Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Наши фотки

+45
Angelic
blesava008
KaTeRiNcE
Lucybell
RoTkViCa
ноунејм
zzz
fairy
Рокси
folder
lost girl
REGINA
Наташа
Golub-Samoubica
A GiRL
noviot
malina
Punk
П.
grgrgr
Jordison
sokol
корун
Obibos
Fantom
мирАл
Odyssey
комшивка
Bleak
Mary Jane
Alexandra
Џајко
pankerishte
T&T
Marej
Болиглава
PhiLL * E
The Breaking Dawn
L S D
hollow
Master
Lastojca
tHeJunKy
kojgode
TONI
49 posters

Страна 10 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by Lucybell Саб Мар 14, 2009 3:43 am

Наши фотки - Page 10 M
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 30
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by kojgode Саб Мар 14, 2009 3:55 am

Сигурно си ти на сликава?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by Bleak Саб Мар 14, 2009 4:15 am

мирАл напиша:Сакав да стам слика ама се предомислив!!!!
Носов зафаќат цел 19 инчен мониотр џабе ќе се трудите да глеате Shocked Razz

Зш мамиш не му прај хипербола(преувеличување) на носот... иначе стај слика јас иам 23 инчи ќе го соберит кј мене... Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by TONI Саб Мар 14, 2009 6:49 am

RoTkViCa напиша:Наши фотки - Page 10 Img43231.th

абе незнаев дека си ти море витканооооооо Very Happy Wink Very Happy

_________________
Zelim samo da sviram da se otkacim i to je sve
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by Lucybell Саб Мар 14, 2009 11:44 am

kojgode напиша:Сигурно си ти на сликава?

не бре баба ко била на наши години Smile
личам на неа Question
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 30
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by kojgode Саб Мар 14, 2009 11:59 am

Малку.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by RoTkViCa Саб Мар 14, 2009 6:30 pm

TONI напиша:
RoTkViCa напиша:Наши фотки - Page 10 Img43231.th

абе незнаев дека си ти море витканооооооо Very Happy Wink Very Happy


хехехе јас сум море витканооооо кој ке е др Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by Mary Jane Саб Мар 14, 2009 7:14 pm

Lucybell напиша:Наши фотки - Page 10 M

Прекрасна си на сличево мај дарлинг.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by KaTeRiNcE Нед Мар 15, 2009 8:22 pm

Наши фотки - Page 10 Sdc10767.th

Ова сме јас(шатираната) и мојата најсакана Gаllowsraven(то црното ) немо на петок 13ти Very Happy Very Happy Very Happy lol!
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 29
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by The Breaking Dawn Нед Мар 15, 2009 8:24 pm

KaTeRiNcE напиша:Наши фотки - Page 10 Sdc10767.th

Ова сме јас(шатираната) и мојата најсакана Gаllowsraven(то црното ) немо на петок 13ти Very Happy Very Happy Very Happy lol!

амор се научи а? tongue tongue
супер сте иначе affraid
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by KaTeRiNcE Нед Мар 15, 2009 8:25 pm

Наши фотки - Page 10 20090210143204316.th
И ова една фотка демек само јас
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 29
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by RoTkViCa Пон Мар 16, 2009 5:26 pm

KaTeRiNcE напиша:Наши фотки - Page 10 20090210143204316.th
И ова една фотка демек само јас

ама демек хехехе
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by Mary Jane Пон Мар 16, 2009 10:46 pm

KaTeRiNcE напиша:Наши фотки - Page 10 Sdc10767.th

Ова сме јас(шатираната) и мојата најсакана Gаllowsraven(то црното ) немо на петок 13ти Very Happy Very Happy Very Happy lol!

Прејак роденден. Само после шо ве снема, не ве видов.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by REGINA Вто Мар 17, 2009 12:18 am

Наши фотки - Page 10 Kbqafm
еве вчерашна.
ама ич не е партиска сликава а?
лавчено е главно остај другоно, а оваја до мене е мојата обожавана сестра. tongue
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by Lastojca Вто Мар 17, 2009 1:01 am

REGINA напиша:Наши фотки - Page 10 Kbqafm
еве вчерашна.
ама ич не е партиска сликава а?
лавчено е главно остај другоно, а оваја до мене е мојата обожавана сестра. tongue

недај боже
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by RoTkViCa Вто Мар 17, 2009 4:28 pm

Наши фотки - Page 10 Dsc01563e.th
јас....Ангела....Кате...
пред некое време спиевме кај кате и излегоја некои интересни сличиња...иако не се гледат ништо на сликава ја стајв хехе

п.с. пак не знам како се зголемвит No
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by Џајко Вто Мар 17, 2009 4:51 pm

Од ко ја памтам бибе со алки е по рацено и на ушине хаха :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by RoTkViCa Вто Мар 17, 2009 4:54 pm

Џајко напиша:Од ко ја памтам бибе со алки е по рацено и на ушине хаха :D


хехе ам шо да прам хехехехе навика Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by blesava008 Вто Мар 17, 2009 6:00 pm

Lastojca напиша:
REGINA напиша:Наши фотки - Page 10 Kbqafm
еве вчерашна.
ама ич не е партиска сликава а?
лавчено е главно остај другоно, а оваја до мене е мојата обожавана сестра. tongue

недај боже
весне душо прекрасна си Smile
а на шо се должит недај божево ...???
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 29
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by Џајко Вто Мар 17, 2009 6:01 pm

на болдиранион дел од текстон
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by blesava008 Вто Мар 17, 2009 6:03 pm

Џајко напиша:на болдиранион дел од текстон
фала на информејшн ...
па шо и ако е партиска па шо ???
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 29
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by Џајко Вто Мар 17, 2009 6:09 pm

Незнам дали си слушнала за иронија, но како и да е јас сега ќе ти објаснам шо значит.

Пример број 1.
Ко ќе речит некој: "сликава ич не е партиска."
И ти сеа му враќаш со иронија: "да бе пичку матер ич не е!"

Пример број 2.
Некој немат коса и ти му викаш: "Абе многу коса имаш, шо е ова?"


Доколку осеќате дека не ви е сосема јасно и имате потреба за уште примери, ве молиме пишувајте ми.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by blesava008 Вто Мар 17, 2009 6:19 pm

Џајко напиша:Незнам дали си слушнала за иронија, но како и да е јас сега ќе ти објаснам шо значит.

Пример број 1.
Ко ќе речит некој: "сликава ич не е партиска."
И ти сеа му враќаш со иронија: "да бе пичку матер ич не е!"

Пример број 2.
Некој немат коса и ти му викаш: "Абе многу коса имаш, шо е ова?"


Доколку осеќате дека не ви е сосема јасно и имате потреба за уште примери, ве молиме пишувајте ми.
ej извини шо те натерав да ми објасниш ставно не знаев шо е .....хахахахаха
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 29
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by RoTkViCa Вто Мар 17, 2009 6:21 pm

Џајко напиша:Незнам дали си слушнала за иронија, но како и да е јас сега ќе ти објаснам шо значит.

Пример број 1.
Ко ќе речит некој: "сликава ич не е партиска."
И ти сеа му враќаш со иронија: "да бе пичку матер ич не е!"

Пример број 2.
Некој немат коса и ти му викаш: "Абе многу коса имаш, шо е ова?"


Доколку осеќате дека не ви е сосема јасно и имате потреба за уште примери, ве молиме пишувајте ми.


хехехее ти не си токму хехехехеех
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by Marej Вто Мар 17, 2009 6:23 pm

blesava008 напиша:
Џајко напиша:Незнам дали си слушнала за иронија, но како и да е јас сега ќе ти објаснам шо значит.

Пример број 1.
Ко ќе речит некој: "сликава ич не е партиска."
И ти сеа му враќаш со иронија: "да бе пичку матер ич не е!"

Пример број 2.
Некој немат коса и ти му викаш: "Абе многу коса имаш, шо е ова?"


Доколку осеќате дека не ви е сосема јасно и имате потреба за уште примери, ве молиме пишувајте ми.
ej извини шо те натерав да ми објасниш ставно не знаев шо е .....хахахахаха

And that's irony!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Наши фотки - Page 10 Empty Re: Наши фотки

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 12 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот