Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шопинг

+17
Џајко
fairy
lela
Рокси
Bleak
Наташа
zzz
Obibos
Mary Jane
The Breaking Dawn
Marej
корун
folder
мирАл
RoTkViCa
kojgode
REGINA
21 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Шопинг Empty Шопинг

Пишување by REGINA Нед Мар 08, 2009 7:39 pm

многу добро познат термин за женскиве.

И зш машкиве нејќет да шетет 100 сати за да најдат парче облека од соништата, туку влегват во еден бутик и купват нешо колку да не е без ич?

иначе темава нек е и за шо работи имат по бутициве во моментов. Пошо шетав не најдов нишо убо. Кај имат, шо, какво, колку... итн
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by kojgode Нед Мар 08, 2009 7:41 pm

Зш не се толкај матерјалисти ваљда. Кур ги болит шо ќе носет тие психички и душевно се помоќни. мухаха
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by RoTkViCa Нед Мар 08, 2009 7:50 pm

хехехехе коки немат врскааааааааааа то со материјалисти...ај чути си...


такви се машкиве...флегми...само на компјутер застанати,само дота и кантер...немет време да излезет надвор, не пак да купет нешто ново....а и не им требит за на билјард нешто ново хехех

ама пак ке речам...кој како..имат машки шо се грижет за својот изглед,сакет секогаш да се испеглани,наместени,избричени и облечени Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy се зависит од чоекот........

иначе во она темана за какво машко сакаме.....сакам машко шо ќе имат живци да идет со мене на Шопинг зш од мене веке и другаркиве се откажаја...изгледа сум премногу напорна Sad Sad Sad Sad Sad Sad
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by мирАл Нед Мар 08, 2009 7:54 pm

RoTkViCa напиша:иначе во она темана за какво машко сакаме.....сакам машко шо ќе имат живци да идет со мене на Шопинг зш од мене веке и другаркиве се откажаја...изгледа сум премногу напорна Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Јас ќе идам со тебе, за налето ко ќе си одбираш бикини!!! Twisted Evil Very Happy
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by kojgode Нед Мар 08, 2009 7:56 pm

RoTkViCa напиша:хехехехе коки немат врскааааааааааа то со материјалисти...ај чути си...


такви се машкиве...флегми...само на компјутер застанати,само дота и кантер...немет време да излезет надвор, не пак да купет нешто ново....а и не им требит за на билјард нешто ново хехех

ама пак ке речам...кој како..имат машки шо се грижет за својот изглед,сакет секогаш да се испеглани,наместени,избричени и облечени Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy се зависит од чоекот........

иначе во она темана за какво машко сакаме.....сакам машко шо ќе имат живци да идет со мене на Шопинг зш од мене веке и другаркиве се откажаја...изгледа сум премногу напорна Sad Sad Sad Sad Sad Sad
И во 19 век кантер и дота играле?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by RoTkViCa Нед Мар 08, 2009 7:57 pm

мирАл напиша:
RoTkViCa напиша:иначе во она темана за какво машко сакаме.....сакам машко шо ќе имат живци да идет со мене на Шопинг зш од мене веке и другаркиве се откажаја...изгледа сум премногу напорна Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Јас ќе идам со тебе, за налето ко ќе си одбираш бикини!!! Twisted Evil Very Happy

ХЕХЕХЕХЕ еееее важит....секако лани со мама бев не дојдоја другаркине хехехе ај готово знчи за бикини најдов пратња хехех....ама ќе мораш и за др да дојш ...не е фер само за то Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by RoTkViCa Нед Мар 08, 2009 7:59 pm

kojgode напиша:
RoTkViCa напиша:хехехехе коки немат врскааааааааааа то со материјалисти...ај чути си...


такви се машкиве...флегми...само на компјутер застанати,само дота и кантер...немет време да излезет надвор, не пак да купет нешто ново....а и не им требит за на билјард нешто ново хехех

ама пак ке речам...кој како..имат машки шо се грижет за својот изглед,сакет секогаш да се испеглани,наместени,избричени и облечени Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy се зависит од чоекот........

иначе во она темана за какво машко сакаме.....сакам машко шо ќе имат живци да идет со мене на Шопинг зш од мене веке и другаркиве се откажаја...изгледа сум премногу напорна Sad Sad Sad Sad Sad Sad
И во 19 век кантер и дота играле?ХЕХЕХЕХ не не...ама тогас друга занимација имале валда....ама сепак по дома....не вервам да излегвеле хехех
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by kojgode Нед Мар 08, 2009 8:04 pm

Немат врска и мшкиве си излегвет, само шо не одет на шопинг излеа не му е во гените да купвет. Такви некој работи иам читано женскиве некој посебни гени за шопинг имале.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by REGINA Нед Мар 08, 2009 8:04 pm

kojgode напиша:Зш не се толкај матерјалисти ваљда. Кур ги болит шо ќе носет тие психички и душевно се помоќни. мухаха

Шо имат врска материјалисти или не? Не требит да си материјалист за да изглеаш средено, убо облечено и сл. (ова општо кажвам, да не е сватено погрешно)

психички и душевно помоќни? хеххххххххххххххххххххехххххххххххххххххххххххххххЕЕЕ ! замалев. без навреда ама не сте. (и ова општо го кажвам)
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by kojgode Нед Мар 08, 2009 8:07 pm

Ич не се навредив. Само од вистинити работи се навредвам јас.Wink
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by folder Нед Мар 08, 2009 8:11 pm

Шо мешате бе мшки и женски исто е!!! Јас сакам да шетам по сто сати за да си го најдам моето парче облека од соништакта... Suspect
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by REGINA Нед Мар 08, 2009 8:12 pm

kojgode напиша:Ич не се навредив. Само од вистинити работи се навредвам јас.Wink

ех сеа ме закопа Embarassed... ама и вистината болит колку и да ја одреквите хехеххеех (пак зборвам општо) tongue
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by мирАл Нед Мар 08, 2009 8:13 pm

и шопинг...........
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by RoTkViCa Нед Мар 08, 2009 8:19 pm

folder напиша:Шо мешате бе мшки и женски исто е!!! Јас сакам да шетам по сто сати за да си го најдам моето парче облека од соништакта... Suspect


ехехехеххе видовтеееееее....и шо сеа овај којгоде ке рецит дека ти имаш женски гени???/ хехехе ноу ваууу lol!
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by kojgode Нед Мар 08, 2009 8:23 pm

Tие не се женски гени, тие се гени шо општо глеано појќе ги поседувет женскиве не дека немат мшки со такви развиени гени. Иам и еен брачед со такви гени излеа не можам со него да шетам полудвам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by RoTkViCa Нед Мар 08, 2009 8:34 pm

добро е ...се најдовме негде на пола пат :D
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by корун Нед Мар 08, 2009 9:52 pm

Охрид и 200 сати да шеташ само од кошмарите мојш да најш парче.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by Marej Нед Мар 08, 2009 10:37 pm

kojgode напиша:Зш не се толкај матерјалисти ваљда. Кур ги болит шо ќе носет тие психички и душевно се помоќни. мухаха
О леле..Smile
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by The Breaking Dawn Нед Мар 08, 2009 11:06 pm

самиов збор шопинг мн ме замарат
мразам ко ке требит да си купам нешто зш никако да се решам шо да купам
јас сум најдосадниот чоек за шопинг Razz:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by RoTkViCa Нед Мар 08, 2009 11:16 pm

хехехехе јас мрзам зато шо ко ке излезам ке ми се бендисет 100556546 работи а сум тргнала по 1 или 2 и ај сеа одлучи се Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by The Breaking Dawn Нед Мар 08, 2009 11:20 pm

RoTkViCa напиша:хехехехе јас мрзам зато шо ко ке излезам ке ми се бендисет 100556546 работи а сум тргнала по 1 или 2 и ај сеа одлучи се Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

ниедна tongue
јас сум и голем баксуз
ак бендисам нешто и ак се вратам после 1 сат ообавезно ми го немат Shocked
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by RoTkViCa Нед Мар 08, 2009 11:23 pm

The Breaking Dawn напиша:
RoTkViCa напиша:хехехехе јас мрзам зато шо ко ке излезам ке ми се бендисет 100556546 работи а сум тргнала по 1 или 2 и ај сеа одлучи се Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

ниедна tongue
јас сум и голем баксуз
ак бендисам нешто и ак се вратам после 1 сат ообавезно ми го немат Shocked

хехехехе истооотооооо......се мислам 1 сат....и сите продавници ке ги поминам....и ке рецам ај утре ке се вратам да се одлучам...и толку се се продало...и истиот ден да се вратам дак го немат...зато од сеа им викам ова цувајте го толку и толку време Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by Mary Jane Пон Мар 09, 2009 1:04 am

Најдолг шопинг досеа ми бил со Кате (A Girl). Траеше 4.5 сати, не можев да издржам појќе. Инаку си ветив во животов дека појќе од три сати не трошам на шопинг, а сеа некако ретко иам време, ама кај и да е, морам да си обновам гардероба, идат пролет, лето...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by REGINA Пон Мар 09, 2009 1:09 am

најдолг шопинг од 12 на пладне до 9 вечерта... ама по пет пати ги имаме вртено и охрид и струга(за ситници). То можам да го наречам женски ден за релаксирање.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by Mary Jane Пон Мар 09, 2009 1:11 am

REGINA напиша:најдолг шопинг од 12 на пладне до 9 вечерта... ама по пет пати ги имаме вртено и охрид и струга(за ситници). То можам да го наречам женски ден за релаксирање.
affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid

Е овој рекорд мислам дека ни Парис Хилтон го нема достигнато.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Шопинг Empty Re: Шопинг

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот