Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Градина?

+8
T&T
Lucybell
hollow
The Breaking Dawn
noviot
kojgode
REGINA
PhiLL * E
12 posters

Go down

Градина? Empty Градина?

Пишување by PhiLL * E Саб Фед 14, 2009 3:24 am

Дали имате цвеќиња дома ... или на тараса или во двор ... кај било ?
Дали ги негувате .... дали им пеете ... дали им зборите ... дали ги охрабрувате да им пркосат на студеноста и суровоста на овој свет и со тоа да израснат во преубави цветови ?
Јас на пр... иам дома хортензии,на тараса неам ништо оти смрзаваат сеа на пр.. после иам шо иам ... чек иам дрво живота и тако даље да не набројувам сеа... ајде искажете се, поделете ги вашите совети и кажете како успевате од никулци да израснете преубави цветови ?
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 30
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Градина? Empty Re: Градина?

Пишување by REGINA Саб Фед 14, 2009 3:29 am

обожавам цвеќиња, ама во буквална смисла на зборот. Градинана во дворон е мое задолжение (макар шо појќе ми е задоволство да ја средвам)... го знам името на секое цвеќе, тетраткине ми се ичкртани со цвеќиња (имам и посебни тетратки за цртежи од цветови).
Мислам дека смиреноста во животот може да се најде во нив некако шознам. И убо одгледано цвеќе е доказ дека знајш да се грижиш за некои работи да ги доведеш во перфекција.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Градина? Empty Re: Градина?

Пишување by PhiLL * E Саб Фед 14, 2009 3:30 am

Ја на пример... Psytrance им пуштам секој ден ... се поголеми и поголеми растат .... ќе станат ко елкки некој ден и после ќе треба нив да ги китам !
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 30
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Градина? Empty Re: Градина?

Пишување by kojgode Саб Фед 14, 2009 3:31 am

Mојата мајка се грижи за цвекињата во мојот дом. Но кога немам со кого да зборувам тие секогаш се тука за мене и секогаш ме ислупуваат до крај без да коментираат. Затоа многу ги сакам.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Градина? Empty Re: Градина?

Пишување by noviot Саб Фед 14, 2009 3:32 am

Master напиша::/
мн обилно и добро образложено мислење , кое сосема одговара на темата.

иначе јас мразам цвеќина зш и алергичен сум на нешо полен молен ова она така да немам иЧ
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 71
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Градина? Empty Re: Градина?

Пишување by PhiLL * E Саб Фед 14, 2009 3:32 am

kojgode напиша:кога немам со кого да зборувам тие секогаш се тука за мене и секогаш ме ислупуваат до крај без да коментираат. Затоа многу ги сакам.

Добар пример за изговор за чување цвечиња во вашиот скромен дом!
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 30
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Градина? Empty Re: Градина?

Пишување by PhiLL * E Саб Фед 14, 2009 3:33 am

noviot напиша:
Master напиша::/
мн обилно и добро образложено мислење , кое сосема одговара на темата.


нешто ми е љута и сеа ќе ми ги бојкотира темиве ... СТО ПОСТО СЕ КЛАДАМ !


Заборавив и да кажам дека ги хранам со мултивитаминчиња и дека ги појам со Coca Cola од која што стануваат појаки и поцврсти, а воедно и поумни !
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 30
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Градина? Empty Re: Градина?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Фед 14, 2009 1:53 pm

PhiLL * E напиша:
noviot напиша:
Master напиша::/
мн обилно и добро образложено мислење , кое сосема одговара на темата.


нешто ми е љута и сеа ќе ми ги бојкотира темиве ... СТО ПОСТО СЕ КЛАДАМ !


Заборавив и да кажам дека ги хранам со мултивитаминчиња и дека ги појам со Coca Cola од која што стануваат појаки и поцврсти, а воедно и поумни !
ти стварно имаш проблем со цвекињава...ова е претерано
баба појке не ги чуват од тебе
а таа појке од мене ги чуват....малку сум љубоморна на цвекињава... Shocked scratch
така се осекам...Razz:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Градина? Empty Re: Градина?

Пишување by hollow Саб Фед 14, 2009 2:17 pm

Јас марихуана одгледвам во подрумон
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 30
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Градина? Empty Re: Градина?

Пишување by Lucybell Саб Фед 14, 2009 2:34 pm

hollow напиша:Јас марихуана одгледвам во подрумон

ќе ми дајш семе? alien
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 30
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Градина? Empty Re: Градина?

Пишување by T&T Саб Фед 14, 2009 2:45 pm

И јас сум љубоморна на цвеќињата дома. поубав третман добивет од мене Sad
бај да веј обожавам цветчиња и обожавам пролет ко ќе имат многу бои и мириси. Обично ко ќе се враѓам од на школа крадам по некоја ружа или нарцис за да и го однесам на мама. Имат дефицит од цвеќиња во градов на пролет заради мене.
Битно мама е среќна Smile
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Градина? Empty Re: Градина?

Пишување by Master Саб Фед 14, 2009 3:34 pm

Не ти сум љута бре Филипчо, банална ми е темава, несакам цвејќиња освен Кали, имам еден вид дома и си ја одржавам, другине цвејчиња мама ги гледат.........
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Градина? Empty Re: Градина?

Пишување by PhiLL * E Саб Фед 14, 2009 5:21 pm

OK Smile
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 30
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Градина? Empty Re: Градина?

Пишување by malina Саб Фед 14, 2009 7:08 pm

Не одгледувам ама зато сакам ружи за поклон
malina
malina
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Градина? Empty Re: Градина?

Пишување by Mary Jane Саб Фед 14, 2009 7:57 pm

Мојата градина е доста голема и на пролет, а особено на лето, се ко е расцветано и разлистано изглеат ко ботаничка градина. Баба е задолжена за одгледување на цвеќенцата, то и претставува релаксација. Јас само ги полевам со вода одвреме навреме, ко ќе иам време.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Градина? Empty Re: Градина?

Пишување by REGINA Пет Фед 27, 2009 7:44 pm

бројот на цвеќиња дома драстично се зголеми.... ухууууууууууууу преубо е, особено скалине (џунглаааааа) Very Happy

ми требит пола сат да ги искачам скалине, само заради то шо застанвам над секоја вазна да видам дали е се во ред со цвеќето хехе
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Градина? Empty Re: Градина?

Пишување by мирАл Пет Фед 27, 2009 7:53 pm

REGINA напиша:бројот на цвеќиња дома драстично се зголеми.... ухууууууууууууу преубо е, особено скалине (џунглаааааа) Very Happy

ми требит пола сат да ги искачам скалине, само заради то шо застанвам над секоја вазна да видам дали е се во ред со цвеќето хехе

Нормално дек ќе провервиш за цвеќињата зајакон све попара ти прајт Smile
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Градина? Empty Re: Градина?

Пишување by REGINA Пет Фед 27, 2009 7:59 pm

зајаченцено Bella? ма нееее.. (незнам како не го болит вилицана по цеееел ден да мелит нешо само)
последно се имат здружено со Jessy(кученцено МОЕ)... ме плашит дан ми го напрајт и кучено вегетеријанец... на кого ќе ги давам после мојне порции шо не ги јадам? хехех
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Градина? Empty Re: Градина?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот