Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Се откажувате ли лесно?

+18
Master
REGINA
PhiLL * E
malina
lela
mitan
T&T
The Breaking Dawn
Marej
A GiRL
комшивка
sokol
pankerishte
xpert
Болиглава
Alexandra
Bleak
kojgode
22 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Се откажувате ли лесно?

Пишување by kojgode Пет Фед 06, 2009 9:43 pm

Едноставно прашање ама доста големи одговори содржи..
Дали цврсто се држите за нешто што е ваше и ви значи, без разлика од кој тип е, љубов, работа, семејство, бизнис... Се борите ли до крај, одите во крајности, ги употребувате сите можни расположливи средства и оружја само за да го зачувате она за вас што е свето и кое ве исполнуваи прати во животот, или пак не ја терате со сила работата едно ставно одите и играте на картата што е мое ќе си дојде, или не било за мене речено.. и ред други реченици кои ве вадат од ситуација и ја покриваат вистината дека лесно сте испуштиле прекрасна личност, добра зделка или можност да се докажете и напредувате?
Се борам за она што е мое правам се што можам, но понекогаш и она кое навидум не е возможно, штитам се што ми значи и стојам цврсто зад него, крајноста се уште неможам да ја увидам, мислам дека до последното камче би играл само за да го зачувам она што е мое и со она кое се гордеам и мислам дека е можноста да се искачам погоре, односно да напреднам во секоја смисла на зборот.

Какви сте вие, колку и како и зошто, но и која е границата до која би играле за да и дали на крајот би се откажале?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by Bleak Пет Фед 06, 2009 9:46 pm

Па за шо и да е ако наумам е тогаш не знам... откажвење многу тешко и кога би си рекол во себе дека се откажаф демек потсвесно уште вервам во себе... е сеа вигари се откажаф и планирам откажан да останам Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by Alexandra Пет Фед 06, 2009 9:49 pm

Ahhh nesho ako mi znachit teshko se otkazhvam.I jas mozhda nekosh ako mi se smachit od obidvenje za nesho mojt da recham deka se otkazhav ama pak potsvesno ushe se nadevam i nekosh ako mi se pruzhit shansa da go ostvaram ke si go ostvaram so istata zhelba.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 29
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by Болиглава Пет Фед 06, 2009 9:50 pm

Alexandra напиша:Ahhh nesho ako mi znachit teshko se otkazhvam.I jas mozhda nekosh ako mi se smachit od obidvenje za nesho mojt da recham deka se otkazhav ama pak potsvesno ushe se nadevam i nekosh ako mi se pruzhit shansa da go ostvaram ke si go ostvaram so istata zhelba.
И јас слично на ова, само шо неам надеж, туку верба.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by xpert Пет Фед 06, 2009 9:52 pm

Никогаш!
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by pankerishte Пет Фед 06, 2009 10:08 pm

За нешто што го иам замислено не се откажвам макар и последно да е.Што сум наумил го правам секогаш.Ако не веднаш сигурно после некоја година.

А за друг вид на откажувања ДА големо.Како карактер.
После 7 години пушење преку ден ги оставив пред неколку месеци од инает.
Исто беше и кога бев Вегетаријанец.Преку ден станав...па по извесно време кога не можев месо да јадам со сила од инает пројадов Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 32
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by sokol Пет Фед 06, 2009 10:15 pm

зависит од ситуацијата
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by комшивка Пет Фед 06, 2009 11:25 pm

И кај мене зависит, иако јас најчесто попуштам. Неможам едноставно да се карам особено ако е некоја глупост во прашање и ако разговарам со некој тврдоглав иако не е во право, попуштам колку да не се искарам, за после ќе видиме. Слично и ко ќе сум во право, ама некој друг имат моќ да речам, па неможам да сторам ништо.. Тогаш иако сакам да ја истерам правдината на виделина неможам и се нервирам и.. то е то
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by A GiRL Саб Фед 07, 2009 3:30 am

xpert напиша:Никогаш!

Исто I love you
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by Marej Саб Фед 07, 2009 3:34 am

Не сум премногу упорна, поточно не сум воопшто, и то воопшто не го сакам кај мене. Сакам личности шо не се срамет, шо си вервет сами на себеси и шо викет шо бидит нека бидит, ама јас да пробам.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Фед 07, 2009 3:38 am

ко бев помала буквално се откажвев од се шо ке почнев...безвезе е
конечно можда малку созреав и сеа не се откажвам лесно од работи...дури и ак не ги сакам и тоаш инает ме факат и уч толку довршвам
а ко ке го постигнам то ак не е според мене најубо шо можам завршено колку и да го мразам пак и пак почвам дур не го усовршам Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by A GiRL Саб Фед 07, 2009 3:51 am

Сакам упорни луѓе шо знает шо сакет и се борат за то Razz
Е сега...кога нешто не ојт не ојт.Ако веќе е очигледно дека немат надеж или веќе не вредит...то е друга прича.Ке си поставиш нова цел и ќе си се бориш за неа. I love you
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by A GiRL Саб Фед 07, 2009 3:53 am

The Breaking Dawn напиша:ко бев помала буквално се откажвев од се шо ке почнев...безвезе е
конечно можда малку созреав и сеа не се откажвам лесно од работи...дури и ак не ги сакам и тоаш инает ме факат и уч толку довршвам
а ко ке го постигнам то ак не е според мене најубо шо можам завршено колку и да го мразам пак и пак почвам дур не го усовршам Wink

И јас сум таква I love you
Или прам нешо најубо шо можам и до крај,или ич не ни почвам alien
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by T&T Саб Фед 07, 2009 4:20 am

Порано многу полесно се откажвев. Сега....се откажвам ко ќе имат потреба..И јас и нешто да не сакам, за инает ќе го напрам докрај колку и да ме нервират. Некогаш пак, колку и да сакам да се борам, не ми дозволвит опкружувањето.
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by mitan Саб Фед 07, 2009 12:37 pm

зависит од шо...
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by lela Саб Фед 07, 2009 7:32 pm

Za postignuvanje na celta bi odela do granicite na moite moznosti!Na krajot na kraistata ne sum so vonzemskii sili!A tie sto mislat deka nikogas ne bi se otkazale od nisto, se nadevam nema da doziveat moment koga mora da gledaat kako nesto im "umira" pred oci, a tie se sto mozat da storat e da gledaat!

lela
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by malina Саб Фед 07, 2009 9:32 pm

Од ништо не се откажвам упорна сум многу макар и да требит да им се спротиставам на сите
malina
malina
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by Bleak Саб Фед 14, 2009 2:28 am

A GiRL напиша:
The Breaking Dawn напиша:ко бев помала буквално се откажвев од се шо ке почнев...безвезе е
конечно можда малку созреав и сеа не се откажвам лесно од работи...дури и ак не ги сакам и тоаш инает ме факат и уч толку довршвам
а ко ке го постигнам то ак не е според мене најубо шо можам завршено колку и да го мразам пак и пак почвам дур не го усовршам Wink

И јас сум таква I love you
Или прам нешо најубо шо можам и до крај,или ич не ни почвам alien

Искрено животот и се во него е една трка... и ако не планираш да ја завршиш трката ич не почви. Јас во 6 год тренирање атлетика не сум се откажал на трка. аку требит со една нога ама докрај. ко успеаф маратон да истрчам на 14 години можам и многу други работи Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by PhiLL * E Саб Фед 14, 2009 2:59 am

ti brat si najjak ne mojme nie :S dzabe trcame ... dzabe majci potime
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 30
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by REGINA Саб Фед 14, 2009 3:02 am

ако веќе почвам да прам нешо, зш да се откажам. Досега не ми се имат то десено, а и немам во план да се деси.
Значи нема откажување.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by Master Саб Фед 14, 2009 3:15 am

Кај мене е многу комплицирано...
Обично не се откажвам од она шо го сакам и терам докрај, еве каратево ми е доказ.
Ако нешто несакам воопшто не се замарам и ако не ми е интересно одма се откажвам, математика на пример...
За љубов па ич не се борам, шо знам некако то ми е последно на листава и не се замарам, понекогаш си мислам дека сум ко - кај шо ќе ме дувнит ветров....
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by A GiRL Саб Фед 14, 2009 3:33 am

Master напиша:Кај мене е многу комплицирано...
Обично не се откажвам од она шо го сакам и терам докрај, еве каратево ми е доказ.
Ако нешто несакам воопшто не се замарам и ако не ми е интересно одма се откажвам, математика на пример...
За љубов па ич не се борам, шо знам некако то ми е последно на листава и не се замарам, понекогаш си мислам дека сум ко - кај шо ќе ме дувнит ветров....

Баш напротив.Понекогаш би сакала и јас да сум таква...Зошо точно е дека то шо е твое само ќе си дојт.А и најслатко и најубо е то шо не е форсирано,шо си е дојдено природно и спонтано.Така да Мастер уживкај си Wink Ќе си те најт тебе сама љубовта.Кај и да е..ке бијт за брзо,осеќам Razz I love you
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by Master Саб Фед 14, 2009 3:35 am

A GiRL напиша:
Master напиша:Кај мене е многу комплицирано...
Обично не се откажвам од она шо го сакам и терам докрај, еве каратево ми е доказ.
Ако нешто несакам воопшто не се замарам и ако не ми е интересно одма се откажвам, математика на пример...
За љубов па ич не се борам, шо знам некако то ми е последно на листава и не се замарам, понекогаш си мислам дека сум ко - кај шо ќе ме дувнит ветров....

Баш напротив.Понекогаш би сакала и јас да сум таква...Зошо точно е дека то шо е твое само ќе си дојт.А и најслатко и најубо е то шо не е форсирано,шо си е дојдено природно и спонтано.Така да Мастер уживкај си Wink Ќе си те најт тебе сама љубовта.Кај и да е..ке бијт за брзо,осеќам Razz I love you


Кажви ко ќе ја видиш да идат, да бегам со повреме или да се скријам на подобро место. Very Happy
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by A GiRL Саб Фед 14, 2009 3:49 am

Master напиша:
A GiRL напиша:
Master напиша:Кај мене е многу комплицирано...
Обично не се откажвам од она шо го сакам и терам докрај, еве каратево ми е доказ.
Ако нешто несакам воопшто не се замарам и ако не ми е интересно одма се откажвам, математика на пример...
За љубов па ич не се борам, шо знам некако то ми е последно на листава и не се замарам, понекогаш си мислам дека сум ко - кај шо ќе ме дувнит ветров....

Баш напротив.Понекогаш би сакала и јас да сум таква...Зошо точно е дека то шо е твое само ќе си дојт.А и најслатко и најубо е то шо не е форсирано,шо си е дојдено природно и спонтано.Така да Мастер уживкај си Wink Ќе си те најт тебе сама љубовта.Кај и да е..ке бијт за брзо,осеќам Razz I love you


Кажви ко ќе ја видиш да идат, да бегам со повреме или да се скријам на подобро место. Very Happy

Ех сеа и ти...Ако не се бориш,не морат и да бегаш ако ти дојт...Посебно некој со убо г`зенце да си одговарате Very Happy А шо викаш??Патем сори само г`зето му го видов со грб ми е свртен Razz И не ми го крши филмов сеа! Neutral No (и ќе нанкам сеа,не можам да водам дебати овде,сус! Razz)
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by Mary Jane Саб Фед 14, 2009 8:21 pm

Јас гледам да го доиграм орото ак сум се фатила веќе. Во случај да нема никаков резултат од мојата борба ја прекинвам.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Се откажувате ли лесно? Empty Re: Се откажувате ли лесно?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот