Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Juventus

Go down

Juventus Empty Juventus

Пишување by Болиглава Нед Јан 11, 2009 2:28 am

Мојот омилен тим. lol Shocked
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Juventus Empty Re: Juventus

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 2:30 am

Уаааа jocolor
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Juventus Empty Re: Juventus

Пишување by kojgode Нед Јан 11, 2009 3:10 am

Со местење игрет овие копилиња се.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Juventus Empty Re: Juventus

Пишување by Болиглава Нед Јан 11, 2009 3:12 am

Да слушнам колку титули имет...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Juventus Empty Re: Juventus

Пишување by Mary Jane Пон Јан 12, 2009 1:11 am

Е добро де, неостварена желба ми е да ве видам поразени од Реал, ама ми се наполни срцево ко го прогласија Касиљас за најдобар голман, а Буфон е втор со далеку помал број гласови.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Juventus Empty Re: Juventus

Пишување by Болиглава Пон Јан 12, 2009 3:48 am

Браво.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Juventus Empty Re: Juventus

Пишување by kojgode Пон Јан 12, 2009 4:17 am

А колку од титулите се со местење добијани то е друго два. А кога сме кј местењето за ова требит да се обратиме кј сокол тој знајт за све шо е местено.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Juventus Empty Re: Juventus

Пишување by корун Пон Јан 12, 2009 4:45 am

За Јувентус е општо познато, сокол знајт за третолигаши...затоа е тој нашиот избор за модератор.А, да, се надевам во догледно време ке научит кај е ш на тастатурата Smile

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Juventus Empty Re: Juventus

Пишување by IL MIGLIORE Сре Јан 21, 2009 2:25 pm

Најголеми местачи на утакмици во светов. Не знам како мојте да навивате за ваков затворски тим.

IL MIGLIORE
Адаптер4е

Age : 29
Број на мислења : 18

Вратете се на почетокот Go down

Juventus Empty Re: Juventus

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот