Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лидер

+14
noviot
PhiLL * E
Bleak
Jas**
folder
Наташа
kojgode
корун
REGINA
pankerishte
Фазлија
tHeJunKy
zzz
Master
18 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Лидер Empty Лидер

Пишување by Master Чет Фед 19, 2009 3:25 pm

Што сакате повеќе?
Македонец кој ја краде државата и народот или шиптар (или слично(без навреда)) кој ќе се бори за државата за претседател????
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by zzz Чет Фед 19, 2009 3:47 pm

македонец! веќе сме навикнати и на крадење и на све
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by tHeJunKy Чет Фед 19, 2009 4:50 pm

Master напиша:Што сакате повеќе?
Македонец кој ја краде државата и народот или шиптар (или слично(без навреда)) кој ќе се бори за државата за претседател????

шо ти е бе, шо мислиш, шиптар во каква насока мојт да ја водит државава?

мојт единствено да се залагат за голема албанија, ништо друго.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by Фазлија Чет Фед 19, 2009 5:41 pm

Не би можел да му простам на народов ако дозволит да бидит јаван од други народ. Ај вака јавани сме, ама бар од наши. Голем пораз би бил да се дозволит други да дојдет
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by pankerishte Чет Фед 19, 2009 11:47 pm

А мислиш не не јавал некој друг или дека не не јава некој сега.
Па Дуи е на власт.Порано биле ДПА.Па ПДП.
Па сите мкд влади биле приморани да праат коалиција со албански партии.Тоа не е демократија туку нешто што е манипулирано од некој надвор или ДИКТИРАНО.

Ај види дека за сите главни прашања што треба да се решааваат прво мора да се разговара и чека одобрение од албанскиот блок.

И друг пример ... имавме странски премиер порано... Љубчо Георгиевски испадна дека бил Бугар а не македонец.
Од кога го изгласаа се отрки вистината па затоа беше приморан да се префрлит во Вмро НП.

Тоа е...
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by REGINA Чет Фед 19, 2009 11:49 pm

zzz напиша:македонец! веќе сме навикнати и на крадење и на све

можда со шиптарине ќе е поарно од кај знајш?... знајме само дека со македонциве не мрдаме напред... било која партија да се (ги видовме досега нивните способности)!!!
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by tHeJunKy Чет Фед 19, 2009 11:51 pm

REGINA напиша:
zzz напиша:македонец! веќе сме навикнати и на крадење и на све

можда со шиптарине ќе е поарно од кај знајш?... знајме само дека со македонциве не мрдаме напред... било која партија да се (ги видовме досега нивните способности)!!!
свашта
можда марсовец ак клајме за претседател ќе е поарно...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by REGINA Чет Фед 19, 2009 11:54 pm

tHeJunKy напиша:
REGINA напиша:
zzz напиша:македонец! веќе сме навикнати и на крадење и на све

можда со шиптарине ќе е поарно од кај знајш?... знајме само дека со македонциве не мрдаме напред... било која партија да се (ги видовме досега нивните способности)!!!
свашта
можда марсовец ак клајме за претседател ќе е поарно...

шо бе море... дан видиме некој аир од мак.? се виде... зш мислиш дека ќе е поарно? и то баш во кризава ние ќе цветаме така хахахха? не се способни, уш неаме од албанциве видено шо ќе напрат
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by tHeJunKy Чет Фед 19, 2009 11:58 pm

tHeJunKy напиша:
Master напиша:Што сакате повеќе?
Македонец кој ја краде државата и народот или шиптар (или слично(без навреда)) кој ќе се бори за државата за претседател????

шо ти е бе, шо мислиш, шиптар во каква насока мојт да ја водит државава?

мојт единствено да се залагат за голема албанија, ништо друго.

очигледно не читаш претходни мислења...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by REGINA Пет Фед 20, 2009 12:02 am

ЌЕ ИМАТ ПАРИ во државава без разлика дали ќе е голема албанија или смрдена македонија... (не го сваќајте постов погрешно ама морам да признам дека сум апла анти-македонист ако сум македонка).. ама ај ќе гласам за македонскиве да не е ептен...

читам претходни мислења фала на забелешката.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by tHeJunKy Пет Фед 20, 2009 12:23 am

REGINA напиша:ЌЕ ИМАТ ПАРИ во државава без разлика дали ќе е голема албанија или смрдена македонија... (не го сваќајте постов погрешно ама морам да признам дека сум апла анти-македонист ако сум македонка).. ама ај ќе гласам за македонскиве да не е ептен...

читам претходни мислења фала на забелешката.

туу бре, шо народ живит во Македонијава...ц ц ц ц......ако не си за Македонија, барем не биди против.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by REGINA Пет Фед 20, 2009 12:57 am

ам за шо да сум ак не сум за и ак не сум против?
воздржана хехех? неможам да чутам Sad

ама стварно ак прајме реален муабет, Шо напраја вмро или сдсм или таму кој се... како економист морам да потенцирам за нивото на производството дека е опаднато за драстични мерки (поради немање средства заради то шо СЕ искрадија) а со тоа е опадната и вработеноста, односно стапката на невработеност е драстично зголемена, дури и пред кризава... а замисли шо ќе е во теков на кризава...

економијава пропаѓат а владава се занимават со некој тешки глупости во буквална смисла на зборот, за инвестиции не е привлечен никој...
Нека почнат со некој саглам остварувања па за да останат... а ако се продолжит со горенаведеното, ќе требит од кал да сркаме.

уш со албанциве ја неаме пробано среќата, ама сума сумаре не сум за нив, само сметам дека би биле ок избор. (не се секирајте немет големи шанси за победа поради начинот на пропагирање на кампањите)

то е мое мислење во скратена верзија да не ја дупам многу.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by tHeJunKy Пет Фед 20, 2009 1:07 am

REGINA напиша:ам за шо да сум ак не сум за и ак не сум против?
воздржана хехех? неможам да чутам Sad

ама стварно ак прајме реален муабет, Шо напраја вмро или сдсм или таму кој се... како економист морам да потенцирам за нивото на производството дека е опаднато за драстични мерки (поради немање средства заради то шо СЕ искрадија) а со тоа е опадната и вработеноста, односно стапката на невработеност е драстично зголемена, дури и пред кризава... а замисли шо ќе е во теков на кризава...

економијава пропаѓат а владава се занимават со некој тешки глупости во буквална смисла на зборот, за инвестиции не е привлечен никој...
Нека почнат со некој саглам остварувања па за да останат... а ако се продолжит со горенаведеното, ќе требит од кал да сркаме.

уш со албанциве ја неаме пробано среќата, ама сума сумаре не сум за нив, само сметам дека би биле ок избор. (не се секирајте немет големи шанси за победа поради начинот на пропагирање на кампањите)

то е мое мислење во скратена верзија да не ја дупам многу.

абе албанциве ем војна ни напрајја, ем сакет да напрает таму закон нешо, оваона, за терористите да земале пензија?!

и шо мислиш дек се шиптариве бе? некоја виша интелигенција, многу се чесни, добри, немат да крадет, ќе давет на македонскиов народ...хех, сигурно.

дали имаш заприметено дека во претпријатие некое, фирма, кј шо ќе дојт директор албанец, одма ги бркат македонците шо му се запослени и стават шиптари на нивно место.

и уш шиптари ни фалит да не владеет и од нашава земја да не избркет. како мојш вака глупо да размислуваш незнам. те мољам преиспитај се.
ајде поздрав.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by REGINA Пет Фед 20, 2009 1:31 am

фала за поздравот Evil or Very Mad ама сите нови фирми шо се отварет се шиптарски, произведват прат нешо, а македонскиве фирми УШТЕ се по судој, со хипотеки од пред 15 години...накратко пропаѓет.

да не се лажиме сеа... демек во смисла порано било неубо заради сваќањава на владава... ама од утре.. истата влада ќе прајт се убо, ова она. ај молимте!
(зборвам општо за мак. влада без разлика вмро или сдсм)

Ги имам лично слушнати зборовите од високи претставници од нашиве цитирам: До вчера Ве лажевме, ама појќе немат да Ве лажиме. хахах дали личит то да го кажит политичар бе?... и ај го рече шо го рече... ама кај имаме основа за да им вервиме?

без разлика која партија ќе е на власт... мислам дека нашиве веќе ги потрошија сите џокери. Ситеее!
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by Фазлија Пет Фед 20, 2009 1:33 am

pankeris
hte напиша:
А мислиш не не јавал некој друг или дека не не јава некој сега.
Па Дуи е на власт.Порано биле ДПА.Па ПДП.
Па сите мкд влади биле приморани да праат коалиција со албански партии.Тоа не е демократија туку нешто што е манипулирано од некој надвор или ДИКТИРАНО.

Ај види дека за сите главни прашања што треба да се решааваат прво мора да се разговара и чека одобрение од албанскиот блок.

И друг пример ... имавме странски премиер порано... Љубчо Георгиевски испадна дека бил Бугар а не македонец.
Од кога го изгласаа се отрки вистината па затоа беше приморан да се префрлит во Вмро НП.

Тоа е...
Нормално, шиптарите се прашвет,ама сепак, на хартија јавани сме од наши.
Љубчо си беше бугарофил од рождање, не се откри наеднуш. Тој си ја имаше својата идеологија. И сиве денеска што се во дпмне ја следеле неговата идеологија. Тој сигурно не би го поставил Груески за претседател по него, ако Груески не беше негово продолжение. Милошоски е детето што спиеше со сликата од лидерот, Стојменов свршаваше при посетите на бугарија и ја викаше б'лгарија, ганка е со бугарско педигре, Славески е со предавничко педигре, доста е во бугарија оквалификувана како голем пријател на бугарите..... сите овие денешни дпмневци (можда некој е и во нп) беа во дпмне уште љубчо ко беше. Не беа мутави.
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by корун Пет Фед 20, 2009 2:03 am

Прост народ, јака држава... Генерацииве шо се моментално на власт и имет било какви позиции и улоги во општеството се најдеструктивните, непатриоткси и лакоми генерации не само во Македонија туку и на повисок ранк... Пропаднаја фабрики, цели комплекси, спортски центри само за да им купет на децата коли и по 10 стана во секој град во Македонија... За пари менвет државјанство и се негирет самиве себеси... Вака ко шо гледам наредниве генерации ке бидет малце попатриотски настроени и би пробале да користет мозок наместо да си го триет џебот...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by Master Пет Фед 20, 2009 3:29 am

корун напиша:Прост народ, јака држава... Генерацииве шо се моментално на власт и имет било какви позиции и улоги во општеството се најдеструктивните, непатриоткси и лакоми генерации не само во Македонија туку и на повисок ранк... Пропаднаја фабрики, цели комплекси, спортски центри само за да им купет на децата коли и по 10 стана во секој град во Македонија... За пари менвет државјанство и се негирет самиве себеси... Вака ко шо гледам наредниве генерации ке бидет малце попатриотски настроени и би пробале да користет мозок наместо да си го триет џебот...


Ти дан си од Индиго генерацијата???


Иначе во никој случај не сакам државава да ја водит некој шиптар или некој шо не е македонец. Наши си се наши, барем да не си ја продајме државава.
А и се согласувам со Корун.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by REGINA Пет Фед 20, 2009 7:53 pm

абе то за да е шиптар водич не идат во предвид точно, ама стварно вервам дека ќе попрат нешо ак се тие лидери. Имет моќ, имет пари, имет реални идеи.... то е све шо е спротивно од идеиве од нашиве.

Забавачињана можат да предложат нешо пореално од сегашниве.

ама вистина... заостанати се, и работет исклучиво само за свој интерес, а не за интерес на државата и народот. то е факт јебига, секој ќе го заклучит то од досега виденово. точка.

шиптарине можда ќе работат за интерес на албанциве... хехехехе ама барем ќе работат. енивеј, од македонија се глеат шо ќе е да не се залажуваме појќе.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by Master Саб Фед 21, 2009 1:34 am

REGINA напиша:абе то за да е шиптар водич не идат во предвид точно, ама стварно вервам дека ќе попрат нешо ак се тие лидери. Имет моќ, имет пари, имет реални идеи.... то е све шо е спротивно од идеиве од нашиве.

Забавачињана можат да предложат нешо пореално од сегашниве.

ама вистина... заостанати се, и работет исклучиво само за свој интерес, а не за интерес на државата и народот. то е факт јебига, секој ќе го заклучит то од досега виденово. точка.

шиптарине можда ќе работат за интерес на албанциве... хехехехе ама барем ќе работат. енивеј, од македонија се глеат шо ќе е да не се залажуваме појќе.


Ех. Продаена душа. Не си ти крива, во таква мала живејш. ццц
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by REGINA Саб Фед 21, 2009 2:36 am

Не е само заради маалана, туку ги глеам политичариве на тв и ми се плачит кај шо се брукет.
Барем еден саглам да имаше ќе речев ај нек е тој на власт, ама од прв до последен се трагедии. Не дек албанцине се нешо пофаци, ама уш тие неаме видено шо ќе напрат со државава.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by kojgode Саб Фед 21, 2009 2:20 pm

Голема Албанија ќе напрает. Сакаш да видиме?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by pankerishte Саб Фед 21, 2009 2:30 pm

Бугарофилите пребегаа во НП колку што сум запознаен.А колку е Бугар Груески не е точно.Тој е Македонец по потекло од Кукуш.

Иначе Љубчо не му го даде престолот на Никола туку го поставија кадрите од партијата пошто во претходната влада беше министер за финансии со резултати.

Ако гледаш така тогаш сите во СДСМ се Комунисти.

Немој така да гледаш се субјективно.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by pankerishte Саб Фед 21, 2009 2:33 pm

Regina а ти цело време што коментираш како еден вид на анархист дали ке одиш на гласање?!

Пошто гледам не се согласуваш со ниеден став на партиите и ги обвинуваш за кражби.

Ке те чекам пред дома ти и само ако одиш на гласање Razz
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by REGINA Саб Фед 21, 2009 4:12 pm

pankerishte напиша:Regina а ти цело време што коментираш како еден вид на анархист дали ке одиш на гласање?!

Пошто гледам не се согласуваш со ниеден став на партиите и ги обвинуваш за кражби.

Ке те чекам пред дома ти и само ако одиш на гласање Razz

хехе знајш кај живеам?

ДА, ќе гласам Smile . Стварно сум Против сите партии, пошо политички ни го перат мозоков на граѓаниве, неписмени се, многу глупи (без исклучоци), гревој смрдени... ама ќе гласам за инает Smile , ќе се одлучам за тој шо ќе гласат моево семејство ќе гласам и јас.

И којгоде, се дур не видиш дали албанциве ќе напрат голема албанија, немојш да кажиш дека ќе е така... пошо иако владата владее, народот одлучува за нивните одлуки.

п.с абе не сум за албанциве, ама не сум ни за македонциве само заради то шо го имет `напраено` досеа. мразам политика, ама ако веќе морам да се мешам, еве ќе ги критикувам.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by Фазлија Саб Фед 21, 2009 5:19 pm

pankerishte напиша:Бугарофилите пребегаа во НП колку што сум запознаен.А колку е Бугар Груески не е точно.Тој е Македонец по потекло од Кукуш.

Иначе Љубчо не му го даде престолот на Никола туку го поставија кадрите од партијата пошто во претходната влада беше министер за финансии со резултати.

Ако гледаш така тогаш сите во СДСМ се Комунисти.

Немој така да гледаш се субјективно.
Абе и Љубчо е Македонец по потекло од Делчево, ама Бугар се кажвит. Нему не му текна да мислит дека е бугар 5 минути пред да кажит званично. Тој си живееше со таја идеја. Исто како и сега, со дпмне владејт еден чоек, и партијата е како монархија. И со сдс беше така со бранко, сега веќе не (од ко ќе се вратит, пак ќе е така). Љубчо директно го постави груески за султан наместо султанот. Груески дотогаш не беше голема фигура во партијата. Да, беше министер и за економија и за финансии, ама немаше толкава моќ како некои други што имаја доволно за да се кандидирет за претседател и да победет во регуларни избори. Ама, Љубчо си изрази симпатија кон Груески (не случајно, сигурно) и зато стана претседател.
СДС се изјаснувале како комунисти некогаш ( а не биле, како и поќето тогашни "комунисти"). Во секој случај, партијата е наследничка на СКМ, исто како што е ДПМНЕ наследник на ВМРО од Ванчо Михајлов.
Воопшто не сум субјективен, не сум ни член ни симпатизер на ниедна од овие партии.
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Лидер Empty Re: Лидер

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот