Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Евросонг

+30
RoTkViCa
Рокси
METALBOY
Master
Golub-Samoubica
мирАл
Marej
FalcoN eYe
A GiRL
Ate
STIFLER
lost girl
Odyssey
корун
tHeJunKy
Фазлија
Jas**
malina
Obibos
PhiLL * E
Болиглава
Bleak
folder
Наташа
Mary Jane
Lastojca
noviot
hollow
kojgode
комшивка
34 posters

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by tHeJunKy Нед Фед 22, 2009 4:06 am

фала богу шо не ојде калиопи. катастрофа беше. адамс фемили со песна... не бе песна, со глупа строфа ќе не срамеа на евровизија...убо ги поздрави публиката таму...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by Lastojca Нед Фед 22, 2009 2:45 pm

сленг се морални победници
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by A GiRL Нед Фед 22, 2009 3:49 pm

Jas** напиша:
A GiRL напиша:Хуууууу.... ми олесна еј! alien Сеа можам мирно да спијам Razz.

Мн ми се напрај кејфот шо не успеа жирино да ги наместит Калиопи и Наум.ЈЕС!! Very Happy

А za Next Time...добри си се дечките шо им фалит.Имат братчево и некој така специфичен глас,ме бендисвит.А и песнава не е лоша.
Сленг до кај стигнаја стигнаја,то е....битно се слушаја Охриѓани во салана Wink Искрено мислам и убо се пласираја зш кога победил дебитант на Евросонг?? Rolling Eyes А и се баби дедовци во жирино,шо сакате...(+ колеги на Аdams family(Калиопи и Наум) Razz )

Ај да се надеваме убо ке поминиме Москва I love you

....иначе и Next time се дебитанти:D
ама многу поубо шо победија тие него она Калиопи катастрофа....јас да сум сеа на нејзиното место после толку викање ууу немат да се појавам на тв наредниве неколку години....Smile)

....а Сленг за то шо прв пат се појавувет вака славни станаја...то е супер,иако заслужија и да победет:D

Абе вистина и Next Time сеа тазе излегоја,ама веќе имет неколку свои песни и актуелни се последниве месеци на естрадава,а Сленг прв пат Македонијава ги глеат...на то мислев ко реков дебитанти alienСепак шо викаш "Се прославија" на некој начин со појавување на фестивалчево.Па шо знајш,можит ќе не изненадат пријатно со уште песни?? Razz Wink
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by A GiRL Нед Фед 22, 2009 4:01 pm

Odyssey напиша:
kojgode напиша:УУУуааааааа Некст Тајм турбо фолк свирет се прает рокери нешто.

Сељаци се опрани...
Јас сакав или Сленг или Проект Македонија да одет...
штета...

Зш шо?? Шо им фалит??И мене не дека ми беа на прво место...
Ама специфичен глас,убо изглеет на сцена,не е лоша ни песнана ни музикана...нз др шо сакате.(освен женски да беа Razz)
И којгоде ова со турбо фолк не ти требеше alien
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by tHeJunKy Нед Фед 22, 2009 4:34 pm

A GiRL напиша:
Odyssey напиша:
kojgode напиша:УУУуааааааа Некст Тајм турбо фолк свирет се прает рокери нешто.

Сељаци се опрани...
Јас сакав или Сленг или Проект Македонија да одет...
штета...

Зш шо?? Шо им фалит??И мене не дека ми беа на прво место...
Ама специфичен глас,убо изглеет на сцена,не е лоша ни песнана ни музикана...нз др шо сакате.(освен женски да беа Razz)
И којгоде ова со турбо фолк не ти требеше alien

ја ќе го испрам мислејнето kojgode. турбо “рокери“ се Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by комшивка Нед Фед 22, 2009 6:19 pm

јас и не ги обожавам баш некст тајм од ко се појавија.. ама сепак пријатно изненадена шо не победија наум и калиопи. мило ми е за сленг мислам 5то беа се на се, па то и не толку лош успех покрај овие шо се попознати. како и да е.. ќе видиме шо ќе бидит Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by Obibos Нед Фед 22, 2009 10:06 pm

Ја местеја калиопи ама ја заебаја СЛЕНГ со гласојте од публика..да немаја сленг толку гласа од публика ке одеше калиопи москва
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by FalcoN eYe Пон Фед 23, 2009 12:21 am

кај биле Next Time за Москва Mad сељаци опрани се...тие по пат не знает да одет а не пак на евровизија...јас сакав Сленг да победет ама нишо Sad
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by noviot Пон Фед 23, 2009 7:26 pm

Калиопи и Наум песнана ко за на погреб им беше , и + од Наум делон по сељачки немојт да постојт... убо шо не победија ... Иначе за сленг поубо неможеше да е , ко шо не ни планираја да се пријавет ни на ја праеја песнава за Еврсон, а во Финалето беа 2ри по гласој од публика 4000 и таму колку имаја ,само 8 гласа помалце од некст тајм според публика , ама зато жирино сите 0 им даваја Very Happy
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by Obibos Пон Фед 23, 2009 8:32 pm

Ама зато тука беа комачите од БЛОК 1 и му го загорчија животон на жирино...хахахахаа
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by Mary Jane Пон Фед 23, 2009 10:35 pm

Некст Тајм, мамини и татини комерцијалисти. Само се надевам дека нивните родители имет пари да финансирет кампања за Москва, ко шо напраја пред две вечери. За Калиопи немам коментар, само ме израдва шо Наум бил на козметичар да се средит тро, песната нивна ми беше хорор. Инаку не пратев многу, само ме бендисаа Влатче Илиевски нормално, Кристијан, Александар Белов немаше песна за Евровизија и се знајт Сленг направија вистинско шоу, требаше да одат тие.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by корун Пон Фед 23, 2009 10:53 pm

Сленг беа за Русија а да не ги заборавиме нивните лојал фанс , ама добро е шо не ги знает кој плагијатори се Некст Тајм така да мојт да им се свиѓат на некој песнава... Уствари та свиѓала му се или не секако добиваме гласој од балканциве, никој друг, прашањето е дали ке сме пласираме во финале, иако на прв поглед е реторичко...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by Marej Вто Фед 24, 2009 12:38 am

Не зборвите така за Некст Тајм, баш се супер дечките, најдоброто од Македонија.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by мирАл Сре Фед 25, 2009 9:10 pm

Јас мн сакав да си одат Сленг, ме интересираше шо би напрајле!!! Имаше и др убај песни мн ми се бендисаа од Игор Џамбазов песнана, Влатко Илиески, Лозаноски!!!
А да и онај рок агресори Динг Донг со домашна адреса Бардовци!!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by Golub-Samoubica Сре Фед 25, 2009 9:28 pm

Абе местена работа.Кажвеа баш и на Exclusive дека Јован Јованов имал Вмровска книшка и потегнал врски таму ебаева..то за Next Time..а за Калиопи беше очигледно дека имаше некој свртено Кешанац....песнана им беше мочање тешко,ко попој сите облечени,нашминкани ко Азис..и метеа Рум дум дум.

Иначе јас бев за Сленг не ради Гулето наше или ради шо се од Охрид,туку вистина беа многу уникатни,сценски настап ептен јак,песнана ,текстон ептен јаки и мислам најубо ке не претставеја на Евросонг другиве сите беа шо би рекле адаптериве главни кежуал Suspect
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by Master Сре Фед 25, 2009 11:51 pm

Абе Динг Донг требаше да победит Laughing
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by METALBOY Пет Мар 20, 2009 11:52 am

кој и да победеше исто ке беше (изгубив надеж)
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by Рокси Пет Мар 20, 2009 7:19 pm

Golub-Samoubica напиша:Абе местена работа.Кажвеа баш и на Exclusive дека Јован Јованов имал Вмровска книшка и потегнал врски таму ебаева..то за Next Time..

А јас мислам дека некст тајм тхе гејс победија пошо многу девојчиња од 6-16 години, а и поголеми гласаја за нив пошо се попалени по нивниот „секси рокерски“ изглед и стил... мислам, ретко кој гледа дека се срање типцине пошо песните ги прает за широката народна маса
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 20, 2009 7:36 pm

мене стварно не ми е јасно зошто сме таков народ,шо кој и да победит кај нас е никаков....а пред то бил супер и не знам уште шо..или дека е наместено..а исто после победата се ваѓет секакви работи дека бил педер,дека имал вошки, дека некој го тукрал од назад....абе со сето то само нанад ојме...ако ние самите не го почитуваме то шо сме го избрале ние(или барем мнозинството), кој друг нас ќе не почитуват и признајт? Јас мислам застанаете ,замислете се пред да речите нешто,...после кудете ги луѓено,пошо најискрено се мнооогу добри и ништо шо се зборвит за нив не е вистина.
1.од радиски фестивал навака стекнаја голема слава....бар кај женскиот дел од побликата
2.значи од тогаш навака имаа мн победи по нашиве фестивали (сегде беше местено???)
3.а за то шо гласале 6-16 год нивна работа битно гласале....з`ш другиве вака над 16 год не седнаја да гласет за нивните фаворити да победет или сеа и тие со гласет се криви??
4.значи глава ја давам дека ништо не беше наместено....не викам дека песнана е за евровизија.....ама малце поќе да се заинтересиравме ние вака над 16 и да гласавме поќе ќе победеше некоја шо ќе беше за на евровизија

значи сеа ни остнавит да гледаме евровизија и барем надвор од државава да знает дека ги сакаме нашите претставници...и да се надеваме на шо поголем пласман Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by Golub-Samoubica Пет Мар 20, 2009 7:42 pm

RoTkViCa напиша:
3.а за то шо гласале 6-16 год нивна работа битно гласале....з`ш другиве вака над 16 год не седнаја да гласет за нивните фаворити да победет или сеа и тие со гласет се криви??


Зошто тие над 16 години се доволно возрасни да сватет дека залудно е да гласет и да трошет пари кога се знајт дека е се наместено.
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by Рокси Пет Мар 20, 2009 7:45 pm

Ха да ги поддржувам бендовите шо стекнале слава само поради некој попалени девојчиња?
А шо е со андерграунд бендовите кои не ддобиваат ТРОШКА поддршка пошо едноставно, не се како квази бендовите на ТВ шо се давет?
Нема шанси!
А јас никогаш за некст тајм никогаш не сум рекла дек се „закон“.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by kojgode Пет Мар 20, 2009 7:49 pm

За лажни рокери само лажни рокери может да гласет шо слушнале 2 песни од ганс енд роузис. И исто така девојчиња шо се палет на долги коси и секси типци (овие демек такви биле), а излеа многу се такви во Македонија. Ама добро е и шо во светов мислам многу такви имат , шо незнает какви сељаци се Некст Тајм и можно е да освојме прилично многу гласој.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 20, 2009 7:57 pm

а шо ги споредвите вие со светскиве рокери.....вака општо гледано....то со косата си е нивни проблем и имиџ...а песните се скрос друга работа...секој си имат свој вкус ама еве според мене на пример сите песни ми се преубај....значи не смејт нешто ново во Мак да излезит зш сите ке пљукет по нив.....пак ке речам не викам дека е за на евровизија песнана ама не мора да се кудет за некој работи шо не се вистински ....СЕКОЈ СИ ИМАТ ПРАВО НА СВОЕ МИСЛЕЊЕ !!! Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by Рокси Пет Мар 20, 2009 7:59 pm

Нивното не е НИШТО НОВО
нивното е слушнато милион пати во милион слични верзии од страна на други пеачи и пејачки во Македонијава
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 20, 2009 8:00 pm

Golub-Samoubica напиша:
RoTkViCa напиша:
3.а за то шо гласале 6-16 год нивна работа битно гласале....з`ш другиве вака над 16 год не седнаја да гласет за нивните фаворити да победет или сеа и тие со гласет се криви??


Зошто тие над 16 години се доволно возрасни да сватет дека залудно е да гласет и да трошет пари кога се знајт дека е се наместено.

некој стварно не сакат и не сакат да сватит некој работи...си терате по свое ама то е....ај пробај следната година потроши кредит па можда ке победит твој фаворит....пошо мн на наша возраст викет е како не ќе се замарам јас со гласање...епа некој се замарат си гласат и после некој победвит albino
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 3 Empty Re: Евросонг

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот