Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Логика

Страна 10 of 21 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Next

Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by dzole Нед Мар 15, 2009 3:17 pm

шотебам Razz
dzole
dzole
Адаптер во подем

Age : 29
Број на мислења : 59
Забавен? : uff

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by blesava008 Нед Мар 15, 2009 3:32 pm

незнам дали ова го имат ама ај:
си биле 2 мајки и 2 ќерки. одат во слаткара и порачвет 3 бајадери.
како мојт Question
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 29
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Нед Мар 15, 2009 3:33 pm

Ќе одет и ќе им речет дајте ни 3 бајадери и ќе им дает.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by blesava008 Нед Мар 15, 2009 3:35 pm

kojgode напиша:Ќе одет и ќе им речет дајте ни 3 бајадери и ќе им дает.
хаха Не жалам Razz
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 29
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by Болиглава Нед Мар 15, 2009 3:43 pm

blesava008 напиша:незнам дали ова го имат ама ај:
си биле 2 мајки и 2 ќерки. одат во слаткара и порачвет 3 бајадери.
како мојт Question
Шо е мистеријава....

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by blesava008 Нед Мар 15, 2009 3:54 pm

Болиглава напиша:
blesava008 напиша:незнам дали ова го имат ама ај:
си биле 2 мајки и 2 ќерки. одат во слаткара и порачвет 3 бајадери.
како мојт Question
Шо е мистеријава....


па како мојт две мајки и две ќерки да јадат 3 бајадери?? Very Happy
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 29
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by Stefk0 Нед Мар 15, 2009 3:56 pm

Седело некое црно куче на сред улица. Во градов немало струја, а идала кола со скршени светла. Ама колава не го газит кучево. Од кај знаела колава дек е таму кучето?
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 27
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Нед Мар 15, 2009 4:15 pm

Денски се дешаало ова од стефко
Едит: то од блесавава помина пред некое време во друга верзија, дек биле внука мајка и баба Rolling Eyes

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Нед Мар 15, 2009 9:19 pm

Логика - Page 10 Tocki5au

Требит на сликава да се поврзет сите девет точки со четири прави линии, ама не смејте да ги прекините. Значит да почните од една, и да завршите во друга или во истата точка.
Ај пробајте решете ја.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Нед Мар 15, 2009 9:33 pm

во форма на буквата "Е" ?
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by zzz Нед Мар 15, 2009 9:33 pm

Логика - Page 10 84732347.th
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Нед Мар 15, 2009 9:36 pm

Двеве точни се, не го знам решениево ама..
Ова од комшивкава некако... Пошо не требит да ја прекиниш линијата, среднана линија како ќе ја напрајш?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by zzz Нед Мар 15, 2009 9:43 pm

епа немојш ко Е заради средната, вака е ко моево само со слободна рка и не се мн прави линиине
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Нед Мар 15, 2009 9:46 pm

Твоево точно е да, ево друго.
Со шес прави линии сите точки да ги поврзиш.

Логика - Page 10 Circles

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Нед Мар 15, 2009 9:53 pm

zzz напиша:Логика - Page 10 84732347.th

па и на цртежов се сечат Neutral
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Нед Мар 15, 2009 9:56 pm

Ама финтата е да се поврзани, една кај шо почвит друга да завршвит, такво прекинвење не, а не да се сечет или не. Ај пробај ова другава реши ја.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by zzz Нед Мар 15, 2009 10:24 pm

Логика - Page 10 99488272.th
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Нед Мар 15, 2009 10:26 pm

Неам и за ова решење, сакав да видам како размислувате.
Ево друга, доста е со точки.
Имате аптекарска вага и 27 златници. Еден од нив е потежок од другите за еден грам. Како со најмалку мерења ќе видите кој е потешкиот?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Нед Мар 15, 2009 10:35 pm

Ова од ЗЗЗ е точно.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Нед Мар 15, 2009 10:36 pm

Логика - Page 10 73yo

Со еден потег напрајте идентитет.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by kojgode Нед Мар 15, 2009 10:40 pm

Едново чкорче врз еднаквово ке го клам за да пишит нееднакво.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 29
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Нед Мар 15, 2009 10:41 pm

Ама идентитет требит да е. Нешто = нешто.

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by комшивка Нед Мар 15, 2009 11:48 pm

Логика - Page 10 18237977.th
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by Наташа Нед Мар 15, 2009 11:50 pm

No Ам то другото ќе останит накриво

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by Bleak Нед Мар 15, 2009 11:58 pm

Наташа напиша:Неам и за ова решење, сакав да видам како размислувате.
Ево друга, доста е со точки.
Имате аптекарска вага и 27 златници. Еден од нив е потежок од другите за еден грам. Како со најмалку мерења ќе видите кој е потешкиот?

Логички тој потешкиот ќе е подебел од другите... Smile иначе најмалце мерења се 26 ваљда?
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Логика - Page 10 Empty Re: Логика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 21 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот