Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Куфери

+13
Obibos
REGINA
корун
Jas**
TONI
Mary Jane
комшивка
noviot
Master
Golub-Samoubica
The Breaking Dawn
мирАл
kojgode
17 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Куфери Empty Куфери

Пишување by kojgode Сре Фед 25, 2009 8:43 pm

Каде би ги оставиле куферите доколку патувате низ Европа со воз и во Берлин одите само на еднодневна прошетка? Каде би ги оставиле за да шетате без да ви сметаат?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by мирАл Сре Фед 25, 2009 8:46 pm

В грмушка Куфери Icon_razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by The Breaking Dawn Сре Фед 25, 2009 9:17 pm

не би носела куфери воопшто...појако е Razz:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by Golub-Samoubica Сре Фед 25, 2009 9:29 pm

Ке ги загубам и ке ги фрлам.
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by kojgode Сре Фед 25, 2009 9:31 pm

Kако мојш од ко ќе ги загубиш да ги фрлиш бе? Со нож одпозади?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by мирАл Сре Фед 25, 2009 9:34 pm

Еееееееееее мн јака метафора? Куфери ConfusedКуфери Icon_scratch
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by Master Сре Фед 25, 2009 11:30 pm

Па неморат да носиш, подобро носи некој од оние големине ранци за патување, по компактни се.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by noviot Чет Фед 26, 2009 12:01 am

в џеп ке ги стам
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 71
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by комшивка Чет Фед 26, 2009 12:47 am

Берлин? кај брачеда ми.. Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by Mary Jane Чет Фед 26, 2009 12:56 am

Ќе ги скријам во купето, ваљда нема да се толку големи за да не ги соберит.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by kojgode Чет Фед 26, 2009 1:11 am

Ваљда немат со истиот воз да си ојш за да ги скријаш во купето.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by Mary Jane Чет Фед 26, 2009 1:13 am

kojgode напиша:Ваљда немат со истиот воз да си ојш за да ги скријаш во купето.

После ќе ми ги пратет по изгубен багаж.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by TONI Чет Фед 26, 2009 1:26 am

Ќе изнајмам некој за евтини пари или за крембананче да ми ги чува на станица.Сигурно некој со црвено праменче или пак името ако и почвит на Т.Довлни се само две кремананчиња и средено еSmileSmile

_________________
Zelim samo da sviram da se otkacim i to je sve
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by Master Чет Фед 26, 2009 6:42 pm

Ак сакаш да знајш јас не сакам крем бананчиња!!!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by Jas** Чет Фед 26, 2009 6:58 pm

хехеххеххе е па и јас кај брачедати ги оставам:D
Jas**
Jas**
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by kojgode Чет Фед 26, 2009 7:03 pm

Уба е брачеда ти? Можда и јас кј нејзе ќе ги остам. Можда и да преспијам ќе ме поканит. Wink

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by корун Чет Фед 26, 2009 7:04 pm

Ке си купам спејс бегс и ке ги носам под пазуви

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by REGINA Чет Фед 26, 2009 9:11 pm

зш е темава сместена во важно?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by kojgode Чет Фед 26, 2009 9:30 pm

Зарем не ја гледаш важноста на оваа тема? Админ незнајт кј да си ги клајт куферите па му треба помош, зарем тоа не е важно?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by комшивка Чет Фед 26, 2009 9:31 pm

брачедана? уште се сомневаш? џам е Very Happy Very Happy
ај ќе ти средам ко ќе не е маж и дома и.. Wink
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by kojgode Чет Фед 26, 2009 9:33 pm

Ок. Само речи ми дека имат од 25 до 40 години и среќен ќе сум.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by REGINA Чет Фед 26, 2009 9:35 pm

kojgode напиша:Зарем не ја гледаш важноста на оваа тема? Админ незнајт кј да си ги клајт куферите па му треба помош, зарем тоа не е важно?

ам шон кажа? тука можам да помогнам. Laughing
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by Obibos Чет Фед 26, 2009 9:39 pm

Ке му дам на некој 10евра да ме возит на куферите! Very Happy
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 30
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by комшивка Чет Фед 26, 2009 9:46 pm

имат.. незнам точно колку ама имат и две деца.. (неколку месеци и 2 год) ај не е проблем јас ќе ги зеам нив да ги чувам ќе средиме Wink
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by kojgode Чет Фед 26, 2009 9:50 pm

Чим толку мали деца млада е. Добро е тоа.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Куфери Empty Re: Куфери

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот