Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали сме стапнале на месечината?

+15
Џими
grgrgr
Џајко
Odyssey
корун
kisela krastavica
Mary Jane
T&T
Master
pankerishte
zzz
мирАл
hollow
kojgode
tHeJunKy
19 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by tHeJunKy Пон Јан 26, 2009 5:06 pm

Дали е вистина то шо американциве велет дека стапнале на месечината. Или е
една од најголемите, ако не и најголема лага на американците?
ај да ве видам шо мислите...
докази ќе следет понатака низ дискусијата Cool
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by kojgode Пон Јан 26, 2009 5:10 pm

Јас една емисија иам глеано кј шо кажвет дека е монтажа лага нешто ова она. Ама и емисијата можда е напраена за гледаност ова она. Така да незнам во шо да вервам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by tHeJunKy Пон Јан 26, 2009 5:18 pm

и пази...300кг камења донесле од на месечина, хаха... а одвај место имало за нив двајца...
башка на снимкине, знамено се вејт, снимкине се со невиден квалитет за то време, а ако знајме дека околу планетава имат еден појас со огромно ниво на радијација и да знајме дека радијацијата уништвит секаков материјал, фотографски, и башка уништвит живи организми, во случајов космонаути хехе, тогаш немат шанса да поминале нечепнати снимките и сликите и шо е најважно, космонаутите...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by hollow Пон Јан 26, 2009 6:24 pm

Абе на месечина сме бидени сигурно ама прашањето е дали прв бил Нил Амстронг или некој друг астронаут во покасните обиди
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by tHeJunKy Пон Јан 26, 2009 6:28 pm

а чудно ми е, зш кинезиве, јапонциве и од други земји имаа планирано да пуштет луѓе на месечина дури за 2030 - 2040 година...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by мирАл Пон Јан 26, 2009 7:03 pm

Јас не знам шо да мислам на ова!!!! Иам глеано документарец демек Американците се познати по нивните филмови и дека е ова една нивна монтажа дека човекот стапнал на месечината!!! Е сеа шо е како е стварно не знам??? Ако имаш уште информации стави
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by tHeJunKy Пон Јан 26, 2009 7:28 pm

па самите космонаути рекле дека прашината била толку многу ситна шо насекаде се лепела, а ако видиш која било фотографија, прашина поретко ќе видиш, посебно на леталото.
башка од фотографски аспект гледано, имат неколку слики сликани кон сонцево, и фактички преднава страна од космонаутов, леталово требит да е црна, арно ама тие се осветлени многу добро, иако немат атмосфера да ја одбијат светлината.
сенките од камчиња разни не се паралелни, шо се докажвит употреба на близок извор на светлина(рефлектор/и)
ииии исто така космонаутиве рекле дека безброј ѕвезди можеле да се видет, а ко шо гледаме на сликине една ѕвезда немојш да видиш...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by zzz Пон Јан 26, 2009 7:48 pm

да чак норис.
и јас иам гледано дека све било наместено от американциве ама незнам
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by kojgode Пон Јан 26, 2009 9:17 pm

tHeJunKy напиша:и пази...300кг камења донесле од на месечина, хаха... а одвај место имало за нив двајца...
башка на снимкине, знамено се вејт, снимкине се со невиден квалитет за то време, а ако знајме дека околу планетава имат еден појас со огромно ниво на радијација и да знајме дека радијацијата уништвит секаков материјал, фотографски, и башка уништвит живи организми, во случајов космонаути хехе, тогаш немат шанса да поминале нечепнати снимките и сликите и шо е најважно, космонаутите...
Можда леталово било изолирано од радијација и такво нешто.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by pankerishte Пон Јан 26, 2009 9:22 pm

tHeJunKy напиша:а чудно ми е, зш кинезиве, јапонциве и од други земји имаа планирано да пуштет луѓе на месечина дури за 2030 - 2040 година...
да да.Ова е најчудната информација.Сепак мислам дека е направена една голема заблуда на човештвото.
Иначе да се надоврзам после таа 69та 70та никој друг не пуштил тим за истражување на месечината со човечка експедиција.
Како така еве скоро 40години не сакаат повеќе никој да оди на месечината и да ја истражи.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by Master Пон Јан 26, 2009 11:17 pm

Таа радијација со ја имат околу планетава е многу слаба за уништување
леталото сигурно имало рефлектори ебате, зато и светлината е несфатлива.
И немат ѕвезди заради тоа што сликите се стари, рачунај со која резолуција се сликало тогаш.

Јас искрено не се замарам со то дали американциве биле први или никогаш не биле,барем тие се обиделе нешо да напрает ебате, а ние?
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by T&T Пон Јан 26, 2009 11:40 pm

tHeJunKy напиша:па самите космонаути рекле дека прашината била толку многу ситна шо насекаде се лепела, а ако видиш која било фотографија, прашина поретко ќе видиш, посебно на леталото.
башка од фотографски аспект гледано, имат неколку слики сликани кон сонцево, и фактички преднава страна од космонаутов, леталово требит да е црна, арно ама тие се осветлени многу добро, иако немат атмосфера да ја одбијат светлината.
сенките од камчиња разни не се паралелни, шо се докажвит употреба на близок извор на светлина(рефлектор/и)
ииии исто така космонаутиве рекле дека безброј ѕвезди можеле да се видет, а ко шо гледаме на сликине една ѕвезда немојш да видиш...


Eве, јас прв пат слушам некои од овие информации.. Лично мое мислење е дека не постоело стапнување на месечината, туку било измислено од страна на Сад во трката со Јапонија... Тоа било единственото во кое американците не биле побиени од страна на јапонците...И јас се прашвам зш...
имам слушнато за снимката и за знамето шо се вејт, ама за жал не ја имам гледано емисијата..
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by tHeJunKy Пон Јан 26, 2009 11:44 pm

T&T напиша:Eве, јас прв пат слушам некои од овие информации.. Лично мое мислење е дека не постоело стапнување на месечината, туку било измислено од страна на Сад во трката со Јапонија... Тоа било единственото во кое американците не биле побиени од страна на јапонците...И јас се прашвам зш...
имам слушнато за снимката и за знамето шо се вејт, ама за жал не ја имам гледано емисијата..

во трката со СССР, од кај ги најде јапонциве Smile
русиве имет огромен процент на успешни ракети, а американциве во то време неможет ниедна ракета да конструирет шо можит дасе одлепит од земјава.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by T&T Пон Јан 26, 2009 11:46 pm

хехе
моја непромислена грешка. Длабоко се извинувам.. Битно поентава се сфати
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by tHeJunKy Вто Јан 27, 2009 12:24 am

а дали имате прочитано за научниците од НАСА, кои шо се обиделе да ја кажет вистината?

епа тие после неколку дена сите биле мртви, кој од "природна" смрт, кој "самоубиен". Интересно беше, кажвеа како се "самоубил" еден од научнициве, го нашле типов исечкан на парчиња фрлен во неговиот базенот.

мислам(70-80%) дека беше за монтажава, ако не беше за Area 51 или слични такви работи
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by Mary Jane Вто Јан 27, 2009 12:43 am

Изгледа дека тоа со Аполо 11, Армстонг и Олдрин е лажирано. Има многу факти кои укажуваат на тоа.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by Master Вто Јан 27, 2009 2:07 am

Некои работи заслужуваат да останат онакви какви што се.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by kisela krastavica Нед Фед 01, 2009 12:52 pm

Шо се кењаш бе?стапнати се од коа..
kisela krastavica
kisela krastavica
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 28

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by корун Нед Фед 01, 2009 2:58 pm

Добро, ке сценирет одење на месечина и ке заборает дек не се вејт таму знаме. Ак имаш рефлектор над тебе пробај да видиш некоја увезда. Проект од милјарди долари да пропаднит ради грешно осветлување, и најслаб фотограф мојт да наместит светло. Радијацијата на месечината е 10 пати поголема од радијацијата во појасот, а заштитени биле со помош на алуминиумска фолија. Не тврдам дек биле, копилина се Американциве ама доказиве ми се смешни.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 4:33 pm

корун напиша:Добро, ке сценирет одење на месечина и ке заборает дек не се вејт таму знаме. Ак имаш рефлектор над тебе пробај да видиш некоја увезда. Проект од милјарди долари да пропаднит ради грешно осветлување, и најслаб фотограф мојт да наместит светло. Радијацијата на месечината е 10 пати поголема од радијацијата во појасот, а заштитени биле со помош на алуминиумска фолија. Не тврдам дек биле, копилина се Американциве ама доказиве ми се смешни.
ххахаххахаха...
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by корун Нед Фед 01, 2009 4:38 pm

Suspect
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by Odyssey Вто Фед 03, 2009 12:32 pm

То дека америка прва стапнала на месечината е чиста лага, а сите кој што учествувале во ова биле ликвидирани, ама не е вистина дека човек не стапнал на месечината. Кога американциве објавија дека стапнале на месечина, то беше чиста провокација за Русија и русите се првите луѓе што стапнале на месечина, а од тогаш до сега имало многу што стапнале..
И ова ќе ве интересират:
Некоја компанија во Америка продавала места на месечината, плацој парцели хахахахаха
А имет купено неколку богаташите, познати филмски ѕвезди итн
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by Odyssey Вто Фед 03, 2009 12:41 pm

ај бришите овде

http://www.russianspaceweb.com/spacecraft_planetary_lunar.html

а и да знајте дека американцине тврдет дека ни еден русин не стапнал на месечината..
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by корун Вто Фед 03, 2009 12:49 pm

William Charles Kaysing ја напишал We Never Went to the Moon: America's Thirty Billion Dollar Swindle и по нејзе станал популарен ко прва книга шо се занимавала на овај наслов. Батево живеел 80нешо години, до 2005 да сум поточен.

И прочитај го ова да видиш дека е официјално признато дек Луна24 зела примероци од месечина.


Последната промена е направена од корун на Вто Фед 03, 2009 12:54 pm. Мислењето е променето 1 пати
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by Odyssey Вто Фед 03, 2009 12:51 pm

http://www.russianspaceweb.com/chronology_moon_race.html

ај овде читајте имат многу
MOON RACE
хахаха
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Дали сме стапнале на месечината? Empty Re: Дали сме стапнале на месечината?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот