Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Најдобри машки вокали

+18
Angelic
METALBOY
kirce
The Breaking Dawn
TONI
pankerishte
Рокси
Mary Jane
Milan
Mule
kojgode
tHeJunKy
Болиглава
Bleak
Punk
Marej
Lastojca
Master
22 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Најдобри машки вокали Empty Најдобри машки вокали

Пишување by Master Саб Фед 21, 2009 8:35 pm

А машкиве? Имет добри вокали? Сигурно имат некој шо ви остајл впечаток.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Lastojca Саб Фед 21, 2009 8:52 pm

боно-јуту најдобар машки вокал шо постојт
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Marej Саб Фед 21, 2009 8:55 pm

Chris Martin.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Punk Саб Фед 21, 2009 9:39 pm

Zakk Wylde
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Bleak Саб Фед 21, 2009 9:43 pm

Хммм... ќе набројам неколку не можам да се одлучам дека...

Дио
Роберт Плант - Лед Зепелин
Јан Гилан - Дип Парпл
Дејвид Ковердал - Вајтснејк
Маркус - бассистон од Најтвиш
Мет Берлоу - Ајст 'Ртх Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Болиглава Саб Фед 21, 2009 10:45 pm

Mike Matijevic
Bon Scott
Chris Martin
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by tHeJunKy Саб Фед 21, 2009 11:04 pm

Freddy Mercury од Queen се сметат како еден од најдобрите.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Marej Саб Фед 21, 2009 11:08 pm

Marej напиша:Chris Martin.
Joe Cocker
Mark Knopfler
Boris Arandjelović
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Болиглава Нед Фед 22, 2009 2:14 am

tHeJunKy напиша:Freddy Mercury од Queen се сметат како еден од најдобрите.
Незнам како го заборајв... кој дебил сум.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by kojgode Нед Фед 22, 2009 3:13 am

Freddy Mercury
Elvis Prisley
Tose Proeski
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Mule Нед Фед 22, 2009 6:41 pm

Тоше Проески,
Тоше Проески
Тоше Проески
Тоше Проески
Тоше Проески
Тоше Проески
Тоше Проески
Тоше Проески(во период) Smile Smile Smile
Mule
Mule
Младо Магаре
Младо Магаре

Age : 32
Број на мислења : 55

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Master Саб Фед 28, 2009 11:02 pm

Trent Reznor (NIN)
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Milan Саб Фед 28, 2009 11:35 pm

Bruce Dickinson(Iron Maiden), Andi Deris(Helloween), Hansi Kürsch(Blind Guardian)
Milan
Milan
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 4

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Mary Jane Нед Мар 01, 2009 1:34 am

Тоше Проески
Андреа Бочели
Џош Гробан
Карлос Марин
Дејвид Милер
Урс Булер
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Рокси Пон Мар 02, 2009 6:16 pm

Роберт Плант (Лед Цепелин)
Џон Ленон (Битлси)
Фреди Меркјури (Квин)

Мај фејворитс
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by pankerishte Пон Мар 02, 2009 8:27 pm

Сега зависит каков е критериумот за најдобар вокал.
Имат луѓе што се уметници и имаат уникатен глас.
Имат луѓе кои што пеат добро високо али ниско хух.
Имат луѓе што пеат совршено добро било во хеви,треш.блек метал,хард рок,поп итн.

затоа не знам за кого да напишам дека добро пее.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Bleak Пон Мар 02, 2009 9:26 pm

Bleak напиша:Хммм... ќе набројам неколку не можам да се одлучам дека...

Дио
Роберт Плант - Лед Зепелин
Јан Гилан - Дип Парпл
Дејвид Ковердал - Вајтснејк
Маркус - бассистон од Најтвиш
Мет Берлоу - Ајст 'Ртх Smile

Да додам уш некој... пејачон од Колдплеј ме мрзит да барам како се викат
после... Тоше Порески не знам как сум го заборајл... Rolling Eyes
и Брус Дикинсон...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by TONI Чет Мар 05, 2009 1:33 pm

Би ги издвоил Плант,Елвис,Бон Џови(а да не прајме муабет за терцашон и гитарист шо му е)Френк Синатра и уште мн други шо ми се специфични и добра вокална техника шо користат.
Уште еден да кажам...Велат,а и велам дека не е ништо посебно добар вокал ама мн добро склопен со музиката и едноставно уживам ко ќе го слушам-Џим Морисон.Интересна комбинација ми е на Елвис,Синатра и неговата агресивност во пеење
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 9:06 pm

глеајте vh1 сеа па ке дознајте Razz:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by kirce Саб Мар 07, 2009 10:30 pm

игор кавалера ,и аксел, и виле вало и уше мн други шо не ми теквет
kirce
kirce
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 68
Хоби(работа) : скокач за водици

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by METALBOY Пон Мар 16, 2009 11:25 am

Да ги имам многу али мислам дека Freddy Mercury e legenda.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Angelic Сре Апр 01, 2009 11:25 pm

Dio
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by katusch Чет Jул 02, 2009 5:03 pm

мика мислам дека имат убав глас ама не знајт да го искористит, се некој безвезни песни пејт
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 32
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Page Чет Jул 02, 2009 6:18 pm

Има многу работи што го прават еден пеач јак. Јас ги делам во повеќе категории, а кога ќе имам повеќе време ќе напишам нешто плус. Засега можам да ви кажам дека, според мене, најдобар вокал е Џон Ленон.
Ништо полоши не се ниту Роберт Плант, Иан Гилан, Клаус Мајне, Пол Макартни, Рони Џејмс ДИО, Глен Фреј, Пол Стенли, ... ...
Page
Page
Хидролог
Хидролог

Age : 36
Број на мислења : 91
Хоби(работа) : Фрлање камен преку рамо
Забавен? : Ич. Шокирам, носам на имбецилни забави по исплукани улици.

http://silence.heavenforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by The Breaking Dawn Пет Jул 03, 2009 2:20 am

Niklas Isfeldt го редам меѓу подобрите.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри машки вокали Empty Re: Најдобри машки вокали

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот