Апр 06, 2009 10:12 pm

Не мор, не ме сфати, не се нервирај Smile
Шега бев зш од одма му рече да не те викат за сабота да излезите, знам дек беше само пример.

Ај да не сум офтопик, глупо ми е и то шо го спомна Мареј. Чутиш цело време и некој познат ќе излезит од негде и ти со пискаво зарипнато гласче Здраво викаш ко отепана. Смешно ми идат тоаш.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Незгодни ситуации при поздраввење Empty Re: Незгодни ситуации при поздраввење

Пишување by The Breaking Dawn Вто Апр 07, 2009 12:02 am

Наташа напиша:Го одјеба неприметно Smile

Глупо е исто и ко ќе се видиш со некој шо се знајш и со него некој непознат. И ај шо да му прајш на тој другиот? Ал рака да му пуштиш, ал само здраво, да го бациш? Голема трилема, нели? pig

јас вака првиот сокак го факам или чепкам низ телефон. tongue
а и мн често ми се дешават ко ке слушам музика по пат и на некој буквално да му се развикам ко некој психо - ДОБАР ДЕН или нешо
а некојпат ко ке не ми е тука умов излегвет нешо помегу добар ден и добро вечер или целосно времето ке го утнам tongue alien
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Незгодни ситуации при поздраввење Empty Re: Незгодни ситуации при поздраввење

Пишување by Bleak Вто Апр 07, 2009 12:42 am

Незгодни ситуации... после 2 години ко сретнаф Зорче... класнион мој од основно и место добар ден му рекоф како е и онака раперски си се поздравифем... бруки... Rolling Eyes
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Незгодни ситуации при поздраввење Empty Re: Незгодни ситуации при поздраввење

Пишување by мирАл Сре Апр 08, 2009 7:54 pm

Mary Jane напиша:Имат луѓе шо ретко ги среќавам (и ми недостасвет) и со задоволство би си попрајла муабет (знам да останам со сати на улица).
Very Happy tongue
Демек јас сум во овие реткиве хаха Smile
(се зезам знам дек си озбилна Smile )
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Незгодни ситуации при поздраввење Empty Re: Незгодни ситуации при поздраввење

Пишување by METALBOY Саб Апр 11, 2009 3:06 pm

Незгодно беше еднуш ко се поздравјав со другари и другарка, имено првин со другариве се поздравив, па со другаркава наместо да ја бацам пуштив рака (бруки) No
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Незгодни ситуации при поздраввење Empty Re: Незгодни ситуации при поздраввење

Пишување by Рокси Саб Апр 11, 2009 3:08 pm

Вчера се поздравев со еден другар (долга коса имат), го гушнав и копчето од фармерската јакна ми се заплетка во неговата коса... брука бе Very Happy
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 27
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Незгодни ситуации при поздраввење Empty Re: Незгодни ситуации при поздраввење

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот