Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Логика

Страна 19 of 21 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next

Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Mary Jane Сре Мар 18, 2009 12:18 am

Сабота?
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Сре Мар 18, 2009 12:22 am

Не, среда. Ај глупо е то, на друго.
Вака, сејш во кола во две седишта, надвор врнит и глеаш на автобуска чекет:
1. Уба женска
2. Старче шо му требит итна помош
3. Шефот шо требит во секој момент да знајт дек е најак
Кого ќе го зејш?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by корун Сре Мар 18, 2009 12:23 am

Старче, искрено - не вртам филмови.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Сре Мар 18, 2009 12:24 am

Уба женска.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Сре Мар 18, 2009 12:25 am

Ќе му ја дам колава на шефов да го однесит стариов, а јас ќе си ја зеам женскава со такси.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Сре Мар 18, 2009 12:26 am

Точно.
Ево друго, 2+2/2=?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Lastojca Сре Мар 18, 2009 12:26 am

Болиглава напиша:Ќе му ја дам колава на шефов да го однесит стариов, а јас ќе си ја зеам женскава со такси.

по по по
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Сре Мар 18, 2009 12:28 am

Она е 3.


Последната промена е направена од kojgode на Сре Мар 18, 2009 12:38 am. Мислењето е променето 3 пати. (Reason for editing : Тибам модераторот.)

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Сре Мар 18, 2009 12:28 am

Наташа напиша:Точно.
Ево друго, 2+2/2=?
3.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Сре Мар 18, 2009 12:32 am

Имате портокалова куќа, десно од нејзе зелена куќа, пред нејзе црвена и зад нејзе плава. Кај е белата куќа?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by корун Сре Мар 18, 2009 12:35 am

Немат бела

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Сре Мар 18, 2009 12:35 am

Во Вашингтон.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Сре Мар 18, 2009 12:36 am

Точно, иначе јас се потрошив, ак имате други редите.


Последната промена е направена од Наташа на Сре Мар 18, 2009 12:37 am. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by ноунејм Сре Мар 18, 2009 12:36 am

вашингтон ор самтинг?
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 27
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Чет Мар 26, 2009 9:35 pm

Еден човек фрлил петарда на плоштад. Колку луѓе останале?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by METALBOY Чет Мар 26, 2009 9:37 pm

kojgode напиша:Еден човек фрлил петарда на плоштад. Колку луѓе останале?
за ова не сум сигурен зато ке одам и ке пробам самиот па да видиме (за озбилно) Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by ноунејм Нед Мар 29, 2009 7:06 pm

со кого зборуваме кога разговараме со самите себе си?
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 27
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Bleak Нед Мар 29, 2009 7:13 pm

Со дрво ваљда... Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Нед Мар 29, 2009 7:21 pm

Со самите себе.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by TL Пет Апр 03, 2009 10:40 pm

Ајнштајновата загатка.
Од истата страна на улицата има пет куќи во пет различни бои. Во секоја живеат личности од различни националности. Петте сопственици пијат различни напивки, пушат различни цигари и имаат различни домашни миленичиња. Ниту еден сопственик нема исто домашно милениче, не пуши исти цигари, ниту пак пие ист пијалак :
- Британецот живее во црвената куќа.
- Швеѓанецот има кутре за домашно милениче.
- Данецот пие чај.
- Зелената куќа е веднаш лево во однос на белата куќа.
- Сопственикот на зелената куќа пие кафе.
- Човекот што пуши "пал мал" одгледува птици.
- Сопственикот на жолтата куќа пуши "данхил"
- Сопственикот на куќата во средина пие млеко.
- Норвежанецот живее во првата куќа.
- Човекот што пуши "блендс" живее во куќата до сопственикот на мачката.
- Сопственикот на коњот живее веднаш до човекот што пуши "данхил".
- Човекот што пуши "блумастерс" пие пиво.
- Германецот пуши "принс".
- Норвежанецот живее веднаш до сината куќа.
- Човекот што пуши "блендс" живее веднаш до сопственикот што пие вода.
ПРАШАЊЕТО ГЛАСИ:
КОЈ ЗА ДОМАШНО МИЛЕНИЧЕ ЧУВА РИПЧИЊА?
TL
TL
Адаптер4е

Age : 29
Број на мислења : 28

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Mary Jane Пет Апр 03, 2009 10:44 pm

Германецот.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Пет Апр 03, 2009 11:07 pm

Германецот.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Пет Апр 03, 2009 11:08 pm

Зш бе вака 15 мин се мчев да ја решам. И некој пред мене имат кажано. Ја знаеше загаткава или ...?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Mary Jane Пет Апр 03, 2009 11:13 pm

kojgode напиша:Зш бе вака 15 мин се мчев да ја решам. И некој пред мене имат кажано. Ја знаеше загаткава или ...?

Се сомневаш во мене? Од Ајнштајн овие ги имам решено одамна.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Пет Апр 03, 2009 11:16 pm

Абе олку на физичко се немаф испотено и пак пред мене ефа ефа.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 21 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот