Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Логика

Страна 17 of 21 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next

Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Вто Мар 17, 2009 10:29 pm

5 минути

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Вто Мар 17, 2009 10:29 pm

Ај уш некој нек напишит 5 мин. ЛЕЛЕЛ брзи админи. А мојт со некоја тактика посебна и за помалку да ги изедет њааа.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Вто Мар 17, 2009 10:30 pm

Во една фамилија имат двајца браќа и три сестри. Колку најмалку деца мојт да имат во фамилијава?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by Odyssey Вто Мар 17, 2009 10:31 pm

kojgode напиша:Ај уш некој нек напишит 5 мин. ЛЕЛЕЛ брзи админи. А мојт со некоја тактика посебна и за помалку да ги изедет њааа.

Ако им ги сервираш, слатко да им е дур јадет, и вода ако имат за да пиет и побрзо да ојт јадењето
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Вто Мар 17, 2009 10:32 pm

0 деца

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Вто Мар 17, 2009 10:32 pm

Наташа напиша:Во една фамилија имат двајца браќа и три сестри. Колку најмалку деца мојт да имат во фамилијава?

ич
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Вто Мар 17, 2009 10:34 pm

waaaaa!!
како бе нула? двајца браќа и три сестри значит.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by Odyssey Вто Мар 17, 2009 10:37 pm

Наташа напиша:waaaaa!!
како бе нула? двајца браќа и три сестри значит.

Зато шо се полнолетни и се браќа и сестри ...
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by корун Вто Мар 17, 2009 10:37 pm

Ак се рушит над нив кула.

Во поезија ова морат да ојт. Блажо хир ај кам...

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by The Breaking Dawn Вто Мар 17, 2009 10:38 pm

Наташа напиша:waaaaa!!
како бе нула? двајца браќа и три сестри значит.

зато моено е поточно tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Вто Мар 17, 2009 10:39 pm

Седум деца имало бе!
на друга:

Мајката на синот му остават дома плих со пари и на плихот ја запишвит сумата на пари во него. Бидејќи се наоѓет во Германија а таму парична единица е еврото, парите се евра. Синот ојт дома знаејќи дека имат пари на масата во плих. Стигвит дома и гледат дек на плихот пишит ''86''. Одма излегвит од дома и ојт на шопинг каде купвит блуза и фармерки за вредност од 92 евра. Се враќат дома со блуза и фармерки и и го враќат остатокот од кусурот на мајка му. Пред да го зејт плихот тој немал пари во него а во бутикот каде ги купил работите не останал должен со пари.
Како е ова можно?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by Odyssey Вто Мар 17, 2009 10:41 pm

Наташа напиша:Седум деца имало бе!

Како 7 ? Објасни
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by корун Вто Мар 17, 2009 10:42 pm

Го имал свртено обратно пликот ко ги земал парите

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by Odyssey Вто Мар 17, 2009 10:43 pm

Наташа напиша:Седум деца имало бе!
на друга:

Мајката на синот му остават дома плих со пари и на плихот ја запишвит сумата на пари во него. Бидејќи се наоѓет во Германија а таму парична единица е еврото, парите се евра. Синот ојт дома знаејќи дека имат пари на масата во плих. Стигвит дома и гледат дек на плихот пишит ''86''. Одма излегвит од дома и ојт на шопинг каде купвит блуза и фармерки за вредност од 92 евра. Се враќат дома со блуза и фармерки и и го враќат остатокот од кусурот на мајка му. Пред да го зејт плихот тој немал пари во него а во бутикот каде ги купил работите не останал должен со пари.
Како е ова можно?

Имало попуст, хахха


Последната промена е направена од Odyssey на Вто Мар 17, 2009 10:43 pm. Мислењето е променето 1 пати
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Вто Мар 17, 2009 10:43 pm

Одреден број деца седет во круг, а петтото и шеснајстото седет едно спроти друго. Колку деца имат во кругот?
edit: од корун е точно, имало 98, а не 68.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by корун Вто Мар 17, 2009 10:44 pm

22

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Вто Мар 17, 2009 10:46 pm

И јас така мислам, ама не го бројме така едно дете двапати?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by Mary Jane Вто Мар 17, 2009 10:46 pm

22
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by Odyssey Вто Мар 17, 2009 10:46 pm

20 деца
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by корун Вто Мар 17, 2009 10:47 pm

Не го бројам 5тиот, зеам полукруг од 6ти до 16 а то се 11 деца.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by Mary Jane Вто Мар 17, 2009 10:47 pm

Наташа напиша:И јас така мислам, ама не го бројме така едно дете двапати?

Не. Зш 10 деца седет од едната страна помеѓу 5 и 16, па морат и од другата да се толку.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Вто Мар 17, 2009 10:49 pm

Човек ојт на пазар да продават јаболка. Носит одреден број на јаболка. Идат прв купувач, купувит пола од јаболката, продавачот му дават едно јаболко гратис. Идат втор купувач. И тој купвит пола од јаболката и него продавачот му дават едно јаболко гратис. И на крај идат трет купувач купвит пола од јаболката, продавачот и него му дават едно јаболко гратис и снемвит јаболка. Колку јаболка носел продавачот на пазар?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by корун Вто Мар 17, 2009 10:51 pm

8
едит:грешка
14

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Вто Мар 17, 2009 11:01 pm

Точно.
Колку пати во рок од 24 сати се преклопвет стрелките на сатот?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by Odyssey Вто Мар 17, 2009 11:04 pm

Наташа напиша:Точно.
Колку пати во рок од 24 сати се преклопвет стрелките на сатот?

23 ако ги бројш од 1 до 24
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 17 Empty Re: Логика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 17 of 21 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот