Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Проценка на луѓе

+22
П.
Punk
psycho
SunRide
Bleak
fairy
xpert
Master
The Breaking Dawn
Lastojca
корун
kojgode
Болиглава
sokol
TONI
T&T
pankerishte
Odyssey
hollow
Marej
комшивка
Mary Jane
26 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Проценка на луѓе Empty Проценка на луѓе

Пишување by Mary Jane Сре Јан 28, 2009 3:22 am

Колку умеете правилно да ги процените луѓето од прво видување?

Колку добра интуиција имате во врска со процената?

Јас многу ретко грешам, веднаш знам кој може да ми биде пријател или не. А кај мене често лаже впечатокот добиен со понатамошно запознавање...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by комшивка Сре Јан 28, 2009 3:07 pm

За жал, кај многу грешвам и то скапо ме коштат, ама штета шо касно го гледам то.. И не вервам во искрени пријатели Neutral
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by Marej Сре Јан 28, 2009 4:06 pm

Делувам ладна од почеток ко ќе се запознавам со некого, ама не е то зш сум умислена или нешо, туку се држам на дистанца дур не пробам да напрам некоја процена за дотичната личност. Во последно време сфатив дек и не сум толку добра во проценвење луѓе колку шо мислев дека сум, па сум послободна и тресам глупости, без ногу да се замарам каков е чоекот, ко ќе дојт време сите се покажвет какви се.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by hollow Сре Јан 28, 2009 4:38 pm

Во појкето случаи знам какви се луѓето после првата реченица ама се имат случено и да згрешам
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 30
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by Odyssey Сре Јан 28, 2009 4:57 pm

Не се трудам да ги проценвам луѓето, многу ми е некако глупо то.
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by pankerishte Сре Јан 28, 2009 6:13 pm

Mожам да проценам во одредени ситуации али некогаж и проценките лажат.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 32
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by T&T Сре Јан 28, 2009 9:29 pm

Јас ко ќе се запознавам со некого сум комуникативна и најчесто имам впечаток дека сите се супер, и често се лажам...Сепак, то не ме повредвит..Немам доверба скоро во никој
А јас на прв поглед изгледам многу сериозно -појќе луѓе то ми го имет кажано, а колку само не сум...
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by TONI Сре Јан 28, 2009 9:39 pm

Проценвам точно во повеќе случаи ама нормално и јас грешам.
А никој не ме имат одма проценато каков сум.Секогаш оставам различна слика од онаа која сум.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by T&T Сре Јан 28, 2009 9:42 pm

TONI напиша:Проценвам точно во повеќе случаи ама нормално и јас грешам.
А никој не ме имат одма проценато каков сум.Секогаш оставам различна слика од онаа која сум.

Јас уште не ја знам твојата вистинска страна. Некогаш си толку фин, а некогаш да ти идат да се фрлиш... Ау ми текна. Фин си ко ќе ти требит нешто беее. како не ми текна порано?
Just kidding Wink
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by sokol Сре Јан 28, 2009 9:45 pm

јас претежно не грешам во проценките не го проценувам тој што треба само по една реченица туку по подолг период ја донесувам проценката
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by T&T Сре Јан 28, 2009 9:47 pm

Некогаш некој мојш да процениш и по еден збор шо ќе го кажит...
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by Болиглава Сре Јан 28, 2009 9:48 pm

T&T напиша:Некогаш некој мојш да процениш и по еден збор шо ќе го кажит...
Ебаго... Laughing

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by T&T Сре Јан 28, 2009 9:49 pm

Hehe
Не бе... Знајме шо сакам да кажам Wink
Иначе по твојов збор проценвам дека си инаетчија Razz
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by kojgode Сре Јан 28, 2009 9:50 pm

Јас пак проценив дека е смешен тип.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by T&T Сре Јан 28, 2009 9:53 pm

kojgode напиша:Јас пак проценив дека е смешен тип.

И пак си ја докажав мојата теорија дека не ме биват во проценки Razz:P:P
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by pankerishte Сре Јан 28, 2009 10:14 pm

TONI напиша:Проценвам точно во повеќе случаи ама нормално и јас грешам.
А никој не ме имат одма проценато каков сум.Секогаш оставам различна слика од онаа која сум.
дефинитивно различен во различни ситуации.Шегобиец бре Very Happy
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 32
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by корун Сре Јан 28, 2009 11:20 pm

Јас сум гуру во проценка на личности

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by Lastojca Сре Јан 28, 2009 11:23 pm

јас се сметам себе си за доста опасен проценувач на карактери...знам да зафркнам некогаш ама во глобала добро е
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by The Breaking Dawn Сре Јан 28, 2009 11:53 pm

јас искрено ич не можам да проценам чоек...зато секојпат сум комуникативна со луѓе ама си држам некоја дистанца и ладнокрвна сум некојпат...Wink
иначе сто пати луѓево ми викет дек на прв поглед личам на шмизла...WinkWinkWink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by Mary Jane Чет Јан 29, 2009 12:48 am

The Breaking Dawn напиша:јас искрено ич не можам да проценам чоек...зато секојпат сум комуникативна со луѓе ама си држам некоја дистанца и ладнокрвна сум некојпат...Wink
иначе сто пати луѓево ми викет дек на прв поглед личам на шмизла...WinkWinkWink

Тоа се глупави предрасуди за женскиот свет. И не личиш на шмизла...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by Master Чет Јан 29, 2009 12:49 am

За мене мојт да кажит некој шо многу добро ме знајт, како јас се понашам со луѓе и дали добро проценвам.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by Mary Jane Чет Јан 29, 2009 12:50 am

Master напиша:За мене мојт да кажит некој шо многу добро ме знајт, како јас се понашам со луѓе и дали добро проценвам.

Арна си јас мислам...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by kojgode Чет Јан 29, 2009 12:50 am

The Breaking Dawn напиша:јас искрено ич не можам да проценам чоек...зато секојпат сум комуникативна со луѓе ама си држам некоја дистанца и ладнокрвна сум некојпат...Wink
иначе сто пати луѓево ми викет дек на прв поглед личам на шмизла...WinkWinkWink
И мене искрено на почетокот ми личеше на шмизла. monkey
Иначе јас обично слабо проценвам на прв поглед па ко ќе ја запознам личноста ја дооформвам сликата итн. Мада и конечната пронценка некоаш знајт да ме изневерит.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by T&T Чет Јан 29, 2009 2:02 am

Сестро очигледно во тебе имат некоја шмизла шо очајно сакат да излезит надвор.....
kidding Wink
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by xpert Чет Јан 29, 2009 3:48 pm

Грешам често ко ке проценам на прв поглед.
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Проценка на луѓе Empty Re: Проценка на луѓе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот