Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Женски со високи потпетици или со патики?

+25
мирАл
Mary Jane
METALBOY
p4eli4ka
Marej
Џајко
KaTeRiNcE
blesava008
pankerishte
Punk
lela
Ivana
fairy
Bleak
RoTkViCa
nice
Рокси
The Breaking Dawn
Lastojca
PhiLL * E
комшивка
TONI
корун
princess
malina
29 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by malina Чет Мар 05, 2009 11:24 am

Јас сум за високи потпетици постојано ама пошто кај нас да носиш нашкола ќе те напрает ненормална морат да носам патики
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by princess Чет Мар 05, 2009 11:37 am

za to vo pravo si ... na skola so stiklici i ne e bas normalno..Smile zato na vecer ili na kafici ke si nosis i ke nadoknadis za izgubenoto vreme .. kako na pr.. Jas
princess
princess
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 11

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by корун Чет Мар 05, 2009 11:42 am

Низ дома рашетајте се да надокнадите ак не мојт толку да издржите afro
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by TONI Чет Мар 05, 2009 12:24 pm

malina напиша:Јас сум за високи потпетици постојано ама пошто кај нас да носиш нашкола ќе те напрает ненормална морат да носам патики
А зш толку гледаш другите шо ќе речеле?!?Тебе како ти е убо така прај си.
Бар мене ич не ми е гајле шо носам,дали е убо,дали ми е наместена косата и другите шо ќе речат за мене.Колку пати нашкола сум појден и ко од на скеле слезен па никому ништо Very Happy
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 12:39 pm

абе нашкола.. зошо ти се нашкола.. како прво и прво качи се и слези денес од трет гимназија минимум 4-5 пати и ќе видиш дали ќе го имаш истото мислење..
сум за високи потпетици ама само за излегвење.. ито навечер..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by PhiLL * E Чет Мар 05, 2009 12:42 pm

зависи кога како... мене ми се свиѓаат и со штикла женски и со патичиња ... само да и одговара на гардероба сето то ...
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by Lastojca Чет Мар 05, 2009 2:26 pm

јас не носам високи шо би се рекло потпетици..не знам да одам на нив па си се држам до патичиња и све шо е рамно
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 5:06 pm

TONI напиша:
malina напиша:Јас сум за високи потпетици постојано ама пошто кај нас да носиш нашкола ќе те напрает ненормална морат да носам патики
А зш толку гледаш другите шо ќе речеле?!?Тебе како ти е убо така прај си.
Бар мене ич не ми е гајле шо носам,дали е убо,дали ми е наместена косата и другите шо ќе речат за мене.Колку пати нашкола сум појден и ко од на скеле слезен па никому ништо Very Happy
со ова многу се согласвам


Twisted Evil

јас ич не носам штикли
се осекам ко тетка во нив па зато не ги практикувам ...шо не значит дека никојпат нема да облечам Wink

мене искрено поубај ми се едноставни луѓе....не за штилки...општо
не некој да видиш преку ден а навечер да не ја познајш некои шо си го менвет личниот опис Rolling Eyes Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by Рокси Чет Мар 05, 2009 9:07 pm

Штикли еднаш обув (кај брачеда ми, демек да видам како ќе изгледа), си ја шинав ногата и + ја скршив едната штикла ко паднав...
Зато преферирам патики, а штикли несакам уште сега да носам пошо незнам да одам на нив, а и се осеќам ко тетка.
За во иднина незнам дали ќе почнам да носам Very Happy
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by malina Чет Мар 05, 2009 9:38 pm

значи сепак гардеробата е причината како ќе се чуствувате дали ко тетки или...јас мислам дека немат врска то тетки,зш јас не можам да речам дека пошто носам штикли се осеќам ко тетка,за да се осеќам ко тетка требит да имам сфаќања ко тетка,а не облеката да ме прајт тетка
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by Рокси Чет Мар 05, 2009 9:48 pm

Малина то шо го кажав не беше насочено кон девојчињата кои носат штикли туку кон мене... мислам, јас имам такви сфаќања, ти имаш поинакви... за вкусовите не се расправа Wink
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by malina Чет Мар 05, 2009 9:53 pm

во право си само сакав да кажам дека не требит да се осеќаш ни ти ни никоја друга како тетка ако носиш штикли,гледај ја позитивната страна ко ќе бидиш веќе тетка ќе ти е полесно ќе ги имаш испраксираноЖенски со високи потпетици или со патики? Icon_wink
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by nice Чет Мар 05, 2009 11:13 pm

I visokite potpetici i patikite za dzabe ne gi izmislile i dvete si imaat svoe mesto i prigoda....so stiklite sekoe zensko se cuvstvuva pozenstveno ( ne ko tetka tuku ko Dama )( barem jas) a so patikite poudobno i polesno

nice
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 06, 2009 6:11 pm

се согласувам со последно наведеното :D

јас нашкола си носам патичиња...не заради др него не ми е удобно да трцам низ ходницине по штиккли хехе ....

а навечер никогаш немам излезено по патики....и со секое ново купвење на штикли сакам се повисоки и повисоки....едноставно чтиклите ми се слаба точка :D

+ воопшто не се осеќам ко тетка :D
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by Bleak Пет Мар 06, 2009 7:00 pm

Па зависи од пригодата... значи двете... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by fairy Пет Мар 06, 2009 8:08 pm

да, зависит од пригодата...најмногу сакам патики да носам, и ако можам, секаде би носела, ама ако одам некаде навечер, штикли сите носат, и глупо се осекам покрај сите тие со штикли, па така да носам и јас...ама то е само навечер ако се ојт некаде посебно :D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by Рокси Пет Мар 06, 2009 8:12 pm

Јас секаде носам патики, дури и за излегвење... ако носам штикли СИГУРНО ќе се избрукам lol!
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by Ivana Вто Мар 10, 2009 4:29 pm

Пошто сум прилично повисока неносам штилки али и да бев пониска не би ги носела толку... пошто ак си на штикли не значит дека си дотеран, а појќето момичиња то си го мислет ама грешка се Smile
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by lela Сре Мар 11, 2009 11:10 pm

Јас многу ама мноогу мразам патики ама за на школо морам патики да носам зошто се сепак најкомотни, а и сите патики носат.Не сакам ни штикли зошто сум висока и не ми стојат баш ама сепак помеѓу патики и штикли, штикли би облекла.

lela
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by Punk Сре Мар 11, 2009 11:15 pm

со патичиња.. не знам да одам ни со патики а не пак да акнам нешто високо
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by pankerishte Пет Мар 13, 2009 2:46 am

Мразам штикли,посебно некои високи такви.Со потпетици.ми се повраќа.
Ако сакате нешто елегантно имате балетанки.Според мене најдобро изгледа женско со такви.(за некои свечености)
И патики нормално,во секој случај како секојдневни.Не сум имал и нема ни да иам женска никогаш што носи високи потпетици.
и да Мартинки добро седат.Ама Ренџерс Coolили тие што се со 3 копци cheers
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by blesava008 Пон Мар 16, 2009 9:11 pm

обавезно за петок-сабота носам штикли.... за на школо би сакала да ги носам ама ако ги носам цело школо ке ме прајт ненормална а не сум Very Happy
бтв имат една економски шо се шеткат по ходникон и сите ко некој чудак ја гледет Embarassed
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by pankerishte Пон Мар 16, 2009 11:47 pm

blesava008 напиша:обавезно за петок-сабота носам штикли.... за на школо би сакала да ги носам ама ако ги носам цело школо ке ме прајт ненормална а не сум Very Happy
бтв имат една економски шо се шеткат по ходникон и сите ко некој чудак ја гледет Embarassed
Па блесава за џабе ти е прекарот сакаш да кажиш? Laughing Very Happy
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by RoTkViCa Вто Мар 17, 2009 3:32 pm

pankerishte напиша:.Не сум имал и нема ни да иам женска никогаш што носи високи потпетици.


НИКОГАШ не вели НИКОГАШ......зш ко ќе е љубовта во прашање нема да одбираш на штикли или не хехе.....и нема да и речиш: Од утре да не те видам птикли да носиш !!! Razz Razz туку ке си ја сакаш ко шо си е..... What a Face
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by KaTeRiNcE Вто Мар 17, 2009 3:49 pm

RoTkViCa напиша:
pankerishte напиша:.Не сум имал и нема ни да иам женска никогаш што носи високи потпетици.


НИКОГАШ не вели НИКОГАШ......зш ко ќе е љубовта во прашање нема да одбираш на штикли или не хехе.....и нема да и речиш: Од утре да не те видам птикли да носиш !!! Razz Razz туку ке си ја сакаш ко шо си е..... What a Face
Се сложвам со тебе Laughing
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Женски со високи потпетици или со патики? Empty Re: Женски со високи потпетици или со патики?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот