Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kрводарителство.

+16
bojan_acm
REGINA
fairy
корун
Bleak
Odyssey
A GiRL
RoTkViCa
blesava008
Golub-Samoubica
Болиглава
Lastojca
Marej
П.
мирАл
kojgode
20 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Kрводарителство. Empty Kрводарителство.

Пишување by kojgode Сре Мар 18, 2009 10:33 pm

Кој ќе дават крв утре? И некој искуства споделите со нас ако ги имате.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by мирАл Сре Мар 18, 2009 10:38 pm

Од мојон клас на почеток се силеа 29 деца, вчера ко праеа пак список едвај 10 се пријавиа!
Јас би давал крв мислам дека и мн хумано и би ми било мило да му го спасам на некој животот, ама не смеам да давам поради шо не исполнувам некој критериуми хаха Neutral
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by П. Сре Мар 18, 2009 10:40 pm

јас ќе давам крв пошо ретка крвна група имам
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by Marej Сре Мар 18, 2009 10:46 pm

Ја чу.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by Lastojca Сре Мар 18, 2009 10:50 pm

јас ќе давам крв...прво зш вистина од стално сум сакала да одам во оние шаторине на плоштад Very Happy ко ќе имат ама срам ми било и страв некако а сеа пошо ослободвет од на школа се охрабрив и идам! bounce
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by Болиглава Сре Мар 18, 2009 10:52 pm

Одам и јас. Поздрав до мене.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by Golub-Samoubica Сре Мар 18, 2009 11:14 pm

Абе за да не одам нашкола и 4 литри крв ќе дам море хееј и еден бубрег.
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by blesava008 Сре Мар 18, 2009 11:22 pm

хаха мене ми рекоја дека немам за мене а не усте да дам крв ... а бе блесава работа Very Happy
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 29
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by RoTkViCa Сре Мар 18, 2009 11:45 pm

и јас ке давам крфффффффффффф Very Happy Very Happy Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by A GiRL Сре Мар 18, 2009 11:55 pm

Јас немат да дам,пошо имам обврски мн карате,играорна ваму-таму кај шо сум прилично физички активна.Требит после то да мирувам а јас то потешко особено сеа,зш се спремаме нешо за концерт од на играорна и доста позачестени ни се пробиве.Здравје друга прилика.
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by Odyssey Чет Мар 19, 2009 12:00 am

Јас да ви кажам нешто, крвта шо ќе ја дајш се обновуват во рок од 2-3 недели, а иглана со која шо ќе ве дупер е така поголемка и то...
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by Bleak Чет Мар 19, 2009 12:02 am

Јас даваф крф ноемврито мислам беше или декември... 350 ми зедоја мене... зш Б негатиф сум зато... Smile и така јако е ќе те легнет на лежалка и во вената ти стават игла црево стегас со раката на почетокот дур да почнит и лежиш и после 10 мин ваѓет иглата и то... и пенкало ќе ти дает и да јајш нешо сендвичи сок гага имат... хаха Smile не е страшно ништо... Smile КОЈ Е СПОРТИСТ КРФ ДА НЕ ДАВАТ ЗШ ТРЕБИТ МИНИМУМ 1 МЕСЕЦ ДА СЕ РЕГЕНЕРИРАТ КРФТА!!! кАЈ МЕНЕ НЕМАШЕ НЕКОЕ ВЛИЈАНИЕ АЛИ СЕПКА ДА ЗНАЈТЕ СИТЕ НЕ СТЕ ЈАС ОЗБИЛНО ОВА!!!! Да си знајте да ве информирам јас... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by Bleak Чет Мар 19, 2009 12:03 am

П. напиша:јас ќе давам крв пошо ретка крвна група имам

Ко мојава ретка? ... Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by корун Чет Мар 19, 2009 12:04 am

2-3 дена бе Ате шо напрај и ти, не донираш во дволитарско шише Кока Кола.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by Odyssey Чет Мар 19, 2009 12:05 am

корун напиша:2-3 дена бе Ате шо напрај и ти, не донираш во дволитарско шише Кока Кола.

еве ти овај ти викат месец дена....
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by Bleak Чет Мар 19, 2009 12:06 am

2-3 дена(НЕДЕЛИ) бе Ате шо напрај и ти, не донираш во дволитарско шише Кока Кола.

Измеша брзините Корунчо иначе не се 2-3 недели како шо напомнаф погоре... во просек за 1 месец кај некој и месец и пол чак и два фаќат...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by Болиглава Чет Мар 19, 2009 12:07 am

И тој месец дена чак и два ќе си млитав?

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by Bleak Чет Мар 19, 2009 12:10 am

Млитаф можеби ќе си првите 4-5 дена јас не беф млитаф воопшто. Наредниот ден беф на тренинг и во трчањето грчење на срцево осеќаф шо тренирам 6 и пол год редовно секој де... А рачунај пушач пример шо трчат само на физичко како би се осеќал? Ама напомвам имат исклучоци... ама здраво е за организмот да се дајт крф ем хумано е и се обновуват крфта ама ако сте спортисти немојте јас за малу ќе се заебеф...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by корун Чет Мар 19, 2009 12:16 am

Море во просек 1 месец е да ти се регенерирет крвните зрнца, крвта ко течност ке си се вратит во рок од 2-3 дена.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by fairy Чет Мар 19, 2009 12:27 am

и јас ке дарувам крф, ако ми дозволет Razz
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by Odyssey Чет Мар 19, 2009 12:30 am

Јас не смеам, така да ќе одам да се видам со бацкиве шо ќе дарувет и ќе си одам после на школо
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by Bleak Чет Мар 19, 2009 12:33 am

Е да и не се возбудвите ногу пред крф давање... Мојте комотнно да си јајте пред да давате крф, битно е да имаш над 55 кг за женски, 60 за машки мислам така дан беше. И ак се возбудите мојт да ви се кренит притисокот и тогаш нишо ич нема да ви земет зато релаксирано со хипички мисли... само кулирајте... afro
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by Odyssey Чет Мар 19, 2009 12:35 am

Bleak напиша:Е да и не се возбудвите ногу пред крф давање... Мојте комотнно да си јајте пред да давате крф, битно е да имаш над 55 кг за женски, 60 за машки мислам така дан беше. И ак се возбудите мојт да ви се кренит притисокот и тогаш нишо ич нема да ви земет зато релаксирано со хипички мисли... само кулирајте... afro

да довршам, тогаш крвта ќе прскат, ќе шприцат многу јако и наместо за 10 мин ќе имате завршено за 2 минути, нешто слично ко да прскат од аортата или како беше крв...
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by Bleak Чет Мар 19, 2009 12:39 am

Odyssey напиша:
Bleak напиша:Е да и не се возбудвите ногу пред крф давање... Мојте комотнно да си јајте пред да давате крф, битно е да имаш над 55 кг за женски, 60 за машки мислам така дан беше. И ак се возбудите мојт да ви се кренит притисокот и тогаш нишо ич нема да ви земет зато релаксирано со хипички мисли... само кулирајте... afro

да довршам, тогаш крвта ќе прскат, ќе шприцат многу јако и наместо за 10 мин ќе имате завршено за 2 минути, нешто слично ко да прскат од аортата или како беше крв...

Ти трокират тастатурата а? ... Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by Lastojca Чет Мар 19, 2009 12:48 am

абе вистина женскиве шо имет добијано не смеет да давет крв?
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Kрводарителство. Empty Re: Kрводарителство.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот