Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Поттик или мотив за живот

Go down

Поттик или мотив за живот Empty Поттик или мотив за живот

Пишување by Наташа Саб Мар 14, 2009 5:42 pm

Шо е то шо ве одржвит во живот*, ве поттиквит на работа, создавање... ?
Кој работи ве потсетвет дек вашиот живот, не е залуден, дек имат некоја цел? Кој се луѓето и моментите шо ве исполнвет и ви давет желба да се разбудите наутро?

*не велете храна и вода само Surprised

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by RoTkViCa Саб Мар 14, 2009 6:12 pm

хехех добра тема....епа.....во живот ме одржуваат убавите моменти.....семејството,другарите....љубовта.....и секојдневните обврски и дешавки.....значи мн работи Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Bleak Саб Мар 14, 2009 7:13 pm

Инает пред се, гитарава, желбата да напишам нова песна, желбата да го имам едно ангелче покрај себе, пријателите, другарите, семејството и то... и пред се кога ме створил некој ќе живеам за и јас да створам нешо да не постојам за бадијала... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Рокси Саб Мар 14, 2009 10:09 pm

Jас велам: „Уметноста на живеењето е во чувствата!“
Сите ми велат дека сум со сите добра, дека се зближувам брзо со луѓето, дека сум мн емотивна... ама кога чувствувам - живеам... то е мојот поттик за живот..
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 27
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by KaTeRiNcE Нед Мар 15, 2009 2:43 am

Дефинитивно...само ЉУБОВ :D
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 28
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by kojgode Нед Мар 15, 2009 2:45 am

Све околу мене.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by KaTeRiNcE Нед Мар 15, 2009 2:49 am

kojgode напиша:Све околу мене.
хехе...и јас си мислев така на почетокот...ама поќе не Very Happy
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 28
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by PhiLL * E Нед Мар 15, 2009 3:12 am

мене хобито ме оддржУВА во живот
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 29
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Marej Нед Мар 15, 2009 3:19 am

Семејство, друштво, сонце, пролет и љубов. alien
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by blesava008 Нед Мар 15, 2009 3:42 am

љубов љубов љубов!!!! I love you
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 29
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Болиглава Нед Мар 15, 2009 1:47 pm

Позитивните луѓе околу мене, семејството, викендите, распустите...

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Odyssey Нед Мар 15, 2009 1:50 pm

Само то дека кога би умрел, само би им напрајл многу тешко да им е на мојве, мама тато..Sad иначе не се замарам многу
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by METALBOY Нед Мар 15, 2009 8:54 pm

Позитивно чувство, прифатен од општевството... (важи за секого)
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Bleak Нед Мар 15, 2009 9:19 pm

Се појќе ме влечат негативностите и престанвет многу работи да ми одет од рака... Sad
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Наташа Нед Мар 15, 2009 9:22 pm

Odyssey напиша:Само то дека кога би умрел, само би им напрајл многу тешко да им е на мојве, мама тато..Sad иначе не се замарам многу
Е убо... живејш само за да не плачет твојве ко ќе умриш? Surprised

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Punk Нед Мар 15, 2009 9:27 pm

живеам за да успеам во нешто, да одам скандинавија, да си ја глеам среќна фамилијава, другариве и да си поминвам убо. прво живеам за себе па после за другиве
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by комшивка Пет Мар 20, 2009 2:55 pm

ко и некој шо напиша пред мене - сите позитивни работи што се случуваат околу мене, убавините на самиот живот ( а искрено ги има многу) не ме прават среќна само материјални нешта, туку и мали ситници прават да се чувствувам убо, фамилијава, друштво, успех нашкола, љубов.. многу нешта
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by STIFLER Саб Мар 21, 2009 5:28 pm

Punk напиша:живеам за да успеам во нешто, да одам скандинавија, да си ја глеам среќна фамилијава, другариве и да си поминвам убо. прво живеам за себе па после за другиве
кога би било само така едноставно....
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 30
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by malina Саб Мар 21, 2009 6:20 pm

Сите луѓе кои ги сакам и моментите поминати со нив,а се разбират и многу други работи и луѓе без кои човекот не може да биде целосен
malina
malina
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by noviot Саб Мар 21, 2009 6:48 pm

математиката
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 71
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Bleak Саб Мар 21, 2009 6:49 pm

Во последно време и немам баш некој посебен мотив... све ради реда ми е ...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Џими Саб Мар 21, 2009 10:50 pm

Рокси напиша:Jас велам: „Уметноста на живеењето е во чувствата!“
Сите ми велат дека сум со сите добра, дека се зближувам брзо со луѓето, дека сум мн емотивна... ама кога чувствувам - живеам... то е мојот поттик за живот..
И кој ке стигнит ке ти го спопикат и тие чуства за кој прајш муабет многу пати и ти биле повредени.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 29
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Џајко Саб Мар 21, 2009 10:59 pm

Фамилија и круг на љуѓе околу мене.
Многу знајт уметност да ме кренит ама ептен и да ми дајт поттик за нешто.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 29
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот