Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонија

+11
МаКсач
Bleak
корун
мирАл
Болиглава
kojgode
Наташа
tHeJunKy
Mary Jane
Фазлија
STIFLER
15 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Македонија Empty Македонија

Пишување by STIFLER Нед Фед 15, 2009 12:38 pm

STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by Фазлија Нед Фед 15, 2009 1:20 pm

Прашањето е дали Македонија е грчка. Македонија е сега наша, ние не сме грци (бугари и срби Very Happy ), и зато гласав не, односно дека не е грчка.
Од причина што се работит за прашање од сегашноста, значи, дали е или не, не можит темава во историја да одит, поубо во политика.
А ако го поставиме прашањето како што имаш ти напишано, значи, како за во историја, односно, дали била грчка, одговорот ќе беше да, била
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by Mary Jane Нед Фед 15, 2009 2:45 pm

Фазлија напиша:Прашањето е дали Македонија е грчка. Македонија е сега наша, ние не сме грци (бугари и срби Very Happy ), и зато гласав не, односно дека не е грчка.
Од причина што се работит за прашање од сегашноста, значи, дали е или не, не можит темава во историја да одит, поубо во политика.
А ако го поставиме прашањето како што имаш ти напишано, значи, како за во историја, односно, дали била грчка, одговорот ќе беше да, била

Не била грчка, кој те мамеше?
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by Фазлија Нед Фед 15, 2009 3:07 pm

Историјата
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by STIFLER Нед Фед 15, 2009 3:13 pm

Ako мислат админиве модераториве дека не спајгат овде темава слободно нек ја трнат јас само сакав да се гласат за NO бдв го напрајв ком да пишам кирилица јеееееЧД
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by tHeJunKy Нед Фед 15, 2009 3:31 pm

Фазлија напиша:Прашањето е дали Македонија е грчка. Македонија е сега наша, ние не сме грци (бугари и срби Very Happy ), и зато гласав не, односно дека не е грчка.
Од причина што се работит за прашање од сегашноста, значи, дали е или не, не можит темава во историја да одит, поубо во политика.
А ако го поставиме прашањето како што имаш ти напишано, значи, како за во историја, односно, дали била грчка, одговорот ќе беше да, била

од вакви љуѓе пропаѓат државава...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by Фазлија Нед Фед 15, 2009 3:39 pm

Абе друже не знам што и одговарат на владата, на државата, на претседателот.....ама историјата велит како што велам јас
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by Наташа Нед Фед 15, 2009 3:48 pm

јас мислам темава в канта да ојт
едит: да појаснам, ај другите шо какет за нас, уш ние да почниме да сумљаме и ќе свршиме работа. банална тема.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by kojgode Нед Фед 15, 2009 3:50 pm

Не ја фрлам в канта нека гласет децава за не. А другиве коментари не ми се битни.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by Наташа Нед Фед 15, 2009 3:51 pm

мене ме плашит дек ќе имат некој извеани да шо ќе речет
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by tHeJunKy Нед Фед 15, 2009 3:54 pm

Фазлија напиша:Абе друже не знам што и одговарат на владата, на државата, на претседателот.....ама историјата велит како што велам јас

тебе ти одговарат да и попуштаме на грција, и на комшииве. после мојш да речиш ич не сме македонци, дај да се споиме со бугарија/србија/албанија/грција...

инаку историјата не велит така, туку учебницине по историја, и некои стари закржлавени комунистички академици, кои шо велет словени дека сме. светски институт за генетски истражувања IGENEA ти кажвит дека имаш антички корени, ти и нив им викаш не...абе недај боже...


Последната промена е направена од tHeJunKy на Нед Фед 15, 2009 4:00 pm. Мислењето е променето 2 пати.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by Болиглава Нед Фед 15, 2009 3:54 pm

(h5).
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by STIFLER Нед Фед 15, 2009 4:38 pm

Со отворење на темава не ми беше целта да се дојт до некој несакан конфликт ама ете дојде..ова го напишав за да гласате да видит светов дека македонија си е македонија а не грција ама македонска работа одма на карање зато се гледат разликата во гласовите..
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by мирАл Нед Фед 15, 2009 5:43 pm

Сите менвете ги ip adresite Razz и гласајте за не!!!
џубриииња
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by Фазлија Нед Фед 15, 2009 6:35 pm

tHeJunKy напиша:
Фазлија напиша:Абе друже не знам што и одговарат на владата, на државата, на претседателот.....ама историјата велит како што велам јас

тебе ти одговарат да и попуштаме на грција, и на комшииве. после мојш да речиш ич не сме македонци, дај да се споиме со бугарија/србија/албанија/грција...

инаку историјата не велит така, туку учебницине по историја, и некои стари закржлавени комунистички академици, кои шо велет словени дека сме. светски институт за генетски истражувања IGENEA ти кажвит дека имаш антички корени, ти и нив им викаш не...абе недај боже...
Хахаха, Игнеа......имаше ако памтиш и пред то некој "шпанци", ама излезе дека се македонски платеници, а и македонци биле самите. Сега, ако го имаш видено текстот во кој игнеа ги кажвит "резултатите", ќе видиш дека претставниците од овај институт се во ставојте блиски до Груески, односно се македонски националисти. Малку чудно, со оглед на то што тие требит да речет: вака и вака, а не да бистрет политики и истории, дека то не им е работа. Закључок: и тие, како и нивните шпански претходници, се платеници.
Мене воопшто не ми одговарат да им попуштат државата на комшиите, ама иако во македонија успеват да се убедит народот за некакво античкомакедонско потекло, сите стручњаци во светов се смеет на то.
И тие закржлавени комунистички академици се врвни секој во својата област. Тие, ко ќе обработвет тема на која се стручни, не се водет од патриотски, партиски или други побуди, туку од чисто професионални. Тие читет стари извори, од а до ш, ко што пишит, а не измислувет приказни како некои други. ТЅо закржлавеност е?
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by корун Нед Фед 15, 2009 8:01 pm

Јас сум паметен, рече Фазлија и им се напучи на грчките педери...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by Фазлија Нед Фед 15, 2009 10:05 pm

Јас сакам ќотек, рече корун и почна да јадит гомна
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by kojgode Нед Фед 15, 2009 10:14 pm

Пак се појавија девијантни појави на форумов. Ве молам да се контролирате не мора да се тепате. Еден ден другарчиња можда ќе сте. Треба да има мир во светот. А можда и Мистер Америка ќе сум со ваков говор.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by Bleak Нед Фед 15, 2009 10:19 pm

Mary Jane напиша:
Фазлија напиша:Прашањето е дали Македонија е грчка. Македонија е сега наша, ние не сме грци (бугари и срби Very Happy ), и зато гласав не, односно дека не е грчка.
Од причина што се работит за прашање од сегашноста, значи, дали е или не, не можит темава во историја да одит, поубо во политика.
А ако го поставиме прашањето како што имаш ти напишано, значи, како за во историја, односно, дали била грчка, одговорот ќе беше да, била

Не била грчка, кој те мамеше?

Да се разбериме... Грција била МАКЕДОНСКА!!! Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by Bleak Нед Фед 15, 2009 10:24 pm

tHeJunKy напиша:
Фазлија напиша:Абе друже не знам што и одговарат на владата, на државата, на претседателот.....ама историјата велит како што велам јас

тебе ти одговарат да и попуштаме на грција, и на комшииве. после мојш да речиш ич не сме македонци, дај да се споиме со бугарија/србија/албанија/грција...

инаку историјата не велит така, туку учебницине по историја, и некои стари закржлавени комунистички академици, кои шо велет словени дека сме. светски институт за генетски истражувања IGENEA ти кажвит дека имаш антички корени, ти и нив им викаш не...абе недај боже...

Да се разбериме Фазлија... со то шо се негираш себеси и доказите кои датирет за нас од античко време шо со то воедно претставуваме една од најстарите народи со најстар јазик и историја ти е исто ко со глата в (со извинење - вака се доловуват целта Wink) лајна да си скокнал и то... No
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by Фазлија Нед Фед 15, 2009 10:27 pm

kojgode напиша:Пак се појавија девијантни појави на форумов. Ве молам да се контролирате не мора да се тепате. Еден ден другарчиња можда ќе сте. Треба да има мир во светот. А можда и Мистер Америка ќе сум со ваков говор.
Јас ќе купам поќе карти и ќе полнам кутии за тебе Very Happy
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by Фазлија Нед Фед 15, 2009 10:28 pm

Bleak напиша:
Mary Jane напиша:
Фазлија напиша:Прашањето е дали Македонија е грчка. Македонија е сега наша, ние не сме грци (бугари и срби Very Happy ), и зато гласав не, односно дека не е грчка.
Од причина што се работит за прашање од сегашноста, значи, дали е или не, не можит темава во историја да одит, поубо во политика.
А ако го поставиме прашањето како што имаш ти напишано, значи, како за во историја, односно, дали била грчка, одговорот ќе беше да, била

Не била грчка, кој те мамеше?

Да се разбериме... Грција била МАКЕДОНСКА!!! Laughing
Кога?
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by Фазлија Нед Фед 15, 2009 10:30 pm

Bleak напиша:
tHeJunKy напиша:
Фазлија напиша:Абе друже не знам што и одговарат на владата, на државата, на претседателот.....ама историјата велит како што велам јас

тебе ти одговарат да и попуштаме на грција, и на комшииве. после мојш да речиш ич не сме македонци, дај да се споиме со бугарија/србија/албанија/грција...

инаку историјата не велит така, туку учебницине по историја, и некои стари закржлавени комунистички академици, кои шо велет словени дека сме. светски институт за генетски истражувања IGENEA ти кажвит дека имаш антички корени, ти и нив им викаш не...абе недај боже...

Да се разбериме Фазлија... со то шо се негираш себеси и доказите кои датирет за нас од античко време шо со то воедно претставуваме една од најстарите народи со најстар јазик и историја ти е исто ко со глата в (со извинење - вака се доловуват целта Wink) лајна да си скокнал и то... No
Каков најстар јазик бе, ко први записи на наш јазик се во 9. век, и тогаш се викал словенски јазик, него го зборвел словенски народ, и за тој јазик е напраено словенско писмо?
Јас не се негирам себеси, јас ја читам историјата и сум горд на својата историја, и не ми требит да се китам со чужди личности.
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by Наташа Нед Фед 15, 2009 10:31 pm

Јас мислам да го банирате овега, бар од тема зш ќе отепам некого. Пак сеа почна и бугарски зборој да користит. Матеро!
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by tHeJunKy Нед Фед 15, 2009 10:46 pm

Фазлија напиша:
Bleak напиша:
tHeJunKy напиша:
Фазлија напиша:Абе друже не знам што и одговарат на владата, на државата, на претседателот.....ама историјата велит како што велам јас

тебе ти одговарат да и попуштаме на грција, и на комшииве. после мојш да речиш ич не сме македонци, дај да се споиме со бугарија/србија/албанија/грција...

инаку историјата не велит така, туку учебницине по историја, и некои стари закржлавени комунистички академици, кои шо велет словени дека сме. светски институт за генетски истражувања IGENEA ти кажвит дека имаш антички корени, ти и нив им викаш не...абе недај боже...

Да се разбериме Фазлија... со то шо се негираш себеси и доказите кои датирет за нас од античко време шо со то воедно претставуваме една од најстарите народи со најстар јазик и историја ти е исто ко со глата в (со извинење - вака се доловуват целта Wink) лајна да си скокнал и то... No
Каков најстар јазик бе, ко први записи на наш јазик се во 9. век, и тогаш се викал словенски јазик, него го зборвел словенски народ, и за тој јазик е напраено словенско писмо?
Јас не се негирам себеси, јас ја читам историјата и сум горд на својата историја, и не ми требит да се китам со чужди личности.

значи ние мојме да си ја бараме територијата од зад карпати, или од небо сме паднати овде, сме биле неми, не сме имале никаков јазик и дошле словените па ни го дале нивниот напреден племенски јазик. иако овде имало цевилизација т.е. Византија, ама сигурно и тие немале јазик, по шо словениве кои биле племе им го наметнале и ним, својот, пак ќе речам, напреден развиен племенски јазик.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Македонија Empty Re: Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот