Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Евросонг

+30
RoTkViCa
Рокси
METALBOY
Master
Golub-Samoubica
мирАл
Marej
FalcoN eYe
A GiRL
Ate
STIFLER
lost girl
Odyssey
корун
tHeJunKy
Фазлија
Jas**
malina
Obibos
PhiLL * E
Болиглава
Bleak
folder
Наташа
Mary Jane
Lastojca
noviot
hollow
kojgode
комшивка
34 posters

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by Bleak Пет Фед 20, 2009 2:44 am

Ја мисља правио македонски престављач да је сленк зш заслужует батиљана не дек се ориџани туку она македонски ељаменти со држвет ре алал да им е кореографија љом имаја... Razz
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by Odyssey Пет Фед 20, 2009 2:34 pm

сМРТ заслушвет катинар на врата, дефинитивно...
иначе закон беа Сленг
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by Lastojca Пет Фед 20, 2009 3:15 pm

корун напиша:Сленг ги запустија оние од МТВ, ем од Гуле се губеше микрофонон, музикана во позаднина беше ко од телефон да ја пупштет, ама сепак... искуството си го напрај своето ааваааа. А ак одет некс тајм русија немат да гледам евровизија, да им ебем племето исфорсирано... И имево - некст тајм е доста провоцирачко, дебили...

се слага комплетно..
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by lost girl Пет Фед 20, 2009 3:34 pm

абе нека одет овие со игор џамбазов шо се (проект македонија),интересни се..а овие охриганиве мене лично ми се комедии ... а ко ке размислам по добро -ниедна песна не беше уба ,годинава нај лош избор имат Very Happy
lost girl
lost girl
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 49

http://www.myspace.com/monikathefreak

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by Болиглава Пет Фед 20, 2009 4:12 pm

lost girl напиша:абе нека одет овие со игор џамбазов шо се (проект македонија),интересни се..а овие охриганиве мене лично ми се комедии ... а ко ке размислам по добро -ниедна песна не беше уба ,годинава нај лош избор имат Very Happy
Не сфаќаш дека Евровизија не барат нормален просечен пејач/и?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by lost girl Пет Фед 20, 2009 4:42 pm

Болиглава напиша:
lost girl напиша:абе нека одет овие со игор џамбазов шо се (проект македонија),интересни се..а овие охриганиве мене лично ми се комедии ... а ко ке размислам по добро -ниедна песна не беше уба ,годинава нај лош избор имат Very Happy
Не сфаќаш дека Евровизија не барат нормален просечен пејач/и?

добро до негде си во право али сепак ова е избор на песна не на нешо друго Smile
lost girl
lost girl
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 49

http://www.myspace.com/monikathefreak

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by STIFLER Пет Фед 20, 2009 7:23 pm

Сленг Најаки!!!
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by Ate Пет Фед 20, 2009 9:44 pm

брату откорнијааа.... СЛЕНГ се најјаки ам кој друг, алал да им е! И АПЕЛИРАМ ДО СИТЕ ЧЛЕНОВИ НА ФОРУМОВ И ПОШИРОКО ВО САБОТА Т.Е. УТРЕ СИТЕ ДА ГЛАСАТЕ КОЛКУ ШО МОЈТЕ ДА ГИ ПОДДРЖИМЕ БРАЌАВА ВО СКОПЈЕ !

Ate
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 5

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by комшивка Саб Фед 21, 2009 12:55 am

песнине блага врска немет.. мој фаворити од вечерва се браво бенд и никој друг.. а в година здравје баба ќе ја пријавам во дует со Тони Зен или шо знам ќе размислам.. уствари некој постар, младиве и онака немет шанси да се докажат.. респект само за Џокси - му го рече на сите Smile)
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by Bleak Саб Фед 21, 2009 1:32 am

Абе а Влатко Лозаноски, Ристо Самарџиеф, Венера... не зборви така комшивке имаше убави песни малце ама не беше една Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by комшивка Саб Фед 21, 2009 2:01 pm

Bleak напиша:Абе а Влатко Лозаноски, Ристо Самарџиеф, Венера... не зборви така комшивке имаше убави песни малце ама не беше една Laughing

ни венера ни сатурн ни плутон... а особено самарџиеф... песнана од влатко беше симпатична ама :х
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by kojgode Саб Фед 21, 2009 2:27 pm

Абе кој беше прв на фтората вечер не глеаф?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by Фазлија Саб Фед 21, 2009 2:50 pm

Наум Петрески и КАлиопи. Катастрофа.Браво за Џафер, Џокси и тој шипот одпосле, дека "не се шалеа". Гласање за имиња, не за песни.
Рок агресори имаја песна совршена за евровизија.
Ми се бендиса тој Ибраимоски, певливо песниче, заслужи да се квалификуват натаму.
Уба песна имаше (можда најуба вчера) то едтето кристијан
Пак дезориентирани водители, пак логото не се тргна,....исто ко порано
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by kojgode Саб Фед 21, 2009 2:57 pm

А Александар шо напрај или се искења?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by комшивка Саб Фед 21, 2009 3:28 pm

kojgode напиша:А Александар шо напрај или се искења?

многу секојдневна песна. ето ако ојш вечер ќе ја слушниш.а ни од кристијан не беше нешо нај нај.
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by Фазлија Саб Фед 21, 2009 3:49 pm

Со време да дам апел да не се гласат за Грузија
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by A GiRL Саб Фед 21, 2009 7:02 pm

Абе да не се лажиме Калиопи ќе победит,местено е Twisted Evil. Дај боже да не сум во право.... Neutral
Иначе мене ми се бедиса од Самарџиев песнана(можда немат некој глас најнај,ама секогаш имат убај текстој).Влатко Илиевски си го обожавам јас од ко постојт на естрадава,а и песничено некако певливо и убо ми беше.(ех...се би дала да ми го пејт лично мене некогаш Razz Embarassed ).Исто онај Волшебник шо пееше и Влатко Лозаноски убај гласој немат шо... и неможам да се сетам на др моментално.А за Москва мислам јас Охриѓаниве,пошо најуникатни се(освен оние со динг донг шо ги неќам Evil or Very Mad- ко за на децки евросонг се).А ако местет некого,бар нека го наместет Џамбазов.Од политички карактер ама уба му е замислана и на крај краева му се викат Проект Македонија(си објасна тој се мн убо петокот ако го слушаше некој).
И то.... Rolling Eyes
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by Lastojca Саб Фед 21, 2009 7:53 pm

и јас мислам дека местет за калиопи зш секоја година само плачит и сеа ке ја пуштет а песнана врска немаше
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by комшивка Саб Фед 21, 2009 9:00 pm

дај еднаш да ги испратиме самарџиеф и калиопи и така секоја година ги гледаме по фестиваливе а никако да победет веќе не отекоја.. Neutral
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by Lastojca Нед Фед 22, 2009 1:12 am

и шо велите за победава?...ич не очеквев јас ама ко ке размислам пубо па и не беа толку лоши поарно тие него калиопи...не сум некој фан на некст тајм ама задоволна сум
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by A GiRL Нед Фед 22, 2009 1:32 am

Хуууууу.... ми олесна еј! alien Сеа можам мирно да спијам Razz.

Мн ми се напрај кејфот шо не успеа жирино да ги наместит Калиопи и Наум.ЈЕС!! Very Happy

А za Next Time...добри си се дечките шо им фалит.Имат братчево и некој така специфичен глас,ме бендисвит.А и песнава не е лоша.
Сленг до кај стигнаја стигнаја,то е....битно се слушаја Охриѓани во салана Wink Искрено мислам и убо се пласираја зш кога победил дебитант на Евросонг?? Rolling Eyes А и се баби дедовци во жирино,шо сакате...(+ колеги на Аdams family(Калиопи и Наум) Razz )

Ај да се надеваме убо ке поминиме Москва I love you
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by Фазлија Нед Фед 22, 2009 1:43 am

И пак неиба организација, и пак исто све.
Навивав за Сленг и за Рок агресори, ама поубо овие дечињава отколку Калиопи
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by Jas** Нед Фед 22, 2009 1:53 am

A GiRL напиша:Хуууууу.... ми олесна еј! alien Сеа можам мирно да спијам Razz.

Мн ми се напрај кејфот шо не успеа жирино да ги наместит Калиопи и Наум.ЈЕС!! Very Happy

А za Next Time...добри си се дечките шо им фалит.Имат братчево и некој така специфичен глас,ме бендисвит.А и песнава не е лоша.
Сленг до кај стигнаја стигнаја,то е....битно се слушаја Охриѓани во салана Wink Искрено мислам и убо се пласираја зш кога победил дебитант на Евросонг?? Rolling Eyes А и се баби дедовци во жирино,шо сакате...(+ колеги на Аdams family(Калиопи и Наум) Razz )

Ај да се надеваме убо ке поминиме Москва I love you

....иначе и Next time се дебитанти:D
ама многу поубо шо победија тие него она Калиопи катастрофа....јас да сум сеа на нејзиното место после толку викање ууу немат да се појавам на тв наредниве неколку години....Smile)

....а Сленг за то шо прв пат се појавувет вака славни станаја...то е супер,иако заслужија и да победет:D
Jas**
Jas**
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by kojgode Нед Фед 22, 2009 3:14 am

УУУуааааааа Некст Тајм турбо фолк свирет се прает рокери нешто.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by Odyssey Нед Фед 22, 2009 3:17 am

kojgode напиша:УУУуааааааа Некст Тајм турбо фолк свирет се прает рокери нешто.

Сељаци се опрани...
Јас сакав или Сленг или Проект Македонија да одет...
штета...
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 2 Empty Re: Евросонг

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот