Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Верувате ли во живот после смртта?

+28
REGINA
Ivana
p4eli4ka
METALBOY
Рокси
Gallowsraven
kirce
Кирил
Punk
мирАл
PhiLL * E
malina
fairy
МаКсач
TONI
pankerishte
mitan
noviot
Obibos
Stefk0
L S D
Jas**
T&T
The Breaking Dawn
Mary Jane
folder
корун
kojgode
32 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Верувате ли во живот после смртта? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by kirce Саб Фед 28, 2009 10:56 pm

АБЕ НЕЗНАМ ДАЛИ ВЕРВАМ ВО ТО НЕШО
АМА ГЛЕАМ ОВАЈ СЕГА ДА ГО ИСКОРИСТАМ ЈАКО ПА ЗА НАТАКА....
НИКОЈ НЕ СЕ ВРАТИЛ ЗА ДА КАЖИТ
kirce
kirce
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 68
Хоби(работа) : скокач за водици

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by Gallowsraven Пон Мар 02, 2009 2:26 pm

Не, не, не. И немат живот после смртта.
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Мар 03, 2009 11:34 pm

Gallowsraven напиша:Не, не, не. И немат живот после смртта.

од кај си толку сигурна ? Shocked tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by Mary Jane Сре Мар 04, 2009 1:06 am

мирАл напиша:Св климент во црквана ојдовме еднуш од нашкола и Јана мислам се викаше таа и почна да ни објасвит демек добрите ке одет во рајот а лошите во пеколот (доста познато)
И дека во пеколот секој ден ќе ни ги сечеле нешо рацете и нозете и тие пак ке растеле и така до + бесконечност.... )
Razz

Тетка Јана е многу апстрактна, ве имат преплашено.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by Рокси Нед Мар 15, 2009 11:34 am

Не верувам во живот после смртта како реинкарнации, рај, пекол и такви глупости.
Верувам дека секој кога ќе умре, ќе скапа под земја, па ќе се претвори во хумус, ќе биде храна за растенијата, па за животните, па за луѓето и така вечно во круг. Всушност, то е барем и реално и докажано.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by METALBOY Сре Мар 18, 2009 10:09 pm

Рокси напиша:Не верувам во живот после смртта како реинкарнации, рај, пекол и такви глупости.
Верувам дека секој кога ќе умре, ќе скапа под земја, па ќе се претвори во хумус, ќе биде храна за растенијата, па за животните, па за луѓето и така вечно во круг. Всушност, то е барем и реално и докажано.
не знам колку е докажано ама имам слушнато дека некоја баба била прогласена клинички мртва и после некое време се враќат во нашиов свет и докториве и велет демек те спасивме, а таа викат дека дошле некој двајца и и рекле дека не била таја шо ја барале и после сат време или нешо така умират некој познаник од тато(некој) па можда имат живот после смрта, а можда бабава сонвела, вие одлучите.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by p4eli4ka Саб Мар 21, 2009 8:09 pm

јас вервам незнам зш....ама сигурно е нешто точно во то дека постојт живот после смрта.

p4eli4ka
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 44

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by Рокси Нед Апр 19, 2009 1:55 am

METALBOY напиша:
Рокси напиша:Не верувам во живот после смртта како реинкарнации, рај, пекол и такви глупости.
Верувам дека секој кога ќе умре, ќе скапа под земја, па ќе се претвори во хумус, ќе биде храна за растенијата, па за животните, па за луѓето и така вечно во круг. Всушност, то е барем и реално и докажано.

не знам колку е докажано ама имам слушнато дека некоја баба била прогласена клинички мртва и после некое време се враќат во нашиов свет и докториве и велет демек те спасивме, а таа викат дека дошле некој двајца и и рекле дека не била таја шо ја барале и после сат време или нешо така умират некој познаник од тато(некој) па можда имат живот после смрта, а можда бабава сонвела, вие одлучите.

Ти учиш биологија? Mad

А то со бабата... не бери гајле, имат уште многу такви приказни
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by METALBOY Нед Апр 19, 2009 2:58 pm

Незнам како поврза баш биологија (нема врска продолжвиме) иначе мразам биологија Mad, а за бабата онака искоментирав (да се земи во предвид)бла бла бла...

Онтопик - Се двоумам, сепак ко појке да сум за то дека има, ама дека нема врска со овој сегашниов What a Face
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by Рокси Нед Апр 19, 2009 6:11 pm

METALBOY напиша:Незнам како поврза баш биологија (нема врска продолжвиме) иначе мразам биологија Mad, а за бабата онака искоментирав (да се земи во предвид)бла бла бла...

Имат врска биологија, пошо по НЕКОЈА СЛУЧАЈНОСТ по биологија го учевме тој процес на умирање, распаѓање, претворање во неоргански материи (на лешот) итн итн.

се извинувам за офтопик, појако беше од мене
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by Ivana Вто Апр 21, 2009 12:43 pm

искрено незнам дал да вервам ил не...
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by REGINA Сре Апр 22, 2009 7:26 pm

незнам дали вервам во живот после смртта. не сум се заинтересирала. дур сум меѓу живите ќе размислувам за овој живот... потака за другиот.
Имат само Еден кој шо знајт шо следвит после смртта.

... и замислете та личност шо го знајт одговорот не сум јас. Smile

та работа за животот после смртта само Исус си ја знајт. и мислам дека така требит да си останит.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by *UnIqUe* Сре Мај 06, 2009 9:33 pm

Па шо знам имам некое чудно вервење односно дек после смрт се ојт во некоја друга димензија и друго време и дек валда сега околу мене шетет мн умрени луѓе шо имет нов живот и не се сеќавет на претходниот а ние не ни мојме да ги видиме ни тие нас...
Знам..бујна фантазија ама некако логично ми е Smile
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by katusch Пет Aвг 07, 2009 9:17 pm

unique да ти кажам право и мене понекогаш така ми се чинит.
имам онака размислувано на темава, ама досеа неам седнато да си ја тупам глава дали од коќе умрам ќе одам негде или не
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 32
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by Punk Саб Aвг 08, 2009 1:27 am

ќе ојте нормално под земја
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by Angelic Саб Aвг 08, 2009 1:26 pm

Вервам.
Иначе, би имал смисла овој земски живот? Да тргниме од една обична работа шо ја прает луѓево. Некој се умират од работа да стигнит до парче леб, некој трошит пари на обични задоволства.. и на крај сите исто завршет, 6 стапки под земја, гнијат, се претвораат во ништо? епа не баш. Животот е мистерија. Некој веруваат во инкарнација (без она ре!), малце ми е чудно, се' да се вртит во земјава.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by Болиглава Саб Aвг 08, 2009 1:40 pm

Rainbow* напиша:Некој веруваат во инкарнација (без она ре!), малце ми е чудно, се' да се вртит во земјава.
Ако вервет во инкарнација или реинкарнација whatever, би требало да памтиме нешто од нашиот претходен живот во тој следен живот нели? Инаку сите горенаведни теории ти паѓет во вода. Испаѓат според тебе дека и вака и така, џабе се мачиме.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by Angelic Саб Aвг 08, 2009 1:44 pm

То шо си го посеал, то ќе го пожнејш. Wink
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by Punk Нед Aвг 09, 2009 11:10 pm

абре живејме за да постигниме нешчо шо ќе им е корисно на љуѓево во иднина, живејме за нас не за животот после смртта кој секако не постојт. зато не си ја тупите глата и живејте дур мојте а после ќе ви идет сите на пчејнца ама немат да глеате и ќе барате црви под земја.
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот