Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5

+6
hollow
REGINA
sokol
Џајко
kojgode
STIFLER
10 posters

Go down

ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5 Empty ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5

Пишување by STIFLER Пон Мар 02, 2009 9:48 pm

ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5 Kode5_logo
Еден од
нашите македонски(охридцки afro) претставници на овогодинешните регионални
квалификации за KODE5 главниот настан кој се одржува во Москва, Русија
успеа да издвојува победа во големото финале!!! ЧЕСТИТКИ од цела
Македонија!

Тимот на ENTITY предводен од капитенот Јован "KaLaN" Каланоски, успешно
им се спротистави на босанскиот тим eu4ia во големото финале
издвојувајќи победа на двете одиграни мапи. Горди сме на овој најголем
успех на македонски тим кога се во прашање големите настани како што е
и KODE5 финалето во Москва. Честитки уште еднаш и достојно да ја
преставувате нашата држава и гејмингот кој се повеќе и повеќе добива
она вистинското светло. Честитки и до тимот на simpleX и им посакуваме
повеќе успех во следните натпреварувања.
Патот на тимот на ENTITY до финалето....
На овогодинешните регионални
квалификации за KODE5 сите тимови кои беа во трка за освојување на
првото место, беа поделени во 4 групи по 4 тимови, од кои во следниот
етап минуваа само двете првопласирани тимови.

ENTITY беше дел од Групата А заедно
со тимовите на 4gl.KGB, KGG и WFG. Квалификациите ги започнаа со
нерешен резултат 15:15 на de_inferno против тимот на 4gl.KGB. Во
вториот меч тимот на KGG беше поуспешен од нашиот представник со
резултат од 12:16 на de_nuke. Тоа укажуваше дека не останува ништо само
победа во следниот меч за продолжуваењ на натпреварите. ENTITY успеа
да го добие последниот меч од групата против тимот на WFG со резултат
од 16:10 на de_dust2 и се пласира на второто место во Група А.
Од друга страна, тимот на simpleX
беше дел од Групата Ц, во кои броеа тимовите на i.nation, negative и
GM.net+. По одиграните 3 меча, тимот на simpleX успеа да се пласира на
првото место во Групата Ц.
И како по огромна наша среќа во сите
мегународни натпревари, секогаш се среќаваат во следната рунда два
македонски тимови еден против друг, што беше и случај и сега.
Четврфинале ..... ENTITY vs simpleX ... Првата мапа беше de_train
која ја доби ENTITY. Поразениот тим на simpleX за следна мапа ја
одбраа de_nuke на која што обезбедија победа за одржување на финалниот
меч кој се изигра на мапата de_inferno на која што победата ја однесе
тимот на ENTITY. И по одограни 3 мапи тимот на ENTITY успеа да ги
надигра нашите долгогодишни прваци во македонија со резултат од 2:1 и
успеаа да се пласират во полуфиналните натпревари во кој што ги
очекуваше уште еден голем предизвик.
Во полуфиналето се сретнаа со тимот
на neWave. По интересните меча, со победа од 2:0, ENTITY успеа да го
направи својот најголем успех во својата клубска историја, учество во
големото финале за обезбедување на визи за Москва, и борба со големите
светски CS нации!
Во финалето, пред патот за Москва
излезе пречката наречена eu4ia, долгогодишен тим учесник, не само на
босанската и балканската сцена, но и пошироко. Квалитетите на двата
тимови, несомнено се на високо ниво, со што ни даваа дознаење дека ќе
гледаме возбудливо финале со тешка борба од страна на двата тимови,
сепак Москва си е Москва Smile
Финалето беше толку изедначено, што
само нианси делеа од тоа кој ќе биде поуспешен. ENTITY започна со
одлична игра, во која немаше грешки и изиграно со голем елан, која му
обезбеди голема предност. Но тимот на eu4ia успеа пред се со своето
искуство успеа да се врати во мечот со тоа што на самиот крај успеа и
да дојде до водство со 15:14. Последната рунда го решаваше првиот меч,
која му припадна на тимот на ENTITY. Со тоа дојде до можност пак да го
добие мечот во своја полза, и по одиграните продолженија, ENTITY успеа
да победи во првиот меч на мапата de_nuke со резултат од 19:17.
Втората мапа која беше избрана од
страна на поразениот тим е de_train. ENTITY од страна на CT успеа да
стигне до поволен резултат на полувремето со 9:6. Во другото полувреме
тимот на eu4ia, како СТ успеа да го даде максимумот од себе, но
одлучувачка се покажа седмата рунда која им припадна на ENTITY и со тоа
успеа да издвoјува огромна победа над босанскиот тим со резултат од
16:13 и успеа да се пласира за големото финале на KODE5 во Москва.

ЧЕСТИТКИ!!

Тимот кој што ќе го престравува македонскиот гејмиг во Русија е следниот:


  1. Александар "helius" Киселинов
  2. Јован "KaLaN" Каланоски
  3. Ангел "eRRor" Грозданоски
  4. Ѓоко "aIm1ghty" Лабоски
  5. Алтај "rdn" Реџеп


Конечниот пласман на екипите на регионалните квалификации за KODE5 се:


  1. ЕNTITY - Македонија
  2. eu4ia - Босна
  3. neWave - Србија
  4. 4Glory.KGB - Србија


ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5 Entitiy-champion

Им посакуваме успех и одлични натпревари на финалниот настан во Москва!!!

И се надевам дека ви се допадна малата презентација/рецензијата.
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5 Empty Re: ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5

Пишување by kojgode Пон Мар 02, 2009 9:59 pm

И Москва сеа све ќе тепет. А ако продолжет вака и на ВЦГ ваму таму ќе одет.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5 Empty Re: ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5

Пишување by Џајко Пон Мар 02, 2009 10:14 pm

Браво!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5 Empty Re: ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5

Пишување by sokol Пон Мар 02, 2009 10:18 pm

честитки браво
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5 Empty Re: ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5

Пишување by STIFLER Пон Мар 02, 2009 10:23 pm

kojgode напиша:И Москва сеа све ќе тепет. А ако продолжет вака и на ВЦГ ваму таму ќе одет.
Рано е за вцг..
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5 Empty Re: ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5

Пишување by REGINA Пон Мар 02, 2009 10:33 pm

се извинувам шо како женско се мешам во темава ама морам...

нели до лани симплекс беа најјаките бе? Smile
ама искрено ентити го заслужија првоно место.

п.с играм и јас cs не се смејте, и не сум баш аматер Razz ама никој нејкит женско во клан ебааааго хехехехех Embarassed
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5 Empty Re: ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5

Пишување by kojgode Пон Мар 02, 2009 10:34 pm

Simplex беа долго време најјаки ама сеа последниве натпревари Ентити победвит. И плус најјаките од Босна и Србија ги победија заслужија да одет.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5 Empty Re: ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5

Пишување by hollow Вто Мар 03, 2009 12:05 am

Браво браво ај со среќа во Москва
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5 Empty Re: ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5

Пишување by Golub-Samoubica Вто Мар 03, 2009 12:15 am

Да му е еден голем Алал. Петре не те земет тебе за златна резерва?
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5 Empty Re: ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5

Пишување by mitan Вто Мар 03, 2009 1:03 am

честито да им еSmileбраво
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5 Empty Re: ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5

Пишување by dzole Сре Мар 11, 2009 12:06 am

фала за честитките .. и ке ја претставиме Македонија во најдобро светло... ако не е така јас еве хахАхаха Razz
dzole
dzole
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 59
Забавен? : uff

Вратете се на почетокот Go down

ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5 Empty Re: ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5

Пишување by zzz Сре Мар 11, 2009 12:23 am

dzole напиша:фала за честитките .. и ке ја претставиме Македонија во најдобро светло... ако не е така јас еве хахАхаха Razz
не се сомневаме во вас cheers
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5 Empty Re: ENTITY победи на регионалните квалификации за KODE5

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот