Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Глупи вицеви

+42
Bleak
macu6ka_oh
METALBOY
fairy
Рокси
zzz
The Breaking Dawn
kirce
pizzaro
RoTkViCa
Obibos
tHeJunKy
KrOmIdOlA
Mule
Stefk0
noviot
Aquiles
Lastojca
Ludi Milojko
Жбафта
мирАл
комшивка
Наташа
Gangi
T&T
Master
dzole
Fantom
Лана
karov
Џајко
Jordison
Marej
Lucybell
Mary Jane
xpert
folder
корун
sokol
Болиглава
hollow
kojgode
46 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by dzole Чет Јан 15, 2009 3:38 pm

Си биле двајца бестројца, дошол уше еден ама тој не сакал да се бројт
dzole
dzole
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 59
Забавен? : uff

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by dzole Чет Јан 15, 2009 4:17 pm

На ова прв пат мн се смеев не знам зш :O
@ Женски пукајте бри4 на пи4 да нема влагна и4 хахахахаХаХа?Razz
dzole
dzole
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 59
Забавен? : uff

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Master Чет Јан 15, 2009 4:46 pm

Си биле две коли едната жолта, другата свртила лево.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by T&T Пет Јан 16, 2009 12:38 am

Си биле две џупчиња. Едното пита, а другото пита со јаболка
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by T&T Пет Јан 16, 2009 12:38 am

Си биле две баби. Едната везе, другата безвезе
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Fantom Пет Јан 16, 2009 5:35 am

Си биле две ку4иња. Едното се 4ешка, а другото се слова4ка. хеахахеаххахиахиахеаха!!1
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Gangi Саб Јан 17, 2009 3:13 am

Иде дете у продавница и вика дајте ми молив за второ.Продавачката вика нема бе од кај молив за второ.Влага втор пат и вика дај тетратка за трето.И оваа пак абе кај тетратка за трето,нема такво нешто.Влага трет пат и вика дај ми лењир за трето.И оваа здивена кај бе лењир за трето ај излагај не замарај да и ибам детето глупо.И детево хаха те заебав надвор ми е точакот и баба ми прај кифли дома.:D:D
Си биле два автобуса и едниот бил жут а другиот свртел лево.


Си иделе две деца по улица и едното паднало у шахта а на другото сестра му учела у економско.


Влага таткото у соба и ја глеа керката со вибратор.И ја прашува абе шо е ова?И керкава абе тате денес не се знае кој е со сида болести па вака е најсигурно.И следниот ден доаѓа керката дома и го глеа татко то со вибраторот на маса и ставил 2 ракии.И керкава прашува:абе тате шо прајш бе?И татково:еве бе со зетот по една ракија


има и уште многу ама ме мрзи сеа да куцам :D:D:D
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Master Нед Јан 18, 2009 5:10 am

Левата нога и рекла на десната- меѓу нас е свршено!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Наташа Пон Јан 19, 2009 3:17 pm

Слонот ја прашал желката колку е сатот, та истајла топломер и му рекла четврток.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by комшивка Вто Јан 20, 2009 12:48 am

Си биле две секири и се секирале.
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by мирАл Вто Јан 20, 2009 7:10 pm

Автобус тргнал од Велес за Скопје со вк 50 патници. Во Велес стигнал за 3 сата. Да се пресмета плоштина и волумен на автобусот ако се знае дека шоферот во 6- одд имал 4- ка француски
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Жбафта Вто Јан 20, 2009 9:43 pm

мирАл напиша:Автобус тргнал од Велес за Скопје со вк 50 патници. Во Велес стигнал за 3 сата. Да се пресмета плоштина и волумен на автобусот ако се знае дека шоферот во 6- одд имал 4- ка француски
пошо типацов во 6 то имал 4 ка по француски, а автобусов имал плус минус 50 патници плоштината според равенката за плоштина е за жал непресметлива додека волуменот според равенката за волумен изведена преку равенката за плоштина изнесува 476 дециметри на трета..
Жбафта
Жбафта
Фаундер'с систер
Фаундер'с систер

Age : 30
Број на мислења : 41
Забавен? : ууфф...

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Ludi Milojko Сре Јан 21, 2009 8:28 pm

Si bil nekoj dedo se shetal vo parkot i koga zdogledal klupa sednal da pocini i pocinal
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Master Чет Јан 22, 2009 12:22 am

Во купе во воз седат Грк, Македонец, стара баба и плавуша.
Влегува возот во тунел и за неколку секунди се слуша силен сочен шамар. Кога возот излегол од тунел гркот имал црвен образ, но никој не прозборел - па така секој размислува во себе:

Бабата си мисли:
- Сигурно Гркот ја фатил плавушата па оваа му плеснала една...

Плавушата мисли:
- Хмм, Гркот сигурно сакал да ме фати, но во темница ме промашил ја фатил бабата и оваа му плеснала една...

Гркот мисли:
- Македонецот сигурно ја фатил плавушата, а таа сакала да му удри шамар, но го промашила и ме удри мене...

Македонецот мисли:
- Уф, едвај чекам да дојде друг тунел и пак да го расшамарам Грков!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Lastojca Чет Јан 22, 2009 3:25 pm

Го прашува учителката Игорче:
-Игорче,кој е најголемиот борец за кој си слушнал?
-Гоце Делчев учителке.
-Браво.Седи,петка.
Седнува Игорче,вади од под клупа слика и шепнува:
-Извини Рамбо,ама кариера си е кариера.
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Aquiles Чет Јан 22, 2009 8:12 pm

Оди старец со внукот во продавница и гледа млечни производи. Здогледува
кисело млеко и гледа 3,2% млечна маст. Оди збунето кај продавачот и му
вели:
- Ваше Височество, од кога стана објектов кладилница?
Продавачот збунето му одговара:
- Господине, што е проблемот, зар не гледате дека е продавница?
Стариот:
- Хаха, те заебав со внук ми сум дојден...

Aquiles
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 1

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by noviot Чет Јан 22, 2009 11:41 pm

зш на слонон му се црвени очине ?

за да се скријат меѓу јагодине.
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by sokol Пон Јан 26, 2009 1:16 am

ојт чоек да купвит папагали и имало 3.го прашвит на продавачов овај зелениов колку е?овај му викат 100 евра зш знајт англиски.купувачов пак го прашвит а овај црвениов колку е?продавачов одговарат 200 зш знајт и англиски и француски?купувачов пак прашвит а овај жолтиов колку е?и продавачоц одговарат а тој е 300 евра.тој незнајт ниеден јазик ама другиве два ШЕФЕ го викет
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Stefk0 Пон Јан 26, 2009 1:58 pm

мирАл напиша:Автобус тргнал од Велес за Скопје со вк 50 патници. Во Велес стигнал за 3 сата. Да се пресмета плоштина и волумен на автобусот ако се знае дека шоферот во 6- одд имал 4- ка француски

Тргнал од велес и стигнал велес после 3 сати?? Алал ти шоферот


Ојт дете во автобус и седвит со шоферов и почвит да си пејт

Татко ми е слон, Мајка ми слончица, јас сум слунче
Татко ми е мачор, Мајка ми мачка, јас сум маче
Татко ми е папагал, Мајка ми пагалчица, Јас сум папагалче
И така некако после пол сат му скурчило на шоферов и му велит
-Добро бе дете, ако татко ти е педер, а мајка ти курва ти шо ќе си?
- Шофер.
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by комшивка Пон Јан 26, 2009 4:31 pm

Момче седи од една страна на автобусот и џвака мастика, а на другата страна седи една баба и го гледа. По некое време му вели џабе ми зборуваш синко, ништо не те слушам!

Се возат две мравки на мотор, и еднава и велит на другава застани малце ми влезе бумбар в око.
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by sokol Пон Јан 26, 2009 9:48 pm

Зошто џуџето се смее додека игра фудбал? -Бидејќи тревата му ги чешка јајцата
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by корун Саб Јан 31, 2009 1:45 pm

Си биле два плауши, едната седела на камен и другава ја прашвит: Шо прајш ма, сејш и размуслуваш? -Не бе, само седам.

се торумев кај да го клам вицов.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Болиглава Нед Фед 01, 2009 2:50 pm

Си биле 3 муви и отишле во ресторан.
Дошол конобарот да земе нарачка.
И првата рекла „Донеси ми мене гомно со кромид“,
втората „Дај ми мене гомно со лук“
и третата нежно „Мене дај ми само гомно, треба да излагам вчаршија.“
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Marej Нед Фед 01, 2009 3:14 pm

ГО ОБОЖАВАМ ГОРЕНАВЕДЕНИОТ ВИЦ!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by мирАл Нед Фед 01, 2009 5:49 pm

Ошле ќелав, инвалид и слеп в ресторан и порачале супи!!! Ги донесле супиве и слепиов викат глеам влакно во супава, ќелавиов можда мене ми имат паднато и инвалидов им викат прекините бе двајцата дан ве кренам на клоци!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви - Page 2 Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот