Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Евросонг

+30
RoTkViCa
Рокси
METALBOY
Master
Golub-Samoubica
мирАл
Marej
FalcoN eYe
A GiRL
Ate
STIFLER
lost girl
Odyssey
корун
tHeJunKy
Фазлија
Jas**
malina
Obibos
PhiLL * E
Болиглава
Bleak
folder
Наташа
Mary Jane
Lastojca
noviot
hollow
kojgode
комшивка
34 posters

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Евросонг Empty Евросонг

Пишување by комшивка Сре Фед 18, 2009 3:11 pm

Скопски фестивал - избор за песна на евровизја 2009. Кој е вашиот фаворит (доколку ги имате слушнато рефрените на МТВ 1 Very Happy ) вака од прва? Општо коментари за евросонгот..

Јас лично мислам дека е само еден начин некој секоја година да си го зголемвит буџетот и малце глупости ми се иако многу се замараме со то, дека гласањата и незнам шо се наместени то е веќе докажано од порано (убедлив пример Александра Пилева и Мартин Вучиќ). Имаме квалитетни гласови на македонскава естрада, имаме и квалитетни песни ама не се трудиме сето то да го испратиме достојно да ја претставуват Македонија. како и да е, мислам дека шанси оваа година имет Белов, Влатко Лозаноски и можда уште 1-2 не ми теквит други кој беа. останатите само пополнувет програма Smile Ево јас на пример би ги поддржала Сленг како охриѓани..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by kojgode Сре Фед 18, 2009 5:45 pm

Meне Sleng ми се фаворити со нивното Генста Оро. И на финалето ќе одам да ги глеам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by hollow Сре Фед 18, 2009 6:00 pm

Па ке ги бодриме Сленг Скопје инлериии
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by noviot Сре Фед 18, 2009 6:05 pm

Сленг - генгста оро Vote or Die :O
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by Lastojca Сре Фед 18, 2009 6:18 pm

јас немам некоја песна фаворит ниту се замарам со евровизија па пошо имаме ориџани нив ке ги подрам
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by Mary Jane Чет Фед 19, 2009 12:27 am

Генгста оро е најсељачка песна шо постојт, па зато убо е да ја претставува Македонија на Евросонг.

Но, зато шо знајме дека и оваа манифестација е под политичко влијание, арно е да го пуштиме Александар Белов, рачунајте дека цел Балкан ке гласа за него.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by Наташа Чет Фед 19, 2009 12:41 am

Уба си е песнана бе, баш е певлива, и ак не друго, бар хит стана. Баш македонска, со зурлине, тапанине, кавалине и шо ти знам јас друго.(глупости лупам)
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by kojgode Чет Фед 19, 2009 10:56 pm

Aк не влезит Генгста Оро местено е. Појака немаше од нејзе. Барем засеа.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by hollow Чет Фед 19, 2009 11:07 pm

Хахаха најопасните беа само малу на почетокот нешто многу тивок му беше на гуле микрофонон
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by folder Чет Фед 19, 2009 11:13 pm

SlenG in the gangsta mood with Cerber the biggest gengsta in the city!
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by комшивка Чет Фед 19, 2009 11:22 pm

мојот тв со слика а без глас...

lol!
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by Bleak Чет Фед 19, 2009 11:32 pm

генгста оро братууууу опушчај се ре Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by Болиглава Чет Фед 19, 2009 11:33 pm

Ајде брате пушчај сееееее.... Најаки!
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by Lastojca Чет Фед 19, 2009 11:35 pm

па очеквев појке од нив али нека иде наши љуге сме...а исто јаки ми беа проект македонија мн ми беа сите фаца се ептен јаки љуге собрани
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by PhiLL * E Чет Фед 19, 2009 11:42 pm

Овие сеа шо се најјаки се !
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by Obibos Пет Фед 20, 2009 12:42 am

Сленг во финале аопа братууу впушчај сеееееееееееее jocolor
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by malina Пет Фед 20, 2009 12:53 am

СЛЕНГ the best
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by Mary Jane Пет Фед 20, 2009 12:55 am

Пак оние Некст Тајм први. Леле, се нервирам...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by комшивка Пет Фед 20, 2009 12:58 am

како ме нервирет некст тајм Evil or Very Mad а самарџиев од ко знам за мене само по фестивали ојт и никако да победит на некој.. лузер невиден. само заради Џорлев ги доби сите гласој.ако не го сменам утре мислењето јас сум за проект македонија. нај кул ми се. (зборвам за победа)
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by Jas** Пет Фед 20, 2009 1:17 am

Не дек се охриѓани ама стварно убедливо најјака песна беше Генгста оро закон беше и настап и се!!!
:D:D
Jas**
Jas**
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by Фазлија Пет Фед 20, 2009 1:18 am

Прво, да видиме како помина организациски.
Дезориентирани водители, проблеми со слика, со тон, со озвучење,шиптарите за шиптарката......за време на гласањето не им текна да го тргнет логото на другата стрна и така место да гледаме колку бода имет првите, ние го гледафне логото, кое според организационата способност на куќата која ја претставјат е зрело за во музеј.
Сега за песните:
на Евровизија се знајт дека победвит политиката, и добро е то што си гласаме меѓу нас, и така победвит источниов блок. Ама, на евровизија не успеват само победничката песна, туку и други. На евровизија успеват сценски настап, а не песна, успеват шоу, не музика. Зато требит ми се чинит Генгста оро, ама то не му одговараше на стручното жири кое избираше уметнички вредности, кои не успевет на евровизија (проверено неколкупати).
Штета што не влезе Водолија, добро песниче.
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by tHeJunKy Пет Фед 20, 2009 1:30 am

а дали ја видовте зелената соба? хахаха
све беше само зелена не беше Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by Jas** Пет Фед 20, 2009 1:36 am

tHeJunKy напиша:а дали ја видовте зелената соба? хахаха
све беше само зелена не беше Very Happy
ахаххахаха да да!!! Green room:)))))))
Jas**
Jas**
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by корун Пет Фед 20, 2009 1:46 am

Сленг ги запустија оние од МТВ, ем од Гуле се губеше микрофонон, музикана во позаднина беше ко од телефон да ја пупштет, ама сепак... искуството си го напрај своето ааваааа. А ак одет некс тајм русија немат да гледам евровизија, да им ебем племето исфорсирано... И имево - некст тајм е доста провоцирачко, дебили...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by Obibos Пет Фед 20, 2009 2:42 am

На секое фонија се праеше да му ебам...и плус пред реклами даваја нешо ко џингл со многу специјални и суер модерни ефекти шо за моменат ке си помислиш дека ти се заебал телевозорот или снемало кабловска...мтв дебилни
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг Empty Re: Евросонг

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот