Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

+15
МаКсач
STIFLER
Фазлија
malina
mitan
П.
Obibos
мирАл
Mary Jane
kojgode
L S D
xpert
Џајко
pankerishte
REGINA
19 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? - Page 2 Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by L S D Вто Фед 03, 2009 9:25 pm

mitan напиша:
L S D напиша:
mitan напиша:тие ваму кај мене не се прает нешо мангупи со ги имат еден куп....не паки на други места во градов....
точно
каде поточно или???
точно ко точно (се согласувам)
незз. на шо dr мислиш.... Smile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? - Page 2 Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by pankerishte Вто Фед 03, 2009 9:39 pm

L S D напиша:
pankerishte напиша:Абе колку се културни да знајте.
Пред 6-7 години да знајте само какво беше во Охрид.Колку тепачки имало Палас или пак на Полигон(ми теквит дека бев 7мо одделение ко се испомаваја 10души наши(од харфејсд мислам дека беа) со 50 шпоној)
Или тој Мечка со пиштол на Чазо ко го бркаше од паркон,преку палас па до центар некаде,па испадна дека пиштолот не е тачен нешто,па мање добија.
И пред 2 лета фрка имаше.
незнам баш.. палас можда имат имано некогаш.. ама на полигон немат шанси пошо наспроти него живеам... да имаше таму проблеми со пуцаљка ќе ги гаѓав...ххххх
ви кажвам малце се овде си чутет...
На полигон кога имаше луна парк порано.Морат да се сеќаваш ако си живеел таму.
Така накај 9-10 вечер беше.Јас бев 6то или 7мо не знам значит пред 7-8 год.Крај на школска година беше.
И овие шопојте скокаја од вртелешкана знам.Некој нешто рече абудлчдадќа на неандарталски и сите скокнаја и крв падна.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? - Page 2 Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by L S D Вто Фед 03, 2009 9:44 pm

pankerishte напиша:
L S D напиша:
pankerishte напиша:Абе колку се културни да знајте.
Пред 6-7 години да знајте само какво беше во Охрид.Колку тепачки имало Палас или пак на Полигон(ми теквит дека бев 7мо одделение ко се испомаваја 10души наши(од харфејсд мислам дека беа) со 50 шпоној)
Или тој Мечка со пиштол на Чазо ко го бркаше од паркон,преку палас па до центар некаде,па испадна дека пиштолот не е тачен нешто,па мање добија.
И пред 2 лета фрка имаше.
незнам баш.. палас можда имат имано некогаш.. ама на полигон немат шанси пошо наспроти него живеам... да имаше таму проблеми со пуцаљка ќе ги гаѓав...ххххх
ви кажвам малце се овде си чутет...
На полигон кога имаше луна парк порано.Морат да се сеќаваш ако си живеел таму.
Така накај 9-10 вечер беше.Јас бев 6то или 7мо не знам значит пред 7-8 год.Крај на школска година беше.
И овие шопојте скокаја од вртелешкана знам.Некој нешто рече абудлчдадќа на неандарталски и сите скокнаја и крв падна.

можно е ако е од порано мал бев тогаш негде 9-10 год имав... не сум бил во тек... Smile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? - Page 2 Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by REGINA Сре Фед 04, 2009 12:38 am

е сега... добија шо заслужија... или добивме шо заслуживме?
или допрва ќе се видит?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? - Page 2 Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by pankerishte Сре Фед 04, 2009 3:32 am

REGINA напиша:е сега... добија шо заслужија... или добивме шо заслуживме?
или допрва ќе се видит?
Па децата наши ке страдет со оглед на тоа што кај хотел дончо,сите згради,цел комплекс е купен од албанци.
Од сигурни извори.
Кога се лечи нешто мора да лечиТ уште од сега,со време. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? - Page 2 Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by malina Чет Фед 05, 2009 12:26 am

Кај мене во малана имат многу Албаници и си стојме многу убо си имаме едно здраво,а имат едни малечки шо се толку блиски со Македонциве шо и на коледа дојдоа со нив
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? - Page 2 Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by Фазлија Чет Фед 12, 2009 11:23 pm

Јас ич немам видено некого со шиптари да се бијет. ЈАс се бијев во 1999 во жешкото со брат ми против тајфа шиптари секој ден, и то ми е едино познато од конфликтите во градов
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? - Page 2 Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by STIFLER Чет Фед 12, 2009 11:45 pm

Da gi ubiame?
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? - Page 2 Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by МаКсач Саб Фед 14, 2009 1:45 pm

Не одобрувам, сум учел 8 години со албанци/турци/роми (братство Very Happy) и никогаш не ми згрешиле Suspect
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? - Page 2 Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by Bleak Саб Фед 14, 2009 1:56 pm

Не се имат дешавано фкрај тепачки ама ми се свиѓат кј ниф за лошо ко ќе е ќе се соберет сложни се и викам јас... наш чоек ак не те зезнит не знам кој.... познавам албанци па и турци и не ми згрешиле и неам нишо протиф нив сепак и тие се луѓе Shocked
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? - Page 2 Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by folder Саб Фед 14, 2009 2:03 pm

МаКсач напиша:Не одобрувам, сум учел 8 години со албанци/турци/роми (братство Very Happy) и никогаш не ми згрешиле Suspect
Абе ман џупци и турци се добри иако имат кретени и во нив ама ко шо имат и во македонциве кретени, а со шиптар немат братство Twisted Evil
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? - Page 2 Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by kojgode Саб Фед 14, 2009 2:15 pm

Бурим е еден од подобрите љуге шо ги знам и тој е албанец. Така да неам ништо против. Ама имат и тешки кретени во филм шо се тие ме нервирет.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? - Page 2 Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by REGINA Саб Фед 14, 2009 4:14 pm

folder напиша:
МаКсач напиша:Не одобрувам, сум учел 8 години со албанци/турци/роми (братство Very Happy) и никогаш не ми згрешиле Suspect
Абе ман џупци и турци се добри иако имат кретени и во нив ама ко шо имат и во македонциве кретени, а со шиптар немат братство Twisted Evil

и јас учев братство, не се мирисавме ние мак со албанците тогаш, ама мислам дека како и ромите и турците, и албанците се луѓе.
И факт е дека најголемите кретени во градов се македонски селјаци, а не другиве.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? - Page 2 Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by Наташа Саб Фед 14, 2009 5:45 pm

Абе све убо, ама понекоаш по грешка да се искапеа и ќе немаше ко нив.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? - Page 2 Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by Punk Пон Фед 16, 2009 2:26 pm

имат некој по грешка некојпат шо се кпет..
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? - Page 2 Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by Mary Jane Вто Фед 17, 2009 12:05 am

Punk напиша:имат некој по грешка некојпат шо се кпет..

Ти теквит шо планој праевме за уништување на шиптари? Леле колкави фашисти бевме...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? - Page 2 Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот