Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Влатко Стефановски

+6
Bleak
Болиглава
kojgode
ноунејм
fairy
METALBOY
10 posters

Go down

Влатко Стефановски Empty Влатко Стефановски

Пишување by METALBOY Саб Мар 21, 2009 1:07 pm

Ова е најдобриот музичар во Македонија. Колку го познавате,го почитувате и се за него
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Влатко Стефановски Empty Re: Влатко Стефановски

Пишување by fairy Саб Мар 21, 2009 2:40 pm

епа не го познавам лично, ни доволно добро, знам само неколку песни и многу ми се свиѓет, мн се интересни, поинакви од сите, и зато е и посебен Razz
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Влатко Стефановски Empty Re: Влатко Стефановски

Пишување by ноунејм Саб Мар 21, 2009 6:33 pm

одличен музичар.. професионалец пред се..
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Влатко Стефановски Empty Re: Влатко Стефановски

Пишување by kojgode Саб Мар 21, 2009 6:37 pm

Приказна иам слушнато дека Џими Хендрикс изјавил дека само еден чоек од балканот е појак од него.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Влатко Стефановски Empty Re: Влатко Стефановски

Пишување by Болиглава Саб Мар 21, 2009 6:39 pm

Џими Хендрикс умрел во 1970та. Е сеа, Влатко Стефаноски почнал да свирит во 1970 на 13 години според википедиа.
Vlatko Stefanovski (Macedonian: Влатко Стефановски) is an ethno-rock jazz fusion guitar player from the Republic of Macedonia.

Born in Prilep in 1957, he started playing guitar at the age of 13

И како е можно да го имат изјавено то Џими Хендрикс уште не ми е јаснп. Огромен филм.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Влатко Стефановски Empty Re: Влатко Стефановски

Пишување by Bleak Саб Мар 21, 2009 6:50 pm

Закон е чоек беше пред се препознатлива фаца за леб и сол ама си замина и неговите вокални можности се исто така добри... баш убо пејт... подобро од просечни пејачи значи добар е...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Влатко Стефановски Empty Re: Влатко Стефановски

Пишување by kojgode Саб Мар 21, 2009 7:03 pm

Moжда и Џими кј Баба Ванѓа ошол.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Влатко Стефановски Empty Re: Влатко Стефановски

Пишување by METALBOY Вто Мар 24, 2009 8:20 pm

kojgode напиша:Moжда и Џими кј Баба Ванѓа ошол.
а можда и не бил, ај сега да продолжиме односно да го дадам моето мислење. Според мене ова е личноста односно музичарот кој го споредувам со ѕвездине од по америкине и пошироко, мислам дека прекрасно свирит, а како да не е доволно популарен во македонијава. Ги обожавам неговине концерти и песни cheers
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Влатко Стефановски Empty Re: Влатко Стефановски

Пишување by pankerishte Вто Мар 24, 2009 11:14 pm

Океј ми е.Супер си свирит.
Али шо се деси нешто меѓу него и Леб и сол пред некоја година.
ај некој повеќе инфо нека дајт....
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Влатко Стефановски Empty Re: Влатко Стефановски

Пишување by bojan_acm Вто Мар 24, 2009 11:28 pm

Супер е чоекон, цар е со гитарчено.
bojan_acm
bojan_acm
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 33

Вратете се на почетокот Go down

Влатко Стефановски Empty Re: Влатко Стефановски

Пишување by Mary Jane Вто Мар 24, 2009 11:43 pm

Јас немам изградено цврст став по ова прашање од се уште непознати причини.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Влатко Стефановски Empty Re: Влатко Стефановски

Пишување by Џајко Сре Мар 25, 2009 1:47 pm

Меѓу најдобрите гитаристи во светов моментално.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Влатко Стефановски Empty Re: Влатко Стефановски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот