Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Логика

Страна 3 of 21 Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next

Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Чет Мар 05, 2009 11:17 pm

Mде од буф е шо е.
Пред да умрит ќе ви кажам дек патувал во балон со повеќе другари и имал облека. И немал чкорче в рка.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 11:21 pm

Ај ново.
Имат гола жена умрена в када, вратата е закључена, до нејзе имат чаша вода, од пенџерето не можит да се влезит зш е високо, предметот со кој се самоубила не е пронајден и надвор врнит снег. Како умрела?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 11:24 pm

се удајла в када
хаха
демек
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 11:25 pm

Наташа напиша:Ај ново.
Имат гола жена умрена в када, вратата е закључена, до нејзе имат чаша вода, од пенџерето не можит да се влезит зш е високо, предметот со кој се самоубила не е пронајден и надвор врнит снег. Како умрела?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Чет Мар 05, 2009 11:25 pm

Одвнтре е вратата закључена ?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 11:26 pm

од студ ха Very Happy сите податоци требит да се искористат?


Последната промена е направена од комшивка на Чет Мар 05, 2009 11:28 pm. Мислењето е променето 1 пати
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 11:27 pm

водата фала богу не е предмет
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 11:29 pm

Да однатре е заклучена.
Едит: пенџерата искористете ја и снегот

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Чет Мар 05, 2009 11:30 pm

Кључот можда го голтнала или и во нејзе провериле?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 11:31 pm

клучот го голтнала

ах не шо врска снегот
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 11:33 pm

го фрлила надвор предметот ама не го нашле од снегот
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 11:33 pm

Комшивка ис д мен!


Последната промена е направена од Наташа на Чет Мар 05, 2009 11:35 pm. Мислењето е променето 2 пати.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 11:33 pm

оф...сакала да скокнит од пенџере во снегот а по грешка се лизнала и паднала в када Razz:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 11:36 pm

малце е нелогично.. ќе се прободит до смрт па ќе имат сила да го фрлат низ пенџере, а и ако имало веќе снег ќе имало нешо дупка ова она.. како било
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 11:38 pm

Шо требит садистот да му напрајт на мазохистот за да се задоволни двајцата?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Чет Мар 05, 2009 11:39 pm

Наташа напиша:Шо требит садистот да му напрајт на мазохистот за да се задоволни двајцата?
Да го камшикуват?

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 11:41 pm

Ваљда, го заборајв одговорот Smile
Шо е то шо се појавуват еднаш во минута, двапати во момент и ниту еднаш во иљада години?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 11:44 pm

буквата м
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Чет Мар 05, 2009 11:45 pm

Наташа напиша:Ваљда, го заборајв одговорот Smile
Шо е то шо се појавуват еднаш во минута, двапати во момент и ниту еднаш во иљада години?
Буквата М?

Едит: факју комшике.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 11:46 pm

дур се мачеше те престигнав

Very Happy Very Happy ми се чинит или два пати иста грешка прајш? иии.. немој ти мене факју Very Happy
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 11:47 pm

Имаш два сада. Еден од 5 друг од 3 литра. Како само со помош на тие 2 сада ќе измериш 4 литра?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 11:49 pm

ке стајш 2 пати од тој по 5 и ке одземиш 2 пати со тој од 3
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 11:50 pm

на тој шо собират 5 литри ке избројш 4
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Чет Мар 05, 2009 11:51 pm

комшивка напиша:ке стајш 2 пати од тој по 5 и ке одземиш 2 пати со тој од 3
кај ќе стајш? само овие два сада ги имаш.
теа, не мојш така, не знајш колку се 4 литра.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Чет Мар 05, 2009 11:53 pm

Ќе клајш во тој со 5 вода. Ќе зејш со тој од 3 и ќе останет 2 во тој од тој 5. Ќе го испразниш тој од 3 и во него ќе ги префрлиш тие 2 литри. После ќе го наполниш тој од 5 пак и уште 1 литар ќе одзејш со тој од 3.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 3 Empty Re: Логика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 21 Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот