Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вашата конфигурација

+7
noviot
мирАл
Mary Jane
tHeJunKy
kojgode
hollow
корун
11 posters

Go down

Вашата конфигурација Empty Вашата конфигурација

Пишување by корун Саб Јан 31, 2009 8:09 pm

MB Asus P5QC
Intel Core 2 Quad q6000 @ 2.4GHz
2GB DDR RAM
GeForce 9600 GT 512 DDR2
Mонитор Samsung SyncMaster T190
Тастатура Logitech slim
Глуфче A4tech x7
Пад Steel Series qck
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вашата конфигурација Empty Re: Вашата конфигурација

Пишување by hollow Саб Јан 31, 2009 8:19 pm

Intel Core 2 Duo E6550 @ 2.33 GHz
2GB DDR RAM
GeForce 9600 GT 512 DDR
Logitech G5 mouse
Logitech Digital Precision headset
Steelseries 5L mouse pad
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Вашата конфигурација Empty Re: Вашата конфигурација

Пишување by kojgode Саб Јан 31, 2009 8:26 pm

Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.4 GHz
2GB DDR RAM
GeForce 9600 GT 1024 DDR2
500 GB Hard Disk
Monitor Proview Prahistoric
Razer Deathadder
Razer Mantis Control
Logitech Gaming Headphones (или нешто така)
White Speakers
White Keyboard
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Вашата конфигурација Empty Re: Вашата конфигурација

Пишување by tHeJunKy Саб Јан 31, 2009 10:11 pm

4GB DDR2 RAM 800MHz
MB: AMD 770 chipset
AMD X2 5000+
ATI HD 3870 512 GDDR4 RAM
320GB HDD
Hyundai 19"
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Вашата конфигурација Empty Re: Вашата конфигурација

Пишување by tHeJunKy Саб Јан 31, 2009 10:12 pm

шо сте испоземале сите nVidia 9600? 8800 e подобра.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Вашата конфигурација Empty Re: Вашата конфигурација

Пишување by tHeJunKy Саб Јан 31, 2009 10:17 pm

ево и старата конфигурација :D
MB: Matsonic (некоја)
Intel Pentirum III 750MHz overclocked @840MHz Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
nVidia Riva TNT2 32MB
256MB SDRAM
20GB HDD
ViewSonic 15" (џамон е 13.8")
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Вашата конфигурација Empty Re: Вашата конфигурација

Пишување by корун Саб Јан 31, 2009 10:18 pm

Исти се, само требеше да се чекат за 8800, сакав Ати 4850 ама и за нејзе имаше чекање така да се откажав.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вашата конфигурација Empty Re: Вашата конфигурација

Пишување by tHeJunKy Саб Јан 31, 2009 10:19 pm

не се баш исти, 8800 беше подобра. на nVidia.com ти кажвит дек е подобра, споредени се...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Вашата конфигурација Empty Re: Вашата конфигурација

Пишување by корун Саб Јан 31, 2009 10:31 pm

Епа та серија од 8800 шо е пуба, на пример ГТ, е поскапа Very Happy
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вашата конфигурација Empty Re: Вашата конфигурација

Пишување by tHeJunKy Саб Јан 31, 2009 10:46 pm

корун напиша:Епа та серија од 8800 шо е пуба, на пример ГТ, е поскапа Very Happy

друга е та шо мислиш, на ГТ имаше уш некоја буква. иначе ГТ е обичната, кј нас шо ја носеа.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Вашата конфигурација Empty Re: Вашата конфигурација

Пишување by Mary Jane Саб Јан 31, 2009 11:22 pm

P4 3.4GHz DUAL CORE
ASROK 4COREDUAL- VISTA
2GB DDR RAM
8OGB HDD
GF 7100 GS
19" LCD SAMSUNG
и други ствари...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Вашата конфигурација Empty Re: Вашата конфигурација

Пишување by корун Нед Фед 01, 2009 3:47 pm

GSO e обична, Гт е стредина, gtx е најака ама само поубајве серии ја имет (х800) серии Smile
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вашата конфигурација Empty Re: Вашата конфигурација

Пишување by мирАл Нед Фед 01, 2009 3:51 pm

Пентиум 2 (доволно мислам)
Рам 16 мб
Меморија непозната
И најпојќе сакам да играм марио, зш на другиве сецкат
Razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Вашата конфигурација Empty Re: Вашата конфигурација

Пишување by kojgode Нед Фед 01, 2009 4:20 pm

Симјан кога кладе 9600 бе?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Вашата конфигурација Empty Re: Вашата конфигурација

Пишување by noviot Вто Фед 03, 2009 2:00 am

Intel Core 2 Quad Q6600 2.40 Ghz
500 GB HD
4 GB RAM
GeForce 9600 GT 512 MB RAM
монитор скрш : philips 170s
глувчина : MX 1000, MX 518, G5
тастатура logitech 250
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Вашата конфигурација Empty Re: Вашата конфигурација

Пишување by ZIGGARY Вто Фед 03, 2009 2:56 am

kolku za domasna upotreba e solidno

i mi obekaa deka ke donesat nesto vakvo
http://www.inno3d.com/products/graphic_card/ichill/ichill_arcticcooling/i9600gt_ac_accelero_x1.htm
i toa za 15-20 e od stadardnata malce kloknata i odlicno ladenje


Вашата конфигурација 8941a6f920272ad60fb4074ke8.th
ZIGGARY
ZIGGARY
Адаптер4е

Age : 48
Број на мислења : 4

Вратете се на почетокот Go down

Вашата конфигурација Empty Re: Вашата конфигурација

Пишување by Кирил Чет Фед 05, 2009 8:53 pm

со еден збор КАЧУША е мојата конфигурација

Кирил
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Вашата конфигурација Empty Re: Вашата конфигурација

Пишување by METALBOY Вто Мар 24, 2009 9:24 pm

Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU
E6550 @ 2.33 GHz
2.34 GHz, 2,00 GB of RAM
NVIDIA GeForce 8600 GTS
asus-матичнава плоча и имат петсто и нешо гига

и малку е!! ке го појачвам!!
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Вашата конфигурација Empty Re: Вашата конфигурација

Пишување by petar Чет Апр 30, 2009 3:45 pm

core 2 dualcore
9600GT
250GBHDD
2GB memorija
X-755FS gluvce
sweex od postarine tastatura
slusalki nzn koja firma
5.1 ch soround QUADRO
FRCIT

petar
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 13

Вратете се на почетокот Go down

Вашата конфигурација Empty Re: Вашата конфигурација

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот