Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шо ќе напрајте?

+15
Punk
Џајко
Mary Jane
REGINA
METALBOY
корун
Gangi
FalcoN eYe
The Breaking Dawn
kojgode
Bleak
James Bomb
Болиглава
Obibos
Наташа
19 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by корун Сре Мар 18, 2009 12:20 am

Не е признаено ради такви шо не ги болит курот за државава, со мал напор све е можно, потенцирам МАЛ. И под признаеност мислам на она шо вистина го учиме, да се дајт до знење дека знајме појке, иначе со гимназија и приемен испит имаш колку сакаш опции ако мислиш во тој смисол признаеност.

Убиства се мерет на 100,000 жители, а Македонија не е ни блиску до некоја бројка од 5-6 убиства шо е просек во Америка. Не сакам да се експонирам овде и да испаднит ти раскажвам за таму ама вистина не си свесна колку извештачено се прикажвет земјиве. Посебно потенцирам Америка. Само Европа, посебно Скандинавија е нешо повисоко животно ниво над нас, не економски стандард, туку морални норми и све остало.


Млади лица? Млад си и на факултет, а верви ми таму имат колку сакаш проекти.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by REGINA Сре Мар 18, 2009 1:35 am

корун напиша:Не е признаено ради такви шо не ги болит курот за државава, со мал напор све е можно, потенцирам МАЛ. И под признаеност мислам на она шо вистина го учиме, да се дајт до знење дека знајме појке, иначе со гимназија и приемен испит имаш колку сакаш опции ако мислиш во тој смисол признаеност.

Убиства се мерет на 100,000 жители, а Македонија не е ни блиску до некоја бројка од 5-6 убиства шо е просек во Америка. Не сакам да се експонирам овде и да испаднит ти раскажвам за таму ама вистина не си свесна колку извештачено се прикажвет земјиве. Посебно потенцирам Америка. Само Европа, посебно Скандинавија е нешо повисоко животно ниво над нас, не економски стандард, туку морални норми и све остало.
Млади лица? Млад си и на факултет, а верви ми таму имат колку сакаш проекти.
ова ти е цитирам пак: "со мал напор све е можно, потенцирам МАЛ." - неточно. Во МК ак требат мали напори за да се попрајт нешо... (абе дури незнам ни кој пример да го зеам од шо ги имат многу работи шо се попрајле со мал напор). хе.
а криминал имат сегде.
и по твое видување за програмине... требит само да ги имат по факултетиве? и то ги немат во секој шо е најтрагично.
знајш кај сме поназад од сите земји? Најназад. (можда Албанија е исклучок.. засега)
незнам зш ама мк ми е нешо слично со африка. тие неможет да се изборет против гладта... ние не мојме да се избориме против глупости шо имет зафатено корен.
ама ко шо рече ти... можда со мал напор ќе бидит (аха).
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by Џајко Сре Мар 18, 2009 11:52 am

REGINA напиша:
Mary Jane напиша:Барем кај нас не се чудет за линеарна равенка ко во Австралија на пример.
и пак тие се оние шо живеат на повисока нога.. заради шо?
заради то шо државава е нула.
а во австралија ем неписмени ем одет нанапред. зш бе?
пак заради то шо државава е... (не вељам нула пошо то веќе би било и навреда за бројчено).

Зш сите нивни инжињери, физичари, хемичари, јаки биолози се Македонци со добиена австралиска, америчка, германска стипендија да работет за нив, е зато.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by Bleak Сре Мар 18, 2009 12:33 pm

REGINA напиша:
корун напиша:Мислиш дека сегде е идеално само Македонија не чинит?
не сум помислила на то така... ама кога веќе спомна... можда.

Па се гледат дек не си помислила чим низ повеќе постој само за Македонија вака така онака зборвиш... нигде не е совршено то требит да им е јасно на сите па и тебе... али миисли како сакаш... Shocked
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by Bleak Сре Мар 18, 2009 12:36 pm

Џајко напиша:
REGINA напиша:
Mary Jane напиша:Барем кај нас не се чудет за линеарна равенка ко во Австралија на пример.
и пак тие се оние шо живеат на повисока нога.. заради шо?
заради то шо државава е нула.
а во австралија ем неписмени ем одет нанапред. зш бе?
пак заради то шо државава е... (не вељам нула пошо то веќе би било и навреда за бројчено).

Зш сите нивни инжињери, физичари, хемичари, јаки биолози се Македонци со добиена австралиска, америчка, германска стипендија да работет за нив, е зато.

Баш ќе се согласам со Џајко и уш нешо да додам... не ојт австралија напред туку одреден прилично мал % одет напред во животот и австралија е друго ама овде имат деца шо без книга да отворет прает 5-ки или 4-ки на тестој(јас 3-ки 4-ки без учење прам... Laughing ) е такви деца да одет австралија баш научници према другите ќе се... и ме нервирет љуѓе шо потценувет и воедно шо не се ценет себеси(Регина Македонка си ти или... Shocked ) толку... Rolling Eyes
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by корун Сре Мар 18, 2009 3:58 pm

REGINA напиша:ова ти е цитирам пак: "со мал напор све е можно, потенцирам МАЛ." - неточно. Во МК ак требат мали напори за да се попрајт нешо... (абе дури незнам ни кој пример да го зеам од шо ги имат многу работи шо се попрајле со мал напор). хе.
а криминал имат сегде.
и по твое видување за програмине... требит само да ги имат по факултетиве? и то ги немат во секој шо е најтрагично.
знајш кај сме поназад од сите земји? Најназад. (можда Албанија е исклучок.. засега)
незнам зш ама мк ми е нешо слично со африка. тие неможет да се изборет против гладта... ние не мојме да се избориме против глупости шо имет зафатено корен.
ама ко шо рече ти... можда со мал напор ќе бидит (аха).

Ево јас ке ти дам пример за мал напор, воведија матура, доволна беше само една одлука, сеа образованиево ни е на повисоко ниво. Земјодлциве добивет субенции, одлука на владава да не украдит туку да им дајт на земјоделциве, шо не е пример за она кај одеа порано парите за субвенци од буџетов. Све ако сакаш мојш да постигниш, само ак си спремен за то.

Криминал, ти давам факти, зш не споредвиш со други земји. Нормално дека и кај нас имат никој не рече дека сме Утопоја, само имат огромни разлики и очигледно ти требит помош да ги воочиш. Кај нас криминалов е во високиве позиции, не обични криминалци и некој селани шо се тепале со лопати. Тука е нашиот проблем, немат да трајт вечно, ке поминит и нивното време.

Ние сме најдолу? Америка е најака, така? Епа зато тие ке се секојпат пред нас, зато шо и тебе те наговорвет да мислиш дека не чиниш за ништо. Те терет да им се поттчиниш... Не сме и самиве свесни за сите богатста кој ги имаме, а све продаваме на странци, Кале го дадовме на Америка, рудници на ураниум... све продадовме и зато дур е вака немат да просперираме.

Лесно е ако размислиш, ама само ако размислиш.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by REGINA Сре Мар 18, 2009 4:21 pm

корун напиша:Ево јас ке ти дам пример за мал напор, воведија матура, доволна беше само една одлука, сеа образованиево ни е на повисоко ниво. Земјодлциве добивет субенции, одлука на владава да не украдит туку да им дајт на земјоделциве, шо не е пример за она кај одеа порано парите за субвенци од буџетов. Све ако сакаш мојш да постигниш, само ак си спремен за то.

Криминал, ти давам факти, зш не споредвиш со други земји. Нормално дека и кај нас имат никој не рече дека сме Утопоја, само имат огромни разлики и очигледно ти требит помош да ги воочиш. Кај нас криминалов е во високиве позиции, не обични криминалци и некој селани шо се тепале со лопати. Тука е нашиот проблем, немат да трајт вечно, ке поминит и нивното време.

Ние сме најдолу? Америка е најака, така? Епа зато тие ке се секојпат пред нас, зато шо и тебе те наговорвет да мислиш дека не чиниш за ништо. Те терет да им се поттчиниш... Не сме и самиве свесни за сите богатста кој ги имаме, а све продаваме на странци, Кале го дадовме на Америка, рудници на ураниум... све продадовме и зато дур е вака немат да просперираме.

Лесно е ако размислиш, ама само ако размислиш.

Smile си се потрудул за постов ама жалам пак е неточно.
пошо: воведоја матура и образованиево било на повисоко ниво. зезаш? Shocked

воведоја матура... и исто ко да влегоја во лавиринт. гревој. уште немет конкретна програма напраено, се губат низ "реформине".
друго шо имаше спомнато.. ах да, богатствава во мк. хехехехе ам шо мислиш на шо се должит то шо све испродаја за без пари? епа то се должит на преглупи луѓе вмешани во политичкиов живот. зато шо во мк се толку ограничени во сваќањата за политикава... толку шо стварно не постојат зборој шо би ги опишале соодветно.
А дел од трагичното е исто така и то шо млади интелектуалци немат никогаш да добијат шанса за да се докажат овде. ЗАТО заминват австралија, америка(то е и причината шо се тие успешни)... абе кај било... само да се надвор од овде за да имет успех.
по се изгледа за да се поминит ова и уш безброј проблеми ќе требит малку појќе "мали напори" а?

Bleak македонка сум ...замисли еј.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by корун Сре Мар 18, 2009 4:43 pm

Паметњакович, која си ти да одлучиш дали е пропадната програма или не, ко една од основните норми за Европска унија е матура. Лавиринт? Кажи ми пример? Вистина имат некој ситници ама тие се решавет со тек на време, нишо не е идеално. Барем имаше реформи... Ти и самата не знајш шо сакаш, реформи или истава срање состојба.
Политичариве биле глупи? Имат трупој, ама имат некој за кој ти на интелектуално ниво си амеба. Да организираш пропаѓање на фирма и да не ојш в затвор туку да останиш на власт и никој да не те чепкат? Требит ногу појке храброст и мозок од колку шо мислиш ти.

Имат доволно примери кај шо земет луѓе по 2-3 илјади евра плата, имат примери и кај шо немет да купет леб, ама никој не им е крив шо не сакет да работет ко аргати а не мислеле ко завршиле основно и останале со едно мочано сведителство од осмо.

Проблемот е шо таквите ко тебе ке излезет надвор заборавет од кај дошле, тие за 2 месеци се продаени души. Да, македонска судбина ни е да заминиме странство ама оние шо ке се вратет или од таму ке се борет за Македонија се прави македонци. Ако заминиш никој не те врзвит да останиш, ак си ги заборајш корените ти си ветрушка и кој сакат мојт да те ебит и никоаш немат да имаш свој став.

Ти не кажа ни еден проблем шо требит огромна посвета или мака. Наброја исти проблеми и рече дека се многу. Тешко е да се напрает сите наеднаш, ама нишо не се прајт преку ноќ.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by REGINA Саб Апр 04, 2009 2:06 am

Не сум паметњакович.
И пак си останвам на то дека би одела против мк ако та беше во примерон на местото од полска. продаена душа сум бе... ќе те видам за некоја година и тебе, ако излезиш од земјава, дали ќе се вратиш. (сакаш да ти кажам шо ќе напрајш или ќе почекаш па да си видиш сам? Smile )
метафорично ак зборвиме, надвор од земјава ќе земаш плата да речиме едно 10.000 евра, а за истата професија овде ќе земаш 1.000 евра... ај немат врска една нула и не менвит толку многу хех... или менвит?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by Џајко Саб Апр 04, 2009 2:26 am

REGINA напиша:Не сум паметњакович.
И пак си останвам на то дека би одела против мк ако та беше во примерон на местото од полска. продаена душа сум бе... ќе те видам за некоја година и тебе, ако излезиш од земјава, дали ќе се вратиш. (сакаш да ти кажам шо ќе напрајш или ќе почекаш па да си видиш сам? Smile )
метафорично ак зборвиме, надвор од земјава ќе земаш плата да речиме едно 10.000 евра, а за истата професија овде ќе земаш 1.000 евра... ај немат врска една нула и не менвит толку многу хех... или менвит?
Ова е точно ама надвор едни смоки ќе ги купиш 100 денари а овде 10...или ај немат врска :D стандардот е таков. Поголеми се платите, поскапи се и производите и кириите, вода, струја :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by корун Саб Апр 04, 2009 2:27 am

REGINA напиша:Не сум паметњакович.
И пак си останвам на то дека би одела против мк ако та беше во примерон на местото од полска. продаена душа сум бе... ќе те видам за некоја година и тебе, ако излезиш од земјава, дали ќе се вратиш. (сакаш да ти кажам шо ќе напрајш или ќе почекаш па да си видиш сам? Smile )
метафорично ак зборвиме, надвор од земјава ќе земаш плата да речиме едно 10.000 евра, а за истата професија овде ќе земаш 1.000 евра... ај немат врска една нула и не менвит толку многу хех... или менвит?

Ти ми тврдиш мене дека јас немат да се вратам? Чудно, во шпајз следната емисија ти си пророк... Во било кој услови ке се вратам назад, зато шо знам какви се работните услови за да заработвиш по 3-4000 долари месечно во странство - работно време 24/7... Ке уживам во животов со помала плата отколку на 20 години на почнам да печалам за внуци и правнуци и да се упропастам од работа и јас и животов мој... Не е све во парите, ако немаш време да ги трошиш, мојш во веце газот да си го бришиш со илјадарки, немат да те напрајт посреќен, поз...

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by Punk Саб Апр 04, 2009 7:14 pm

Џајко напиша:
REGINA напиша:Не сум паметњакович.
И пак си останвам на то дека би одела против мк ако та беше во примерон на местото од полска. продаена душа сум бе... ќе те видам за некоја година и тебе, ако излезиш од земјава, дали ќе се вратиш. (сакаш да ти кажам шо ќе напрајш или ќе почекаш па да си видиш сам? Smile )
метафорично ак зборвиме, надвор од земјава ќе земаш плата да речиме едно 10.000 евра, а за истата професија овде ќе земаш 1.000 евра... ај немат врска една нула и не менвит толку многу хех... или менвит?
Ова е точно ама надвор едни смоки ќе ги купиш 100 денари а овде 10...или ај немат врска :D стандардот е таков. Поголеми се платите, поскапи се и производите и кириите, вода, струја :D

се согласвам со реџина. иако е таков стандардот имет појке пари од нас зш знает да штедет и знает да ја ценет работата. работет и ко земјоделци и ко сточари и горди се на то,а сега за секоја нова генерација кај нас се создават се поголема одбивност од таква работа.
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by комшивка Вто Јун 09, 2009 10:46 pm

Ај да не отворам нова тема, насловов е прикладен...

За момчиња: Шо ќе напрајте ако на таа возраст на која што сте сега, забремените некоја девојка, а притоа имате долга врска со друга девојка....?

За девојки: Како би реагирале и шо ќе напрајте ако дознаете дека вашиот дечко забременил некоја девојка, а ојте долго, многу се сакате и се досега одело супер... ?
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by REGINA Вто Јун 09, 2009 11:19 pm

го оставам во делот од стотинката ко ќе разберам за бременоста на таја другата.

па сигурно немат да го напрам копиле уште неродено детето шо и го напрајл неа.

а и сакањето би ми изгледало ко далечен поим чим решил да легнит со друга. хе, пак нек легвит.
можда дотогаш се одело супер, ама бременост на трета особа е доволна причина за раскинвење.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by корун Вто Јун 09, 2009 11:27 pm

Прашањево за женскиве е лесно - оставате и готово...

Ак се најдам во ваква ситуација највероватно ке ја изгубам “саканата“ (ваљда ке раскинит та, ак не јас ке ја остам зш немат шанска после да е нормално све) а другава ке ја мољам да абортират ак не тешко ќе бидит - тешка дилема.

Да е фифти фифти би ги прашал женскиве дали би абортирале во ситуација вие да сте та со пошироко стомаче?

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by комшивка Вто Јун 09, 2009 11:30 pm

јас можда тогаш (не дај Боже во таква ситуација) би размислувала поинаку, ама сега не вервам дека би се одлучила на таков чекор.. незнам Rolling Eyes
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by RoTkViCa Сре Јун 10, 2009 12:01 am

пупупу скраја да е.....како сакат да испаднит, ко не сум мислела мој проблем е ама детете ќе се родит зш то не е криво за ништо...не викам не дај боже зш то мене нема да ми се десит, имам доволно поверење во себе Smile значи НЕ абортирам Smile

а ако сун таја со потесно стомаче, тогаш мажето го шуткам и ај со среќе нека му е со глупачата Smile

_________________
...Ветрот дува, зошто не и ние?!...
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by STIFLER Сре Јун 10, 2009 3:51 am

Јас ко машко би ја натерал да абортират зошто би ни се уништиле и на двајцата животите и воедно му го уништуваме на детето што ке се роди зато девојки момчиња користете презервативиSmile)))
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 31
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by Наташа Сре Јун 10, 2009 6:23 pm

Отварам темава и глеам за абортуси и презервативи зборвет луѓео, шо ги швркнало си викам, темава за Полска Германија беше. Ама убо ти текнало, и отсеа аку имате нешо вакво дилеместо, овде пишете ко ќе мислите дек се исцрпила дискусијата на претходната тема. clown

Иначе, на темава, мислам дек ситуацијава е тро холивудска, зш малку ми е нелогично да оделе братов и сестрава и да ја затруднел тој, па да раскинале и да си фатил друга за тој мал период тук се дознајт дек типкава е трудна. Тро ми е филмски, ко да ти дојт некоја на врата да ти кажит дек си ја напумпал пред десет години и сеа и текнало дек детево татко имат по некоја случајност.
Али, веќе аку се десит, во моментов стварно неам појма шо би напрајла, пошо од една страна сум против абортус, а од друга детево би ја коштало нашава долга врска, освен ак не сакат детево две мајки и еден татко да имат. Damn, вака звучит ногу себично. Neutral

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by комшивка Сре Јун 10, 2009 8:27 pm

не бе по 10 години, на пример овај ја изневеруват девојкава.. без разлика дали пијан ваков таков... не внимават или не знам како ама ето.. то ми беше мислата.
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by Наташа Сре Јун 10, 2009 10:35 pm

Аха, сфаќам. Епа тоаш, чим вкључвит изневервење, тури му пепел, нек фатит магла со неа и нек си го глеат детето. Evil or Very Mad

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by Ivana Чет Јун 11, 2009 5:54 pm

јас би се борела за родната земја....
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by Џајко Чет Јун 11, 2009 5:58 pm

Јас би јадел јагоди со шлаг во некоја трета земја и немат да се замарам со војната.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шо ќе напрајте? - Page 2 Empty Re: Шо ќе напрајте?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот