Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЕМО!!!

+14
tetka
Mule
Ivana
fairy
Obibos
STIFLER
Mary Jane
Bleak
Punk
METALBOY
Marej
The Breaking Dawn
pankerishte
Џими
18 posters

Go down

ЕМО!!! Empty ЕМО!!!

Пишување by Џими Вто Мар 24, 2009 2:37 pm

Не станвит збор за ЕМО ОХРИД, туку сакам да кажам дека многу мразам наркомани, пијаници, клошари... И други такви шо... ЕМОТИВЦИ!!!

Значит, преку кур ми е ко ќе видам некое копиљче со шишка на страна, шо плачит ко ќе добијат послаба оцена нашкола или ко ќе го искритикуват некој другар.
Се затворет таквите деца в соба и само плачет по цел ден, се гушкет со мечиња и курци палци.
Имат и женски емотивки, ама тие се далеку поубави од мажињата емотивци. Значит, прам разлика - женска шо е ЕМО не е исто со машко е ЕМО.
Ме нервирет ХИ5 имиња, мсн имиња, можит и фејсбук имиња на пример - Little hot emo girl, little emo boy. Emo is a state of mind. Emo is drapaj si kurot.

Не сакав да ја отворам темава во Мода и Убавина или недај Боже во Љ и С, зато шо е ова нов општествен феномен кој кај нас се развива кон крајот на минатиот век, а сега е веќе многу поинтензивен.

Сум видел емотивци, емотивки и ми се гадит. Едно момиче од 6то одделение имаше слика кај шо сечит вени????
Алооо, уште не почнале со живот, мислат дек животот не е фер, се жалет зато шо мајкаим не им купила конверс патики????? Аман.
До каде со таквите?
ЕМО!!! Emo-lawn
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 29
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

ЕМО!!! Empty Re: ЕМО!!!

Пишување by pankerishte Вто Мар 24, 2009 4:18 pm

И има еден куп песни против емо Cool
јас ги тепам кај што стигнам.Мразам емо женски и емо машки.Исти патлак се.

Иначе во Русија со новиот закон е забрането носење на таа проклета емо шишка и такви ствари по самоубиството во низа на малолетници од 14 години снимани со камера.

Добро е во Охрид немам приметено такви фаци.Абе не смејт ни да ги имат.Во Битола и во Скопје вријат ама се педери и лезбејки се.
Катастрофи живи...
Мислам дека 90 посто од населението не ги сака пошто никој не мојт да ги сватит нивните ставови кои што се тапа.
Абе нека сечат вени,сами ке се испоубиет.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 32
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

ЕМО!!! Empty Re: ЕМО!!!

Пишување by The Breaking Dawn Вто Мар 24, 2009 5:03 pm

се согласвам со двајцава
за скопје не знам
ама во охрид се само филмаџии шо не знает ни зборот емо шо значит
појке заради имиџ се прает шо ги глеет на интернет или негде
јас ич не ги сакам овие овде ...:S
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

ЕМО!!! Empty Re: ЕМО!!!

Пишување by Marej Вто Мар 24, 2009 5:08 pm

ИУ!!!!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

ЕМО!!! Empty Re: ЕМО!!!

Пишување by METALBOY Вто Мар 24, 2009 9:15 pm

Немам видено многу овде, а скопје ко бев, уф, на секој чекор. Можда поубај се така или тргет шема. Laughing
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

ЕМО!!! Empty Re: ЕМО!!!

Пишување by Punk Вто Мар 24, 2009 9:19 pm

И битола вријат. ко ненормални се, само жилетче за нив
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

ЕМО!!! Empty Re: ЕМО!!!

Пишување by Bleak Вто Мар 24, 2009 9:33 pm

Со душа ја чекаф темава хаха... Very Happy
Емо... битола вирејт, Скопје максимално... и шо знам... она со шишкине ау јако стилче е ама шо се касапет не им чинит... Rolling Eyes
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

ЕМО!!! Empty Re: ЕМО!!!

Пишување by Mary Jane Вто Мар 24, 2009 11:27 pm

Избегавам вакви врсти на луѓе. Имав можност летото да се подружам со една и сфатив колку само сум среќна шо не сум огорчена на животов.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

ЕМО!!! Empty Re: ЕМО!!!

Пишување by STIFLER Сре Мар 25, 2009 2:30 am

WTF is EMO?
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 31
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

ЕМО!!! Empty Re: ЕМО!!!

Пишување by Obibos Сре Мар 25, 2009 2:38 am

Ве поштовам сите шо ги мрзите емофциве...и мене ме нервирет педерчина со шишка пуштена и плачипички
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 30
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

ЕМО!!! Empty Re: ЕМО!!!

Пишување by Џими Сре Мар 25, 2009 1:25 pm

STIFLER напиша:WTF is EMO?
http://www.emo.com.mk/

Види на оваа страна разгледај.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 29
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

ЕМО!!! Empty Re: ЕМО!!!

Пишување by fairy Саб Мар 28, 2009 1:53 am

EMO? хахаха мене ми се многу смешни, едноставно се познават посебно овие во охрид дека со сила се прает нешто без врска емо кидс...хахаха можда изгледет симпатични на прв поглед ама стварно педерски ми изгледат машко емо...а за женските незнам, и тие ми се смешни уфилмани...пффф абеее ак сакет и гла нек кршет, од незнаење шо да прает.
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

ЕМО!!! Empty Re: ЕМО!!!

Пишување by Ivana Саб Мар 28, 2009 3:00 am

оф леле се брукет нешо онде пак пред некој викенд фејмос беа на свирка.... оф мори мајко ко маскенбал да имаше...!
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

ЕМО!!! Empty Re: ЕМО!!!

Пишување by Mule Пон Мар 30, 2009 8:17 pm

METALBOY напиша:Немам видено многу овде, а скопје ко бев, уф, на секој чекор. Можда поубај се така или тргет шема. Laughing

Ама Скопје си биден а? Абе будала си у пичку матер ! Basketball
Mule
Mule
Младо Магаре
Младо Магаре

Age : 29
Број на мислења : 55

Вратете се на почетокот Go down

ЕМО!!! Empty Re: ЕМО!!!

Пишување by tetka Чет Апр 02, 2009 9:45 pm

hhhhhh tie so se praet emo vrska nemet so e to ama so ke prajs so glupi de4i6ta se filmet neso ama i samite ne znaet

tetka
Адаптер4е

Број на мислења : 2

Вратете се на почетокот Go down

ЕМО!!! Empty Re: ЕМО!!!

Пишување by Angelic Пет Апр 10, 2009 3:35 pm

Ауч скопје емовци до тука и назад!
((охрид.. имат некој ама не се екстремни- за битола не знам))
еден со друг да не можиш да ги распознајш! сите со пирс на веѓа, шишка педерска, наведната глава, со емовка до него и + пакетче жилетчиња в џеб!
.... лелеле еееј не можам да ги смислам!

видете го пак овој!
ЕМО!!! 1193324874_id429_

affraid affraid affraid affraid Suspect
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

ЕМО!!! Empty Re: ЕМО!!!

Пишување by katusch Нед Јун 28, 2009 1:26 am

добро е шо имат и за ова тема. вака да кажам мене мнннннннн ми се свиѓат стилот од емовцине, ма да ме нервират она шо се претераноооооооо плачковци. убо е да плачиш некогаш, немат нишо страшно, ама веќе вени сечење и то.... претеризам е

и нишо лошо не кажвам за нив, тие си одбрале то да се и то е. од македонијава не знам мн емовци, ама знам некој американци емовци... баш се интересни. и си знает и тие на нивен начин да се забавувет

овај е од америка, matthew се викат

ЕМО!!! Matty9.th

малце мала е сликава, ама то е
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 30
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

ЕМО!!! Empty Re: ЕМО!!!

Пишување by Рокси Нед Јун 28, 2009 1:50 am

Абе ни стилот ни начинот на живот.
Океј, сега емо-то е во мода и појкето се облеквет емо ама идеологијата ја немет прифатено. Ко шо сфатив, темава е за вистинските емовци.
Сеуште неам запознаено вистинска емо личност па неможам да ќењам ама лично мене нивната идеологија ми е глупа и недорасната. Ме потсеќат на американски разгалени дечиња кои не го добиле најновиот излезен телефон на пазарот или најскапите патики ... и сега се жалат бидејќи не почувствувале на своја кожа како всушност изгледа реалниот живот и мислат дека сите несреќи се свртиле против нив и никој не ги разбира.
Од друга страна, пак, стилот неможел да бидит посрање! Марамите земени од хипиците, шминката од готиците, ска-коцките од панкерите, розовото од шмизлите... значи, немат НИШТО оригинално во нивниот стил освен нескладното носење на различните парчиња облека.
Не сум баш сигурна шо музика слушет, мислам дека се вртат околу панк-рок шо и не е толку лошо... ама текстовите на песните се баш како и нивната идеологија од шо ми се креват коса ко ќе слушнам таква песна.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 27
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

ЕМО!!! Empty Re: ЕМО!!!

Пишување by katusch Нед Јун 28, 2009 9:31 pm

еф нешо шо мислам дека ќе ве наранит... ак не сите бар некого Very Happy

http://dark.pozadia.org/wallpaper/Emo-Restroom-Sign/
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 30
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

ЕМО!!! Empty Re: ЕМО!!!

Пишување by Четкар Нед Aвг 09, 2009 6:17 pm

шознам мене ЕМО ми се чинит уба фабрика е. Дур не ја пропаднаја.
А за емовциве..к*р да бричет на мој да си личетж.
Четкар
Четкар
Шегамен

Age : 31
Број на мислења : 89
Хоби(работа) : неам. криза е.
Забавен? : најпојќе од сите на форумов.

Вратете се на почетокот Go down

ЕМО!!! Empty Re: ЕМО!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот