Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

What goes around - comes around?

+13
REGINA
kojgode
The Breaking Dawn
Obibos
комшивка
PhiLL * E
folder
TONI
корун
Bleak
Lastojca
Болиглава
Master
17 posters

Go down

What goes around - comes around? Empty What goes around - comes around?

Пишување by Master Чет Мар 05, 2009 1:49 am

Или - се се врти се се враќа.

Колку се согласувате со ова?
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

What goes around - comes around? Empty Re: What goes around - comes around?

Пишување by Болиглава Чет Мар 05, 2009 1:51 am

Се` се врти се се враќа, се` се (блабла) се се плаќа.

Хе хе хе мехехе.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

What goes around - comes around? Empty Re: What goes around - comes around?

Пишување by Lastojca Чет Мар 05, 2009 2:16 am

vo celost
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

What goes around - comes around? Empty Re: What goes around - comes around?

Пишување by Bleak Чет Мар 05, 2009 2:19 am

Па се согласвма... мада шо сум праел добро доста а нишо не се вратило досеа... демек тркалото вртит а моево ко в место да стојт... Rolling Eyes
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

What goes around - comes around? Empty Re: What goes around - comes around?

Пишување by корун Чет Мар 05, 2009 10:52 am

Џастин Тимберлејк да го прашаме scratch

Иначе во врска со мудрата мисла, би сакал мудро да заклучам дека ак прајш општо добро тешко дека ке ти се вратит, а ак му поможиш на некој единец највероватно ке ти памтит и ке ти се оддолжит. Cool

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

What goes around - comes around? Empty Re: What goes around - comes around?

Пишување by TONI Чет Мар 05, 2009 11:58 am

Најчесто велат за неубај работи ак некој нешто ти згреши или ти му згрешиш на некој.
Има мн луѓе кои ценат добрина,ама ретки се тие шо памтат.

_________________
Zelim samo da sviram da se otkacim i to je sve
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

What goes around - comes around? Empty Re: What goes around - comes around?

Пишување by folder Чет Мар 05, 2009 11:58 am

Немат врска ова, све ке ти се вратит само ако си доволно глуп да му дозволиш на некој да ти вратит...
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 29
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

What goes around - comes around? Empty Re: What goes around - comes around?

Пишување by PhiLL * E Чет Мар 05, 2009 12:22 pm

не коментирам на ова зш вчера ги потрошив на писменава сите паметни мисли ...
Колку само Ежен де Растињак нема да спие една година !
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 30
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

What goes around - comes around? Empty Re: What goes around - comes around?

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 12:24 pm

оо и то како е точно Twisted Evil не морат да значит дека ако на некој шо било му поможиш, баш тој ќе ви вратит некогаш.. помалку или појќе ќе ни се вратит од овај или онај..

исто мислам и за лошо, ако напрајш или некој ти напрајт..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

What goes around - comes around? Empty Re: What goes around - comes around?

Пишување by Obibos Чет Мар 05, 2009 3:40 pm

folder напиша:Немат врска ова, све ке ти се вратит само ако си доволно глуп да му дозволиш на некој да ти вратит...
А така Rolling Eyes
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 30
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

What goes around - comes around? Empty Re: What goes around - comes around?

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 4:36 pm

Bleak напиша:Па се согласвма... мада шо сум праел добро доста а нишо не се вратило досеа... демек тркалото вртит а моево ко в место да стојт... Rolling Eyes

шо знајш во иднина можда те чекат нешто убо Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

What goes around - comes around? Empty Re: What goes around - comes around?

Пишување by kojgode Чет Мар 05, 2009 9:20 pm

Што си сеел тоа и ќе жнееш. То е то?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

What goes around - comes around? Empty Re: What goes around - comes around?

Пишување by REGINA Саб Мар 07, 2009 12:51 am

What goes around, goes around, goes around, comes all the way back around.

најточно нешо шо иам слушнато.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

What goes around - comes around? Empty Re: What goes around - comes around?

Пишување by zzz Саб Мар 07, 2009 3:14 am

изгледа точно е
еднаш во арома и дадоф 100 и ми врати 160 си се израдвиф и заминаф на плажа и таму ја загубиф влечката и боса си ојдоф;(
-a еден другар му укради чипс на мало дете и прет да си ојме виде дека го имат зафубено мобилниот
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

What goes around - comes around? Empty Re: What goes around - comes around?

Пишување by Gallowsraven Саб Мар 07, 2009 2:27 pm

folder напиша:Немат врска ова, све ке ти се вратит само ако си доволно глуп да му дозволиш на некој да ти вратит...
Не морат да значит. Јас на пример не сум глупа, ама некој работи ми се вратија, не мојш да избегаш од то. Е сеа ак не си доволно глуп, пак ќе вратиш, и то 3 пати појќе. :D
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 28
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

What goes around - comes around? Empty Re: What goes around - comes around?

Пишување by folder Саб Мар 07, 2009 7:00 pm

Gallowsraven напиша:
folder напиша:Немат врска ова, све ке ти се вт да ивратит само ако си доволно глуп да му дозволиш на некој да ти вратит...
Не морат да значит. Јас на пример не сум глупа, ама некој работи ми се вратија, не мојш да избегаш од то. Е сеа ак не си доволно глуп, пак ќе вратиш, и то 3 пати појќе. :D
Мене не ми се враќат Cool
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 29
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

What goes around - comes around? Empty Re: What goes around - comes around?

Пишување by мирАл Нед Мар 08, 2009 5:46 pm

Имат случаи Памти па Врати ама не се секогаш добронамерни Smile
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

What goes around - comes around? Empty Re: What goes around - comes around?

Пишување by Gallowsraven Нед Мар 08, 2009 6:15 pm

folder напиша:
Gallowsraven напиша:
folder напиша:Немат врска ова, све ке ти се вратит само ако си доволно глуп да му дозволиш на некој да ти вратит...
Не морат да значит. Јас на пример не сум глупа, ама некој работи ми се вратија, не мојш да избегаш од то. Е сеа ак не си доволно глуп, пак ќе вратиш, и то 3 пати појќе. :D
Мене не ми се враќат Cool
Епа ќе ти се вратит некој ден. Ќе видиш. Smile И ќе ми речиш Еееее во право беше. Razz
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 28
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

What goes around - comes around? Empty Re: What goes around - comes around?

Пишување by METALBOY Нед Мар 15, 2009 8:52 pm

За то дали ке ни се вратит или не зависит од она што го чувствуваме. Пример: ако направиме нешто лошо и се чувствуваме лошо, големи се шансите да ни се вратит, а ако ништо не чувствуваме спрема тоа, мислам дека нема да се случи. (барем јас така мислам) Зошто кога ке направиме нешто добро не ни се враќа брзо колку шо е лошото? (зависи од филингот)
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

What goes around - comes around? Empty Re: What goes around - comes around?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот