Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Логика

+27
ноунејм
Odyssey
Stefk0
blesava008
dzole
Bleak
Mary Jane
mitan
fairy
мирАл
Фазлија
KaTeRiNcE
RoTkViCa
zzz
Lastojca
malina
Marej
REGINA
Болиглава
kojgode
комшивка
корун
Џајко
The Breaking Dawn
Alexandra
STIFLER
Наташа
31 posters

Страна 19 of 21 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next

Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Mary Jane Сре Мар 18, 2009 12:18 am

Сабота?
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Сре Мар 18, 2009 12:22 am

Не, среда. Ај глупо е то, на друго.
Вака, сејш во кола во две седишта, надвор врнит и глеаш на автобуска чекет:
1. Уба женска
2. Старче шо му требит итна помош
3. Шефот шо требит во секој момент да знајт дек е најак
Кого ќе го зејш?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by корун Сре Мар 18, 2009 12:23 am

Старче, искрено - не вртам филмови.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Сре Мар 18, 2009 12:24 am

Уба женска.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Сре Мар 18, 2009 12:25 am

Ќе му ја дам колава на шефов да го однесит стариов, а јас ќе си ја зеам женскава со такси.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Сре Мар 18, 2009 12:26 am

Точно.
Ево друго, 2+2/2=?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Lastojca Сре Мар 18, 2009 12:26 am

Болиглава напиша:Ќе му ја дам колава на шефов да го однесит стариов, а јас ќе си ја зеам женскава со такси.

по по по
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Сре Мар 18, 2009 12:28 am

Она е 3.


Последната промена е направена од kojgode на Сре Мар 18, 2009 12:38 am. Мислењето е променето 3 пати. (Reason for editing : Тибам модераторот.)

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Сре Мар 18, 2009 12:28 am

Наташа напиша:Точно.
Ево друго, 2+2/2=?
3.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Сре Мар 18, 2009 12:32 am

Имате портокалова куќа, десно од нејзе зелена куќа, пред нејзе црвена и зад нејзе плава. Кај е белата куќа?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by корун Сре Мар 18, 2009 12:35 am

Немат бела

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Сре Мар 18, 2009 12:35 am

Во Вашингтон.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Сре Мар 18, 2009 12:36 am

Точно, иначе јас се потрошив, ак имате други редите.


Последната промена е направена од Наташа на Сре Мар 18, 2009 12:37 am. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by ноунејм Сре Мар 18, 2009 12:36 am

вашингтон ор самтинг?
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 28
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Чет Мар 26, 2009 9:35 pm

Еден човек фрлил петарда на плоштад. Колку луѓе останале?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by METALBOY Чет Мар 26, 2009 9:37 pm

kojgode напиша:Еден човек фрлил петарда на плоштад. Колку луѓе останале?
за ова не сум сигурен зато ке одам и ке пробам самиот па да видиме (за озбилно) Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by ноунејм Нед Мар 29, 2009 7:06 pm

со кого зборуваме кога разговараме со самите себе си?
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 28
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Bleak Нед Мар 29, 2009 7:13 pm

Со дрво ваљда... Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Нед Мар 29, 2009 7:21 pm

Со самите себе.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by TL Пет Апр 03, 2009 10:40 pm

Ајнштајновата загатка.
Од истата страна на улицата има пет куќи во пет различни бои. Во секоја живеат личности од различни националности. Петте сопственици пијат различни напивки, пушат различни цигари и имаат различни домашни миленичиња. Ниту еден сопственик нема исто домашно милениче, не пуши исти цигари, ниту пак пие ист пијалак :
- Британецот живее во црвената куќа.
- Швеѓанецот има кутре за домашно милениче.
- Данецот пие чај.
- Зелената куќа е веднаш лево во однос на белата куќа.
- Сопственикот на зелената куќа пие кафе.
- Човекот што пуши "пал мал" одгледува птици.
- Сопственикот на жолтата куќа пуши "данхил"
- Сопственикот на куќата во средина пие млеко.
- Норвежанецот живее во првата куќа.
- Човекот што пуши "блендс" живее во куќата до сопственикот на мачката.
- Сопственикот на коњот живее веднаш до човекот што пуши "данхил".
- Човекот што пуши "блумастерс" пие пиво.
- Германецот пуши "принс".
- Норвежанецот живее веднаш до сината куќа.
- Човекот што пуши "блендс" живее веднаш до сопственикот што пие вода.
ПРАШАЊЕТО ГЛАСИ:
КОЈ ЗА ДОМАШНО МИЛЕНИЧЕ ЧУВА РИПЧИЊА?
TL
TL
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 28

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Mary Jane Пет Апр 03, 2009 10:44 pm

Германецот.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Пет Апр 03, 2009 11:07 pm

Германецот.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Пет Апр 03, 2009 11:08 pm

Зш бе вака 15 мин се мчев да ја решам. И некој пред мене имат кажано. Ја знаеше загаткава или ...?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Mary Jane Пет Апр 03, 2009 11:13 pm

kojgode напиша:Зш бе вака 15 мин се мчев да ја решам. И некој пред мене имат кажано. Ја знаеше загаткава или ...?

Се сомневаш во мене? Од Ајнштајн овие ги имам решено одамна.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Пет Апр 03, 2009 11:16 pm

Абе олку на физичко се немаф испотено и пак пред мене ефа ефа.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 19 Empty Re: Логика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 19 of 21 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот