Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

No places to go out to ...

+22
Golub-Samoubica
Ivana
Џајко
Болиглава
Jordison
Odyssey
Рокси
Bleak
lost girl
grgrgr
noviot
Mary Jane
The Breaking Dawn
hollow
корун
Stefk0
malina
комшивка
Marej
kojgode
pankerishte
PhiLL * E
26 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

No places to go out to ... - Page 3 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Obibos Пет Јун 19, 2009 2:49 am

корун напиша:
Infected напиша:Ај в чера го отворија Кадмо па мн ми се бендиса како е и мислам дек ќе е супер летово таму!!!

Убо осветлење и озвучење, ме бендиса...
Само осветлење и озвучење јако.друго нишо..ко в чекална да си
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 3 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Angelic Пет Јун 19, 2009 2:51 am

Ај ваљда ќе влезам во Хемингвеј да видам шо ќе е како ќе е... мислев дека ќе си е ко Лектира.. испадна многу фенси.. Neutral
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 3 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by METALBOY Нед Дек 06, 2009 10:43 pm

шо се случува во последно време, нема каде да се оди, по дискава страв да ти е да ојш зш стално избиват по некоја тепачака, шо се случи со овие жививе рок свирки, нема повеќе или?
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 3 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Angelic Нед Дек 06, 2009 11:10 pm

Angelic напиша:Ај ваљда ќе влезам во Хемингвеј да видам шо ќе е како ќе е... мислев дека ќе си е ко Лектира.. испадна многу фенси.. Neutral

Да се надоврзам на мојов муабет - еднаш не влегов во Хемингвеј.. хаха


А рок свирки.. еее беше то едно време... No places to go out to ... - Page 3 Icon_rolleyes
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 3 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Рокси Нед Дек 06, 2009 11:51 pm

METALBOY напиша:шо се случува во последно време, нема каде да се оди, по дискава страв да ти е да ојш зш стално избиват по некоја тепачака, шо се случи со овие жививе рок свирки, нема повеќе или?

Twisters не постоет појке за жал, а мн јако се поминвеше на нивни свирки.
Brainstorm по се’ изглеа немат појке да свирет... не праеја некоја посебна атмосфера, ама барем имаше негде кај шо имаше свирка.
Секоја сабота имат свирки во Баланс, свирет Backdoor band (вака се викаа мислам)... ептен ми се свигат како свирет, ама баланс си е баланс - во 11 почвет, а сите малолетници во 11:45 требит да се нацртет надвор. Јебеш године.
Имат и во Паткана свирки, ама таму не сум ојдена од ко го префрлија, и не ни планирам да одам. Можда ко ќе напрам 18че.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 3 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Angelic Пон Дек 07, 2009 1:22 pm

Во Паткана требат да имаш 25 + хахах :D За постари е таму Smile)

А Backdoor bend се ептен јаки. No places to go out to ... - Page 3 Icon_twisted
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 3 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by METALBOY Пон Дек 07, 2009 3:11 pm

Рокси напиша:
METALBOY напиша:шо се случува во последно време, нема каде да се оди, по дискава страв да ти е да ојш зш стално избиват по некоја тепачака, шо се случи со овие жививе рок свирки, нема повеќе или?

Twisters не постоет појке за жал, а мн јако се поминвеше на нивни свирки.
Brainstorm по се’ изглеа немат појке да свирет... не праеја некоја посебна атмосфера, ама барем имаше негде кај шо имаше свирка.
Секоја сабота имат свирки во Баланс, свирет Backdoor band (вака се викаа мислам)... ептен ми се свигат како свирет, ама баланс си е баланс - во 11 почвет, а сите малолетници во 11:45 требит да се нацртет надвор. Јебеш године.
Имат и во Паткана свирки, ама таму не сум ојдена од ко го префрлија, и не ни планирам да одам. Можда ко ќе напрам 18че.
брејнсторм праеле мала пауза па изгледа наскоро пак ке почнет, кај паткана мислам дека само возрасни одет, а за баланс - колку толку треба да се проба не сеум ојден...
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 3 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот