Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

No places to go out to ...

+22
Golub-Samoubica
Ivana
Џајко
Болиглава
Jordison
Odyssey
Рокси
Bleak
lost girl
grgrgr
noviot
Mary Jane
The Breaking Dawn
hollow
корун
Stefk0
malina
комшивка
Marej
kojgode
pankerishte
PhiLL * E
26 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

No places to go out to ... Empty No places to go out to ...

Пишување by PhiLL * E Нед Фед 01, 2009 4:20 am

dobro be lugje ne vi se cini na vas deka gradov se povekje i povekje zakrzlavuva... ne vi se cini deka nie mladite se povekje i povekje gi preferirame drugite gradovi .. i edvaj cekame da se mafnime od ovde za da pojme da vidime neshto novo ... neshto so ke ne zainteresira... ne zborvam za na leto ... togash e super ...no sega ... za vreme na skolskata godina ... UMIRAM!

pisete vashi vpecatocinja...
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 4:25 am

Кирилица користи.
Иначе досадно е во Охрид.И секогаш ке е така.како да не!
Мене до дури бев таму ми беше рај,не како овде во ск али пак.
Треба да знајте да го исористите времето.
Јас за викенди од паркон и сараиште не се мрднав,на зима од св софија.
Преку недела на проби,школо.
Времето максимално позитивно исполнето.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by PhiLL * E Нед Фед 01, 2009 4:28 am

za kirilica drugpat ke prajme muabet...



skopje najak grad neli ?
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by kojgode Нед Фед 01, 2009 4:30 am

Па можда имат кај да се излезит ама све е здосадено. Ко имав 12 години се радвев спирит да влезам или како се викаше тоаш, па после то Парк беше премија и сеа ко ќе можам сегде да одам здосадено ми е. Валда и на другиве така и зато други градој ќе бараме или нешто. А и плус местото не е толку битно. За мене е најбитно друштвото да ми се погодит и да сум расположен. А најјако ми е ко ќе запознавам нови љуге без разлика кој. И музиката нормално турбо ретко кога можам да трпам.


Последната промена е направена од kojgode на Нед Фед 01, 2009 4:32 am. Мислењето е променето 1 пати
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Marej Нед Фед 01, 2009 4:32 am

Ме фрустрират градов, сериозно.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by PhiLL * E Нед Фед 01, 2009 4:33 am

Marej напиша:Ме фрустрират градов, сериозно.
тенк јуууууууууу !
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 4:36 am

PhiLL * E напиша:
Marej напиша:Ме фрустрират градов, сериозно.
тенк јуууууууууу !
Скопје е подобар плејс за живеење каде каде.Луѓе без предрасуди,на никој ништо не го интересира,не се замара.
Е сега и тука се жалат дека им е досадно али тоа е.Ако не си напрајш сам интересно да ти е,ништо не прајш.
Ако сакаш мн дружење и луѓе тука е добро,ако сакаш мир и одмор ох преку зима е генијално.
Епа види зш Ох си идам годинава на 5 месеци 1наш. Shocked Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by PhiLL * E Нед Фед 01, 2009 4:37 am

јас потекнувам од СК ... можеш да сфатиш за што станува збор тука нели?
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 4:49 am

PhiLL * E напиша:јас потекнувам од СК ... можеш да сфатиш за што станува збор тука нели?
хахахаха...да да.те сваќам во потполност. Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by комшивка Нед Фед 01, 2009 5:07 am

се сложвам. јас бев договорена вечерва за струга зш е најкратка релација а да не си во градов, ама испадна да не ојме и радо си останав дома отколку да излезам негде во градов зш.. Neutral
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by malina Нед Фед 01, 2009 5:09 am

Сакам летоооооооо зш само тогаш во Охрид имат кај да се ојт,а во овај период ништо шупит градов
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by PhiLL * E Нед Фед 01, 2009 5:13 am

лајно е!

no offense...
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by malina Нед Фед 01, 2009 5:16 am

Сакамммммм летооооооо и свирки
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by PhiLL * E Нед Фед 01, 2009 5:20 am

и журки до сабајле ... и на плажа до кога сакаш и се како сакаш! и PLAYTV ! Twisted Evil
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 5:33 am

malina напиша:Сакамммммм летооооооо и свирки
Истите места се,та на лето,та на зима.(во Охрид,не околу него)
Само луѓето е друга и поради огромниот број на туристи доѓа до еуфорија чисто инстинктивно.
До тоа е.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Stefk0 Нед Фед 01, 2009 3:04 pm

Лето е едно во охридов зима е друго. Зима ќе се мрзниш надвор и зато секој ден ќе пробвиш да ојш негде, и ко ќе видиш секој ден во исто место ојш и почвит глупо да ти е. Дури мене и зимскион распуст шо го имавме ми имаше здосадено.. секој ден истото го праев . А на лето секој ден речиси различно е и не ми имат бидено досадно во охридов Very Happy
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by корун Нед Фед 01, 2009 3:19 pm

Лето, од тиле кајчено, кај кире фкафана или во од спасевци си-реј-4ено, пубо немат - едвај чекам, белив ми. А за досадно досадно е, секој викенд на исто место шо да не се здосадит, сега само на кафе ми се ојт, нигде друго место, не сум расположен секој викенд за скокање и пијанење.
И Скопје зима е тапа, шо транс журки? Или Колосеум со Ненат? Се здосадвит и то како.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by pankerishte Пон Фед 02, 2009 4:42 pm

корун напиша:Лето, од тиле кајчено, кај кире фкафана или во од спасевци си-реј-4ено, пубо немат - едвај чекам, белив ми. А за досадно досадно е, секој викенд на исто место шо да не се здосадит, сега само на кафе ми се ојт, нигде друго место, не сум расположен секој викенд за скокање и пијанење.
И Скопје зима е тапа, шо транс журки? Или Колосеум со Ненат? Се здосадвит и то како.
Скопје прво сите ке сте по станој и журки имат секој ден.Пијанчење,забава.
Свирки,барем како за мене мерак да ти е.
Имаш 10000 места да избираш.Па и надвор кај што седиме не е досадно, и секој ден исти луѓе да гледаш пошто преполно е.
Дефинитивно не е тапа.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by корун Пон Фед 02, 2009 9:39 pm

И овде мојме да се собериме кај било и да се напрајме шо ке се напрајме, прам муабет за цивилизирани места не во паркој и остали андерграунд места.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by pankerishte Пон Фед 02, 2009 9:59 pm

корун напиша:И овде мојме да се собериме кај било и да се напрајме шо ке се напрајме, прам муабет за цивилизирани места не во паркој и остали андерграунд места.
Што е НЕцивилизирано место?
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by hollow Пон Фед 02, 2009 10:17 pm

Едвај чекам да поминит зимава зш преку едно место ми е секој ден исто та исто а иначе почвит да ми е интересно од 1ви мај па натакаVery Happy
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by The Breaking Dawn Вто Фед 03, 2009 12:18 am

не сме толку ограничени со места колку шо сме со музика...сепак друштвото е најбитно Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Mary Jane Вто Фед 03, 2009 12:21 am

Епа сега, замислите ако во Скопје им е досадно (потврдено од сигурни извори), како ни е нас во ова премалечко местенце Охрид...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by noviot Вто Фед 03, 2009 1:01 am

глупости живи , све скрш е , истото та истото , истита музика по ист редослед истите луѓе , истото го пијат , не му теквит на дискотекиве да донесет некој од ваму од таму... нишо ич... револутион нешо сеа демек ново се трудет да напрает револуција демек , ама џабе зш е безпари влез зато луѓе турено е и ко ке му здосадит и таму исто ко кај другиве пошо нишо немат да сменет ни тие истото од почеток до крај, тогаш не безпари, и пари да им давет на луѓево за да влегвет немат да влегвет :D
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by корун Вто Фед 03, 2009 1:39 pm

pankerishte напиша:Што е НЕцивилизирано место?

Шума silent
Цивилизирани места се ак имаш покрив на глата и не ти дуват ветар во полојната.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот