Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Time Machine!!!

+12
mitan
Кирил
Mary Jane
Џајко
Punk
The Breaking Dawn
корун
kojgode
Obibos
Bleak
Master
мирАл
16 posters

Go down

Time Machine!!! Empty Time Machine!!!

Пишување by мирАл Пет Фед 20, 2009 6:02 pm

Ако можете да патувате низ времето и се вратите во минатото шо би сменале?!
(без разлика дали ваше или некоја случка од историјата)

Јас би се спречил самиот себеси да не си ја пукнам глата, и една доста битна работа не ќе одев со корун да се лизгаме на мраз, сеа ќе си имав прав нос Razz
А нешо од историјава......... покасно Very Happy
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Time Machine!!! Empty Re: Time Machine!!!

Пишување by Master Саб Фед 21, 2009 1:19 am

Во врска со мене не би сменала ништо, а и за историјава незнам, сакам само да видам некој работи.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Time Machine!!! Empty Re: Time Machine!!!

Пишување by Bleak Саб Фед 21, 2009 1:24 am

би сакал многу да видам ако на пример вудсток лед зеппелин алице ин цхаинс нирвана концерти а да менам не сакам нишо... Razz
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Time Machine!!! Empty Re: Time Machine!!!

Пишување by Obibos Саб Фед 21, 2009 2:44 am

Да се вратам во древна мекедонија со шмајзер и да испотепам све шо е грчко
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 30
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Time Machine!!! Empty Re: Time Machine!!!

Пишување by kojgode Саб Фед 21, 2009 2:53 pm

Да ја дознам вистината за Александар Македонски, Исус да го видам и Буда би отпатувал во то време, Хитлер би го посетил. Би ошол ви иднина да видам како ќе е после 200 години, а осеќам лајно ќе е така да среќен ќе сум шо живеам во ова време. Пред леденото доба би се вратил итн. Многу иам за кажвење зш 3248 пати иам мислено на темава ии најголема пасија ми е ваква машина да иам.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Time Machine!!! Empty Re: Time Machine!!!

Пишување by мирАл Сре Фед 25, 2009 9:45 pm

Можда и некој ден ќе имаш Time Machine!!! Suspect
И ќе правиш добри дела и ќе се викаш MinutmanTime Machine!!! Icon_razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Time Machine!!! Empty Re: Time Machine!!!

Пишување by корун Чет Фед 26, 2009 7:12 pm

Ако имам временска машина би патувал низ времето.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Time Machine!!! Empty Re: Time Machine!!!

Пишување by The Breaking Dawn Чет Фед 26, 2009 11:59 pm

корун напиша:Ако имам временска машина би патувал низ времето.
абе??? Razz Razz ...хаха
и јас Laughing Laughing
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Time Machine!!! Empty Re: Time Machine!!!

Пишување by Punk Пет Фед 27, 2009 1:15 am

јас да сменам нешто во минатово... да видам како било во времето на викинзите и да се родам норвешка
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Time Machine!!! Empty Re: Time Machine!!!

Пишување by Џајко Пет Фед 27, 2009 1:27 am

Ако иам временска машина ќе одам во времето ко бил Алекса наш и ќе му однесам пушки, бомби, пиштоли, петарди, огномет, чорапи, монопол...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Time Machine!!! Empty Re: Time Machine!!!

Пишување by Mary Jane Пет Фед 27, 2009 2:52 am

Јас сакам да ги сретнам Александар Македонски, Макијавели, Алберт Ајнштајн, Моцарт, Салвадор Дали, и имам многу интересни прашања за нив. И обавезно ќе го саботирам Букурешкиот мировен договор (знајте кој), а тоа би ја сменило во потполност историјата што следи потоа (во наша корист, се разбира).
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Time Machine!!! Empty Re: Time Machine!!!

Пишување by Кирил Саб Фед 28, 2009 7:53 pm

А јас на Тоше ке му платам професионален шофер. Very Happy или ке му купам авионска карта

Кирил
Адаптер во подем

Age : 28
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Time Machine!!! Empty Re: Time Machine!!!

Пишување by mitan Саб Фед 28, 2009 7:55 pm

Кирил напиша:А јас на Тоше ке му платам професионален шофер.
И
:S:S
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Time Machine!!! Empty Re: Time Machine!!!

Пишување by Рокси Пон Мар 02, 2009 6:02 pm

Нејкам ништо да сменам во минатото, а иначе сакам да видам како било на Вудстооооооооккк!!!
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 27
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Time Machine!!! Empty Re: Time Machine!!!

Пишување by METALBOY Сре Мар 18, 2009 1:05 pm

до пред некое време сонвев како во времето на самуил одам со тешка артилерија и ја победвиме битката кај беласица Very Happy Cool Idea queen lol! .........
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Time Machine!!! Empty Re: Time Machine!!!

Пишување by RoTkViCa Сре Мар 18, 2009 2:25 pm

Кирил напиша:А јас на Тоше ке му платам професионален шофер. Very Happy или ке му купам авионска карта

еее то....то би сакала најмногу да го сменам....и би тргнала порано нашкола хехе ....а за историјава не се замарам Very Happy ..во иднина би ошла зш да не clown
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Time Machine!!! Empty Re: Time Machine!!!

Пишување by fairy Сре Мар 18, 2009 4:03 pm

не сакам ништо да сменам во минатото, не ме интересирет тие работи воопшто, ама зато сакам да одам во иднината, стотина години напред, и појќе можда да видам какво ќе е....:D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Time Machine!!! Empty Re: Time Machine!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот