Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шпајз

+14
Lastojca
Odyssey
комшивка
hollow
Marej
Golub-Samoubica
PhiLL * E
folder
корун
Болиглава
grgrgr
kojgode
Џајко
noviot
18 posters

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Шпајз - Page 4 Empty Re: Шпајз

Пишување by noviot Пет Апр 10, 2009 12:06 pm

Наградното прашање за денес е:
Кој го уби Ченто???
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 4 Empty Re: Шпајз

Пишување by Болиглава Пет Апр 10, 2009 12:10 pm

Смртта.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 4 Empty Re: Шпајз

Пишување by METALBOY Пет Апр 10, 2009 12:16 pm

неговите соработници Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 4 Empty Re: Шпајз

Пишување by kojgode Пет Апр 10, 2009 12:42 pm

Само Ангеле по македонски од Климент знајт?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 4 Empty Re: Шпајз

Пишување by kojgode Пет Апр 10, 2009 12:59 pm

Ченто е сеуште жив во историските учебници и читанки, како и во нашите срца.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 4 Empty Re: Шпајз

Пишување by Џајко Вто Апр 28, 2009 11:07 am

Шпајз!!!
Четврток 10ипол - 12ипол (пред нашкола да ојме)
Специјален гостин во емисијата Пуковник Андоноски ски ски
Ќе зборуваме за интересни теми како што се петардите, пушките како и натпреварот во деминирање кој треба да се одржи за брзо време во Вуковар-Хрватска.
Бидете со нас нема да зажалите!!

Слепа кучка, брат брата железна врата отвара!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 4 Empty Re: Шпајз

Пишување by noviot Чет Мај 07, 2009 8:45 pm

Шпајз утре (Петок 07.05.2009) од 11:30 часот , со специјален гостин од диското во Вуковар г-дин Андоновски

бидите тука !!!
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 4 Empty Re: Шпајз

Пишување by noviot Пет Мај 08, 2009 11:36 am

Шпајз гоинг ЛАЈВ
http://77.29.215.201:8000/listen.pls
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 4 Empty Re: Шпајз

Пишување by kojgode Вто Окт 13, 2009 10:40 pm

Супер радио ќе молат еден ден за оваа емисија.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 4 Empty Re: Шпајз

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот