Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Глупи вицеви

+42
Bleak
macu6ka_oh
METALBOY
fairy
Рокси
zzz
The Breaking Dawn
kirce
pizzaro
RoTkViCa
Obibos
tHeJunKy
KrOmIdOlA
Mule
Stefk0
noviot
Aquiles
Lastojca
Ludi Milojko
Жбафта
мирАл
комшивка
Наташа
Gangi
T&T
Master
dzole
Fantom
Лана
karov
Џајко
Jordison
Marej
Lucybell
Mary Jane
xpert
folder
корун
sokol
Болиглава
hollow
kojgode
46 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Глупи вицеви Empty Глупи вицеви

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 6:23 pm

Си биле цвајца без тројца дошол уп еден и немало никој. итн
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by hollow Пет Јан 09, 2009 6:27 pm

Си биле 3 верверици од кој двете биле различни а едната иста
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Болиглава Пет Јан 09, 2009 6:28 pm

Си биле две патики, особено левата.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by sokol Пет Јан 09, 2009 6:30 pm

си биле 2 јајциња и се смееле и на едното му пукнала жолчката од смеење
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by hollow Пет Јан 09, 2009 6:33 pm

Зш тревана е зелена?Зш јогуртон немат кичма
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by sokol Пет Јан 09, 2009 7:13 pm

кој е покелав од двајца келајци?тој со имат поголема гла
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by корун Пет Јан 09, 2009 7:29 pm

Си биле двајца без тројца, дошол уш еден и немало никој

ај у курац пуре ми го зел Evil or Very Mad
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by folder Пет Јан 09, 2009 8:42 pm

Зш слонон не мојт да паднит вдупка коке возит тротинет? Зш јагодана немат коска!
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by xpert Пет Јан 09, 2009 9:23 pm

Си биле Јателе и Тителе. Тителе паднал. Кој останал?
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by корун Саб Јан 10, 2009 4:02 am

Тителе?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Mary Jane Нед Јан 11, 2009 2:50 am

Си биле два коња, едниот црн, а другиот бел...
Си биле две тестенини, едната карбонара, другата болоњезе...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 2:52 am

Си биле двајца идиоти, едниот се чешка, другиот се словачка
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Болиглава Нед Јан 11, 2009 2:55 am

корун напиша:Си биле двајца идиоти, едниот се чешка, другиот се словачка
Две кучиња море.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 2:56 am

Болиглава напиша:
Две кучиња море.

убо бе Crying or Very sad
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Lucybell Нед Јан 11, 2009 3:14 am

Си бил некој рибар и фатил златен кувар.
Куварот му вика: Ако ме пуштиш ќе ти исполнам три пиперки!

Фатил некој селанец златна рипка и оваа му рекла :
- Добар селанецу, пушти ме и ќе ти исполнам три желби.
- На кого бе ти селанец - рекол овој и ја задавил.


Имаш EDIT опција на секој твој пост.

Максимум 20 минути после постирањето
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 33
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Marej Пон Јан 12, 2009 2:55 am

Си било едно врапче заборајло да дишит и умрело.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Jordison Пон Јан 12, 2009 4:23 am

si bile dve vlakna i setale po ulica. pominala kola i go zgazila ednoto vlakno, a drugoto reklo: 'eh, za vlakno' :D
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Џајко Пон Јан 12, 2009 10:06 pm

Си била една крава и си била качена на круша. Дошла друга крава и и рекла шо прајш ма?? И ова и рекла јадам јаболка. И вторава и рекла е како јаш јаболка ко ова круша е? И ова и рекла ееее од дома во кесе си носам!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by karov Вто Јан 13, 2009 1:23 am

ај речи авион!!! ----- да те изгазит во лет!„ хахахахаха
karov
karov
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 60

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by karov Вто Јан 13, 2009 1:25 am

Си биле 2 нули , си сетале по улица и одеднаш виделе една осмица!! и тогаш едната нула и викат на другава --- ууу видија СЕЉАНКАВА!!!!
karov
karov
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 60

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Џајко Вто Јан 13, 2009 2:42 am

karov напиша:Си биле 2 нули , си сетале по улица и одеднаш виделе една осмица!! и тогаш едната нула и викат на другава --- ууу видија СЕЉАНКАВА!!!!

вааааууууууу хахахахха
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by kojgode Вто Јан 13, 2009 3:58 am

Џајко.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Лана Сре Јан 14, 2009 12:46 pm

Фатил Мујо златна рипка и таа му рекла дека ќе му исполни три желби ако ја пушти. Мујо прашал:
- А кои три?
Лана
Лана
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 20
Хоби(работа) : Ем хоби, ем работа...
Забавен? : Нормално

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Fantom Сре Јан 14, 2009 12:52 pm

Курте го тепа Фантом во биљард. Поглуп виц амин.
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Лана Сре Јан 14, 2009 1:21 pm

Си биле две гомна и цепеле дрва. Дошол проливот и им рекол
- Мојт и јас да ви помогнам?
И овие му рекле
- Не мојт...Ние работиме само со цврсти момци!
Лана
Лана
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 20
Хоби(работа) : Ем хоби, ем работа...
Забавен? : Нормално

Вратете се на почетокот Go down

Глупи вицеви Empty Re: Глупи вицеви

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот