Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

+2
Bleak
pankerishte
6 posters

Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by pankerishte Вто Фед 24, 2009 8:28 pm

Не знам дали вреди да се отвори тема за фестивалов пошто нема екипа тука таква али онака чисто информативно.
Станува збор за андерграунд фестивал кој ке се одржи 3 дена во клубот Зодијак во Битола со бендови од Македонијава.Од рап преку Oi,Ска,Треш Метал до Дет Метал и така натака и така натака.

Бендови Riot(bt),Убиство без отисок(bt),Никтофобија(bt),Ланфер(bt),Dead Shoot(bt), Kомунална Хигена(oh), Hatred(st), Oblivion(st), Hall of Sins(bt), Skullcrush(bt), Стиховно Војување(bt), The Author(oh), Фонија(sk), Сви Дом и Spank(bt).


Еве плакат...доста е др....
Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола 8780EKSIK_PLAKAT_FINAL_pomalo
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by Bleak Вто Фед 24, 2009 8:54 pm

Јас сум ре од екипата ак се имат кеш ваљда само сабота ќе дојда да гледа... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by pankerishte Вто Фед 24, 2009 9:02 pm

Види договори се пошто овие од Ох комбе или 2 комбиња ке изнајмат за в петок.
Контактирај го Тото.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by lost girl Вто Фед 24, 2009 9:22 pm

pankerishte напиша:Види договори се пошто овие од Ох комбе или 2 комбиња ке изнајмат за в петок.
Контактирај го Тото.

како кажа "овие од охрид" ко скрос да се откажа од охридов некако Crying or Very sad хехе се зезам ..и да се сложам со bleak- и јас сум од екипата Very Happy
lost girl
lost girl
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 49

http://www.myspace.com/monikathefreak

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by pankerishte Вто Фед 24, 2009 9:41 pm

lost girl напиша:
pankerishte напиша:Види договори се пошто овие од Ох комбе или 2 комбиња ке изнајмат за в петок.
Контактирај го Тото.

како кажа "овие од охрид" ко скрос да се откажа од охридов некако Crying or Very sad хехе се зезам ..и да се сложам со bleak- и јас сум од екипата Very Happy
хахахахах...No way Laughing
На овие од Охрид мислев на екипата наша во Охрид,пошто ние сме екипа и во Скопје и пичиме со воз до Бт. Razz
Колку што знам до сега се 12тина души собрани.кој е за идење нека ме информира преку порака да им кажам да знаат овие...упс...охриѓаниве де...хахахаха Razz Razz
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by lost girl Вто Фед 24, 2009 10:17 pm

pankerishte напиша:
lost girl напиша:
pankerishte напиша:Види договори се пошто овие од Ох комбе или 2 комбиња ке изнајмат за в петок.
Контактирај го Тото.

како кажа "овие од охрид" ко скрос да се откажа од охридов некако Crying or Very sad хехе се зезам ..и да се сложам со bleak- и јас сум од екипата Very Happy
хахахахах...No way Laughing
На овие од Охрид мислев на екипата наша во Охрид,пошто ние сме екипа и во Скопје и пичиме со воз до Бт. Razz
Колку што знам до сега се 12тина души собрани.кој е за идење нека ме информира преку порака да им кажам да знаат овие...упс...охриѓаниве де...хахахаха Razz Razz

а да ни даеше ти некоја по детална информација за превозов пошо тото го немат нигде во последно некако Very Happy
lost girl
lost girl
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 49

http://www.myspace.com/monikathefreak

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by pankerishte Вто Фед 24, 2009 11:28 pm

А да ви дам број да се договорите со него или со Томе? Very Happy
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by lost girl Сре Фед 25, 2009 12:02 am

имам бе од тото број ...ај белки ке се најме нашкола ваму таму со него ако е жив ...хахахах ина4е фала во секој слу4ај Very Happy
lost girl
lost girl
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 49

http://www.myspace.com/monikathefreak

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by Џајко Сре Фед 25, 2009 1:25 pm

Абе Оли овие стиховно војување нешо хип хоп се?
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by pankerishte Сре Фед 25, 2009 4:31 pm

Џајко напиша:Абе Оли овие стиховно војување нешо хип хоп се?

Да да.Ке има 2-3 бенда што се хип хоп и MC.
Стиховно Воијување,Сив Дом,Никтофобија колку што знам.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by Master Сре Фед 25, 2009 11:43 pm

И мене ми се идат малце да забегам, ама бегам за Србија така да неможам...
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by П. Пет Фед 27, 2009 1:02 pm

јас вечерва ќе одам и ондак то Very Happy
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by pankerishte Пон Мар 02, 2009 8:15 pm

Си поминавме гром.Имаше премногу народ.
На ваков добар Фестивал со многу народ и мн журка дури ни во Ск не си иам поминато.
Имаше луѓе од цела Македонија,сите се журкавме,свиревме,се пијанчефме 4 дена,не спиевме,по станој бевме по 20 луѓе.хаос Twisted Evil Twisted Evil

16 бенда испичија до максиум,публиката се журкаше,шуткаше,сканкаше, а местото е беспрекорно добро за свирки.Штета што немаме во Охрид вакво место,а мислам дека и никогаш нема да иаме.
Од Охрид имаше доста народ со кој си испијанчивме до максиум...хохох

И така...

Позз Twisted Evil Twisted Evil Cool Cool Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот