Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шпајз

+14
Lastojca
Odyssey
комшивка
hollow
Marej
Golub-Samoubica
PhiLL * E
folder
корун
Болиглава
grgrgr
kojgode
Џајко
noviot
18 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by Џајко Пет Мар 06, 2009 2:37 pm

Болиглава напиша:
Џајко напиша:
Болиглава напиша:Во Африка?

Следниот пат не се служи со едит опцијата!
Овој пат ќе ти простиме бидејќи си единствениот што одговори.
Наградата е пакет сладолед кој треба да го подигнеш лично, еве ти ја адресата:

253 heritage ct. apt. 59
Crown Point , Indiana

среќно!
Благодариме.

Да ти го подариме Very Happy
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by Болиглава Пет Мар 06, 2009 2:39 pm

Ме зезнавте јако!
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by noviot Сре Мар 18, 2009 6:13 pm

Шпајз утре(19.03.2009) со почеток од 14:30 часот

Продолжуваме со рубриката Пророк , и доколку сакате овде можете да го прашате нашиот пророк нешто па тој ке се обиде да ви одговори во текот на емисијата
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by noviot Чет Мар 19, 2009 12:48 pm

поради тешка болест на организаторите Шпајз нема да се одржи денеска , сажаљавам...

No
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by RoTkViCa Чет Мар 19, 2009 1:15 pm

noviot напиша:поради тешка болест на организаторите Шпајз нема да се одржи денеска , сажаљавам...

Noе убооо таман се израдвив No No No No
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by Џајко Чет Мар 19, 2009 2:07 pm

Двајцава сме болни Sad
Но ќе дојдат подобри времиња :D немојте да се разочарувате!!!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by noviot Пон Мар 23, 2009 10:36 pm

Шпајз утре(23.03.2009) со почеток од 14:30 часот.

после долго време одложување конечно новото издание на Шпајз
бидете тука или никаде

Цело е кога има сé ... па затоа ве очекуваме сите освен Сокол Cool
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by Џајко Пон Мар 23, 2009 10:50 pm

Исто така можете да тука да поставувате прашања поврзани за вашата иднина на кои ќе ви одговори нашиот Пророк!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by noviot Вто Мар 24, 2009 3:27 pm

Шпајз ЛАЈВ ин 3 минутс

http://77.29.218.2:8000/listen.pls
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by noviot Вто Мар 24, 2009 3:47 pm

Техничка грешка влегвите овде
http://77.29.218.178:8000/listen.pls
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by Џајко Чет Апр 02, 2009 9:37 pm

Утре ќе имате можност да ја слушате вашата омилена радио емисија!!! ШПАЈЗ започнува во 11 ипол и ќе трае како и секогаш часа точно до 1ипол кога сите почнувате да се припремате за на училиште!!!
Бидете со нас. Ама бидете!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by noviot Пет Апр 03, 2009 11:26 am

http://77.29.208.64:8000/listen.pls
ШПАЈЗ на адаптер радио
почнува за 5-10 минути... а од 12 сатот почнува рубриката Пророк Very Happy
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by корун Пет Апр 03, 2009 12:04 pm

Ај дур сте на Лејди Гага, дајте ја и Покер фејс...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by kojgode Пет Апр 03, 2009 12:20 pm

Kоруноф е попедерчен покер фејс слушат. Дали ќе имат наградно прашање ? Само ве молам измислите некое Димо на гоогле да немојт да го најт.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by RoTkViCa Пет Апр 03, 2009 12:31 pm

еве му ја покер фејс Cool
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by корун Пет Апр 03, 2009 12:32 pm

Пејачон од Depechе е ногу пострашен Shocked .....


Хахаха, каков поздрав, поласкан сум Very Happy
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by TONI Пет Апр 03, 2009 12:59 pm

оооооо песнавааааааааааааааааааааааа
ме наранивтеееееее
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by комшивка Пет Апр 03, 2009 1:02 pm

зш бе не ми се отворат? не трајт до 1 и пол емисијава?
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by корун Пет Апр 03, 2009 1:03 pm

http://77.29.223.20:8000/listen.pls - Уште се во воздухот...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by METALBOY Пет Апр 03, 2009 1:12 pm

хохо омилената ми ја имет пуштено Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by RoTkViCa Пет Апр 03, 2009 1:22 pm

abe ova vtor pat e?:S
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by The Breaking Dawn Пет Апр 03, 2009 1:27 pm

кој триумфален крај
бритни бееее
Evil or Very Mad Evil or Very Mad

јеа lol!


Последната промена е направена од The Breaking Dawn на Пет Апр 03, 2009 1:29 pm. Мислењето е променето 1 пати
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by noviot Пет Апр 03, 2009 1:29 pm

до 1 и пол трајт , за жал ... мораме нашколија со нож
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by noviot Чет Апр 09, 2009 12:05 am

ШПАЈЗ стандардно петок од 11:30 до 13:30
"Пророкот" продолжува со своите предвидувања итн итн итн...
се е по старо само нов џингл имаме да се пофалиме , ке имате прилика да го слушните петок cyclops
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by noviot Пет Апр 10, 2009 11:30 am

Шпајз во живо за 5-10 мин , на
http://77.29.209.186:8000/listen.pls
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Шпајз - Page 3 Empty Re: Шпајз

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот