Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Антивирусен

+11
blesava008
kojgode
Master
корун
Болиглава
REGINA
noviot
hollow
Џајко
PhiLL * E
комшивка
15 posters

Go down

Антивирусен Empty Антивирусен

Пишување by комшивка Нед Фед 08, 2009 5:14 pm

Ај "little help". кој антивирусен e убав да го снимам или да ми кажит некој кај да најдам кодој за касперски 2009? фала Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Антивирусен Empty Re: Антивирусен

Пишување by PhiLL * E Нед Фед 08, 2009 6:08 pm

Најубав е АНТИВИРУСОТ Eset Smart Security... (според мене)
еве линк повели:
http://rapidshare.com/files/123566150/ESS_32_bit_3.0.667.rar

Ако имаш било какви проблеми или прашања при инсталација ... те молам контактирај не за да ти помогнеме...
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Антивирусен Empty Re: Антивирусен

Пишување by комшивка Нед Фед 08, 2009 6:15 pm

ти ко шо ќе кажиш Wink
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Антивирусен Empty Re: Антивирусен

Пишување by Џајко Нед Фед 08, 2009 8:21 pm

Јас мисљам дек Avast е најубав, го користам со години и сам си се апдејтират не те замарат и + цело време штитој митој имат и епој понекогаш излегвет поретко поеми.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Антивирусен Empty Re: Антивирусен

Пишување by hollow Нед Фед 08, 2009 11:35 pm

И јас иам аваст и во право е џајко мислам дек е еден од најаките
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Антивирусен Empty Re: Антивирусен

Пишување by noviot Нед Фед 08, 2009 11:51 pm

Kaspersky Internet security е приближно јак колку Чак Норис .... па сеа видите вие кој е најак анти вирус
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Антивирусен Empty Re: Антивирусен

Пишување by REGINA Сре Фед 11, 2009 11:09 pm

прво го имав касперски интернет секјурити (супер беше ама ми истече рокот за валидност), па аваст (компј. беше стварно мн бавен) и го избришав... сеа го имам есет смарт секјурити и ок е засега убо штитит... и компј. работит без кочење.

натака нез шо да користам
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Антивирусен Empty Re: Антивирусен

Пишување by Болиглава Сре Фед 11, 2009 11:17 pm

Џајко напиша:Јас мисљам дек Avast е најубав, го користам со години и сам си се апдејтират не те замарат и + цело време штитој митој имат и епој понекогаш излегвет поретко поеми.
Кај мене еднаш излезе еден патепис, но веднаш беше отстранет.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Антивирусен Empty Re: Антивирусен

Пишување by корун Чет Фед 12, 2009 12:57 am

Јас BittDefender 2009 користам, и вируси на лице место им ебат матер, секој 1 сат се апдејтират, само шо имат некој проблеми фајарволот со гарена и исклучен ми е а и онака не ми требит, а антивирусот е серце...ох
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Антивирусен Empty Re: Антивирусен

Пишување by Master Чет Фед 12, 2009 11:25 pm

Јас користам АВГ и мене ми е најубав, сам се апдејтират, ак се појавит вирус пиштит ко ненормален. Изгледа фобија имат од вируси.

За Касперски можам само да кажам дека не е то шо беше на времето...
А за другиве не знам.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Антивирусен Empty Re: Антивирусен

Пишување by kojgode Чет Фед 12, 2009 11:50 pm

Јас имаф АВГ ногу слап ми беше и откога користам Аваст ми се изгубија сите болови во рбетот притисокот ми се намали... Затоа користете го и вие.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Антивирусен Empty Re: Антивирусен

Пишување by noviot Нед Фед 15, 2009 3:20 am

Master напиша:За Касперски можам само да кажам дека не е то шо беше на времето...
А за другиве не знам.
баш сеа е сто пати поубав и поусовршен од порано... сеа ак незнајш да раководиш со него то е друго ,зш порано поедноставен беше со помалце опции...
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Антивирусен Empty Re: Антивирусен

Пишување by blesava008 Нед Фед 15, 2009 3:36 am

kojgode напиша:Јас имаф АВГ ногу слап ми беше и откога користам Аваст ми се изгубија сите болови во рбетот притисокот ми се намали... Затоа користете го и вие.дај не зезај.... јас имам аваст ужасен е !! поспор ком. немојт да е :S
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Антивирусен Empty Re: Антивирусен

Пишување by корун Вто Мар 10, 2009 1:31 pm

AVG го имав 2 дена и одма фатив вируси, не дека внимавам јас пошо цело време спуштам торренти ама онолку брзо не вервев, а баш сакам фривеар програми. Јебига, касперски ми беше некако напорен и немав желба да го научам така да сеа сум назад на Bitdefender. Така да AVG free само ако го користите компјутерот за јутуб, порнхаб и гугл, нишо друго.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Антивирусен Empty Re: Антивирусен

Пишување by METALBOY Пет Мар 20, 2009 10:00 pm

за сега и до сега го користев зоне аларм дека го успорвит малце (ама малце) компјутеров и дека знајт да досадвит знајт, ама зато вируси чистит...уф.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Антивирусен Empty Re: Антивирусен

Пишување by Bleak Пон Мар 23, 2009 12:47 pm

Има 2 месеци кај шо почнав антивирус да користам... иначе без антивирус е најубо Very Happy саде спушташ си тераш кеиф и на 4-5 месеци формат и крај... али моментално АВГ 7.5 и бркат работа... Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Антивирусен Empty Re: Антивирусен

Пишување by God of Thunder Пон Апр 20, 2009 11:36 pm

комшивка напиша:Ај "little help". кој антивирусен e убав да го снимам или да ми кажит некој кај да најдам кодој за касперски 2009? фала Smile
Според мене касперскиот ти е еден од најлошиоте антивирус програми,треба да го пробаш Аваст Про многу солиден антивирус.
God of Thunder
God of Thunder
Son Of Odin

Age : 37
Број на мислења : 9

Вратете се на почетокот Go down

Антивирусен Empty Re: Антивирусен

Пишување by Џајко Вто Апр 21, 2009 2:11 pm

Болиглава напиша:
Џајко напиша:Јас мисљам дек Avast е најубав, го користам со години и сам си се апдејтират не те замарат и + цело време штитој митој имат и епој понекогаш излегвет поретко поеми.
Кај мене еднаш излезе еден патепис, но веднаш беше отстранет.
а мхемхоар? хахахаха
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Антивирусен Empty Re: Антивирусен

Пишување by Батерфлај Саб Јун 13, 2009 2:51 am

Сеа иам ESET Smart Security, и задоволна сум ептен. Ни ме замарат ни ништо. Покрај овај,имам уш неколку програмичиња за црвчиња и коњчиња шо антивирусниов не ми ги препознават :
Malwarebytes's Anti-Malware и TuneUp Utilities.
Батерфлај
Батерфлај
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 57
Хоби(работа) : Неам

Вратете се на почетокот Go down

Антивирусен Empty Re: Антивирусен

Пишување by комшивка Саб Јун 13, 2009 1:27 pm

и јас имам есет ко тебе ама компјутеров неможам да го препознам.. вистина не ме замарат со вируси, ама и тој не се замарат ко шо гледам.. дефинитивно не No
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Антивирусен Empty Re: Антивирусен

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот