Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Логика

Страна 16 of 21 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Next

Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by Bleak Вто Мар 17, 2009 12:51 am

Не бе ... другиот таксист не бил на работа... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Вто Мар 17, 2009 12:52 am

Истата финта.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Вто Мар 17, 2009 12:57 am

Ме заеба гадно.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Вто Мар 17, 2009 1:31 am

Наташа напиша:
комшивка напиша:Во автобусот имало некој важни личности? Neutral

Ам шо ак се шетал. то не го оправдуват да ојт во погрешна насока и да не го застанит полиција...
не смејт во коли и автобуси да се ојт во погрешна насока, пешки смејт. сфаќаш?

сфатив од ко го напишав коментарот..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Вто Мар 17, 2009 9:35 pm

Дете се загинало в шума и толку се истајло од ум шо не знаело кој ден од неделата е. Во шумата ги сретнало волкот и лисицата и ги прашало кој ден е, а волкот не му одговорил, ама му рекол:
Јас мамам во понеделник, вторник и среда, а во останатите деној не. Исто така вчера мамев.
Лицицата рекла: Јас мамам во четврток, петок и сабота и и јас чера мамев.
Кој ден било?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Вто Мар 17, 2009 9:38 pm

Четврток?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Вто Мар 17, 2009 9:38 pm

Образложи

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Вто Мар 17, 2009 9:43 pm

Четврток - волкот лажел во средата, а лисицата лажит во четврток па му рекла на детето дек чера излажала (среда), а таја кажвела вистина во среда.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Вто Мар 17, 2009 9:53 pm

Си биле тројца другари на пиво, и чинело 10 денари, дале триесет, ама го знаеле газдата и им вратил пет денари.
По еден зеле за нив, и два денари му дале на кељнерот.
Значит дале по 9 денари - 27, и плус тие два од келнерот 29.
Кај е уш еден денар?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by Џајко Вто Мар 17, 2009 9:59 pm

на келнерот му дале 25, а нивните 5 ги поделиле во однос 1:1:1:2

25+1+1+1=28 и +2 од на келнерот = 30
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Вто Мар 17, 2009 10:04 pm

Тро испревртено го кажа, ама така е. Финтава беше шо сме дале 25 денари, двајца дале по осум, а третиот девет (или 8,333 ама то не е можно) и по еден за нас сме зеле и еден за келнерот 30 идат.

Еве едно за истрага на местото на злосторството:
Во некоја шума имало пожар. По долги мачења пожарникарите конечно го изгаснале. Сепак во шумата нашле умрен чоек шо бил облечен во одело, ама немал никакви изгореници.
Како умрел чоекот?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Вто Мар 17, 2009 10:06 pm

Наташа напиша:Тро испревртено го кажа, ама така е. Финтава беше шо сме дале 25 денари, двајца дале по осум, а третиот девет (или 8,333 ама то не е можно) и по еден за нас сме зеле и еден за келнерот 30 идат.

Еве едно за истрага на местото на злосторството:
Во некоја шума имало пожар. По долги мачења пожарникарите конечно го изгаснале. Сепак во шумата нашле умрен чоек шо бил облечен во одело, ама немал никакви изгореници.
Како умрел чоекот?
Бил нуркач и хеликоптерот шо гаснел вода го имат собрано од морето дур имат нуркано овај и го имат впуштено в шума. Idea

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by Odyssey Вто Мар 17, 2009 10:06 pm

Наташа напиша:Тро испревртено го кажа, ама така е. Финтава беше шо сме дале 25 денари, двајца дале по осум, а третиот девет (или 8,333 ама то не е можно) и по еден за нас сме зеле и еден за келнерот 30 идат.

Еве едно за истрага на местото на злосторството:
Во некоја шума имало пожар. По долги мачења пожарникарите конечно го изгаснале. Сепак во шумата нашле умрен чоек шо бил облечен во одело, ама немал никакви изгореници.
Како умрел чоекот?

Од чадот... не можел да дишит
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Вто Мар 17, 2009 10:17 pm

Митре живеел со мајка му и татко му. Еднаш ошле негде и ја зеле комшивката да сејт со Митре. Арно ама, снемала таја цигари и ошла да купит. У меџувремену, си влегле двајца типци, си собрале телевизори, пари, накит све и иако го сумиле Митрета, не го исфермале, а и тој нив.
Зш?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by корун Вто Мар 17, 2009 10:19 pm

Наташа напиша:Митре живеел со мајка му и татко му. Еднаш ошле негде и ја зеле комшивката да сејт со Митре. Арно ама, снемала таја цигари и ошла да купит. У меџувремену, си влегле двајца типци, си собрале телевизори, пари, накит све и иако го сумиле Митрета, не го исфермале, а и тој нив.
Зш?

Мајка му и татко му биле?

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Вто Мар 17, 2009 10:19 pm

Зш да земет телевизор жити све?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by Odyssey Вто Мар 17, 2009 10:20 pm

Наташа напиша:Митре живеел со мајка му и татко му. Еднаш ошле негде и ја зеле комшивката да сејт со Митре. Арно ама, снемала таја цигари и ошла да купит. У меџувремену, си влегле двајца типци, си собрале телевизори, пари, накит све и иако го сумиле Митрета, не го исфермале, а и тој нив.
Зш?

Зато шо биле кај комшивката дома...
Абе кој погоди на предходноно?
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by корун Вто Мар 17, 2009 10:21 pm

Наташа напиша:Зш да земет телевизор жити све?

Прашај ги нив Idea

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Вто Мар 17, 2009 10:22 pm

Болигла погоди на претходното, иначе на ова не биле мајка му и татко му.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by корун Вто Мар 17, 2009 10:24 pm

Дај бе некое логичко, овие се за тупење по 20 страни на една загатка.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by Odyssey Вто Мар 17, 2009 10:25 pm

Наташа напиша:Болигла погоди на претходното, иначе на ова не биле мајка му и татко му.

ко така митре бил многу мал..
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Вто Мар 17, 2009 10:27 pm

Бебе бил. Офај пред мене кажал.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Вто Мар 17, 2009 10:28 pm

Toчно Митре бил бебе.
Пет мачки јадет пет глуфци за пет минути, за колку време ќе изеет сто мачки сто глуфци?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Вто Мар 17, 2009 10:29 pm

За 5 мин.

Едит: пуши га фаундер.
Едит 2: и ти админ.


Последната промена е направена од Болиглава на Вто Мар 17, 2009 10:29 pm. Мислењето е променето 2 пати.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by корун Вто Мар 17, 2009 10:29 pm

5 минути

Кој прв мочко.


Последната промена е направена од корун на Вто Мар 17, 2009 10:29 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 16 Empty Re: Логика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 21 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот