Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Како да си родите помал брат

+8
Жбафта
комшивка
The Breaking Dawn
T&T
Fantom
Mary Jane
kojgode
корун
12 posters

Go down

Како да си родите помал брат Empty Како да си родите помал брат

Пишување by корун Саб Јан 10, 2009 5:08 pm

Девојче кое затруднело на 5 години
Запознајте ја Лина Медин, најмладата мајка на светот. Затруднела во нејзината 5 година, а со помош на царски рез родила здраво машко бебе. Односот на Лина кон детето бил нормален за едно 5 годишно девојче, таа момчето го третирала како помлад брат.

Во 1939 година перуанското село било потресено од веста. Девојчето старо 5 години и 7 месеци родило здраво момче. Нејзиното тело и развиеноста за 5 годишно девојче не и дозволија природно пораѓање, па затоа таа го роди детето со помош на царски рез.

Знаците за развој на девојчето се појавиле многу брзо. Кога наполнила 3 години таа ја добила својата прва менструација, а градите почнале да и се развиваат кога наполнила 4 години.

Односот на Лина кон детето бил нормален за 5 годишно девојче. Таа кон него се однесувала како кон помал брат. За детето се грижеле нејзините родители, а кога момчето наполнило 10 години ја дознало вистината за неговата мајка.
Татковството останува тајна, бидејќи Лина никогаш не го кажала името на таткото на бебето. Биле обвинети нејзиниот татко и брат кој бил душевно нестабилен, иако за ниту еден од нив немале доволно докази кои би укажале за сексуално злоупотребување на девојчето, со помош на кои би можеле да ги обвинат.

Нејзиниот пубертет бил забрзан неколку години. Иако таа не е единствениот ваков случај, таа иако е најмладата мајка која родила, прераниот пубертет не е невообичаен. Станува збор за сексуална зрелост која ја активира мозокот. Може да биде последица на нормален развој, болест и прерано хормонско делување.

Се развиваат секундарните сексуални знаци, срамните влакна градите. Обраќање на внимание на прераниот пубертет е многу важно со оглед на тоа што би можело да биде последица на тумор.

Но не станува збор само за тоа. Некои полови знаци како што е потполна развиеност на градите може да биде повик на многу педофили. Без оглед на тоа што се развиле секундарните знаци, станува збор за личност чиј што психофизички развој е на ниво на дете, што би значело дека им верува на возрасните, која доверба може многу да и наштети.
Кој се знаците на преран пубертет?

На преран пубертет кај момче упатуваат срамните влакна и растот на половиот орган пред деветтата година и развој на градите пред да се појават срамните влакна.

Кај девојче на преран пубертет упатуваат срамните влакна кој се појавуваат пред нејзината осма година и градите кои се развиваат пред девојчето да напони седум години, и менструацијата која ја добива пред да наполни десет години.

Според мислењето на многу доктори, нејзиниот преран пубертет бил поттикнат од неправилно работење на хипофизата. И покреј непосакуваното внимание кое го привлекла, од сето ова имало и нешто позитивно, таа во тие 11 месеци кои ги поминала во породилното одделение научила да чита и пишува.

Девојчето исто така го повикале да се придружи на приредбите на кои требало да ја прикажат како изрод од природата, но сите тие покани биле одбиени, затоа што природата не создава изроди, туку развива разлики.


Како да си родите помал брат Lina-medina-01


Како да си родите помал брат Lina-medina-03
И заборајв да напоменам, мојт и сестричка да е
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Како да си родите помал брат Empty Re: Како да си родите помал брат

Пишување by kojgode Саб Јан 10, 2009 5:25 pm

Уште многу јака да беше мајкава можда и некој инцест ќе се десеше. 60% ова дете Едипов коплекс ќе имат. Ми ојт со процентиве.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Како да си родите помал брат Empty Re: Како да си родите помал брат

Пишување by Mary Jane Нед Јан 11, 2009 2:58 am

хаха, Едипов комплекс...или шо е потрагично Даунов синдром...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Како да си родите помал брат Empty Re: Како да си родите помал брат

Пишување by Mary Jane Нед Јан 11, 2009 9:47 pm

Age 67 to 70 • 2008: 70 year old Omkari Panwar gave birth to twins, a boy and a girl, in India via emergency cesarean section.
  The babies weighed 2 pounds each. Omkari became pregnant through IVF
  treatment, which she and her husband pursued in order to produce a male
  heir. Omkari has two adult daughters and five grandchildren. Omkari
  does not have a birth certificate, her age has been estimated by her claim that she was nine years old when the British Raj
  left India in 1947. In response to hearing that she'd possibly broken
  the record for world's oldest mother, Omkari stated, "If I am the
  world's oldest mother it means nothing to me. I just want to see my new
  babies and care for them while I am still able."
Еве како може да се раѓа и на 70 год.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Како да си родите помал брат Empty Re: Како да си родите помал брат

Пишување by Fantom Пет Јан 16, 2009 5:37 am

Интригантно, јас слушнав некоја жена на Мадагаскар на 28 години родила близнаци...
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Како да си родите помал брат Empty Re: Како да си родите помал брат

Пишување by T&T Нед Јан 18, 2009 1:51 am

Леле!!!!!!!!
За греота
Ама имат гради за 5 годиниии
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Како да си родите помал брат Empty Re: Како да си родите помал брат

Пишување by The Breaking Dawn Нед Јан 18, 2009 10:38 pm

оф за греота..
ам знајте дек имат бебе бремено родено? и то нешо постојт..мислам на точка го пишит...Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Како да си родите помал брат Empty Re: Како да си родите помал брат

Пишување by kojgode Нед Јан 18, 2009 10:45 pm

То е уште погадно. Ама најверојатно умрен бил фетусот не вервам да растит во бебе уште едно.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Како да си родите помал брат Empty Re: Како да си родите помал брат

Пишување by T&T Нед Јан 18, 2009 11:03 pm

Па богами, муабетов со 5 годишнава докажвит дека се е можно ко шо би рекол некој...
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Како да си родите помал брат Empty Re: Како да си родите помал брат

Пишување by комшивка Нед Јан 18, 2009 11:25 pm

Ај момичето загреота, ами татко и или брат и уште по загреота..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Како да си родите помал брат Empty Re: Како да си родите помал брат

Пишување by Жбафта Пон Јан 19, 2009 8:07 pm

шо знајш шо и се вртело во умон??
ама сепак гревота
Жбафта
Жбафта
Фаундер'с систер
Фаундер'с систер

Age : 30
Број на мислења : 41
Забавен? : ууфф...

Вратете се на почетокот Go down

Како да си родите помал брат Empty Re: Како да си родите помал брат

Пишување by *UnIqUe* Сре Мај 06, 2009 10:01 pm

Ллелее го читав ова и не можев цел ден да јадам...
Доброоо нз какво задоволство гледал такво нешо да му прајт на 5 годишно момиченцее... Sad
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Како да си родите помал брат Empty Re: Како да си родите помал брат

Пишување by Tweety Пет Мај 08, 2009 10:46 am

лелее аманн на 5 години дете да родит дете?!?:S жал ми е и за момичево:'(:'(

Tweety
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 8
Забавен? : ehee..:P

Вратете се на почетокот Go down

Како да си родите помал брат Empty Re: Како да си родите помал брат

Пишување by katusch Пон Јун 29, 2009 11:56 pm

The Breaking Dawn напиша:оф за греота..
ам знајте дек имат бебе бремено родено? и то нешо постојт..мислам на точка го пишит...Wink

ау да... на мотика беше. за греота бе, колкав стомак имаше, а тогаш родено бебе Shocked
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 32
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Како да си родите помал брат Empty Re: Како да си родите помал брат

Пишување by Четкар Пет Aвг 07, 2009 8:08 pm

Ова ви се викат фетиш за бомбони..ало Тони...
Четкар
Четкар
Шегамен

Age : 34
Број на мислења : 89
Хоби(работа) : неам. криза е.
Забавен? : најпојќе од сите на форумов.

Вратете се на почетокот Go down

Како да си родите помал брат Empty Re: Како да си родите помал брат

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот