Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет?

+3
IL MIGLIORE
pankerishte
sk1t
7 posters

Go down

Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет? Empty Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет?

Пишување by sk1t Пон Јан 26, 2009 2:38 am

Jas licno mislam nemame sansi za takvo neso so 12 ekipa vo 1rva Liga:S
sk1t
sk1t
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 24
Хоби(работа) : Fudbal
Забавен? : Isprobaj :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет? Empty Re: Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет?

Пишување by sk1t Пон Јан 26, 2009 2:38 am

Mislev na Fudbalov :D:D
sk1t
sk1t
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 24
Хоби(работа) : Fudbal
Забавен? : Isprobaj :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет? Empty Re: Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет?

Пишување by pankerishte Пон Јан 26, 2009 9:38 pm

Ам море Џачка да стајме ак не 18 тима та да не может ни пат да платет ко ке игрет 5 утакмици во Источна Smile
Затоа се 12...пуста сиромаштија Sad
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет? Empty Re: Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет?

Пишување by sk1t Вто Јан 27, 2009 3:55 am

tuk to so vikas more bratce nemet da si kupet cajce ne pak prevoz :D:D zato sme nazad vo se a koj si inace ti :D
sk1t
sk1t
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 24
Хоби(работа) : Fudbal
Забавен? : Isprobaj :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет? Empty Re: Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет?

Пишување by pankerishte Вто Јан 27, 2009 5:05 am

aj погоди... Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет? Empty Re: Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет?

Пишување by sk1t Вто Јан 27, 2009 7:01 pm

znam sega gotoovo i imas poz od BALTAZAR :D
sk1t
sk1t
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 24
Хоби(работа) : Fudbal
Забавен? : Isprobaj :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет? Empty Re: Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет?

Пишување by pankerishte Вто Јан 27, 2009 11:47 pm

ахахахахахахахахах
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет? Empty Re: Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет?

Пишување by IL MIGLIORE Нед Фед 08, 2009 11:52 pm

Ко ќе дојт некој ко Бил Гетс и ко Шеицине да инвестират во тимојве а не Трифун. Шо мислеше тој ова ракомет е ко со Кометал па ке станит со Вардар шампион во фудбалов Лига Шампиони. Е за то ќе почекаме малце!!! Во фудбалов се вртит многу поголема пара.

IL MIGLIORE
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 18

Вратете се на почетокот Go down

Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет? Empty Re: Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет?

Пишување by bojan_acm Пон Мар 16, 2009 10:21 pm

Абе квалитет во Македонија не барајте. Квалитетот барајте го на друго место зш ак го барате во Македонија никогаш нема да го најте.
bojan_acm
bojan_acm
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 33

Вратете се на почетокот Go down

Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет? Empty Re: Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет?

Пишување by pankerishte Сре Мар 18, 2009 4:52 pm

Абе има еден тон талентирани спортисти само лошото е што нема кој да ги задржи во државава.
Треба Спонзор и инвестиции!
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет? Empty Re: Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет?

Пишување by Bleak Чет Мар 19, 2009 11:20 am

Спортот е на многу слабо ниво за жал... ногу слаби услови, нема никакви стимулации и штета пропаѓаат таленти...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет? Empty Re: Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет?

Пишување by METALBOY Саб Мар 21, 2009 11:44 pm

Bleak напиша:Спортот е на многу слабо ниво за жал... ногу слаби услови, нема никакви стимулации и штета пропаѓаат таленти...
мислам дека почнаја да мислет на спортов, полека ама сигурно, со то шо ни дадоја стипендии, ке граделе сали, доста го фалет прецедателон Драган од млади и спорт, да бидеме оптимисти.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет? Empty Re: Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет?

Пишување by pankerishte Нед Мар 22, 2009 7:06 pm

Абе сејте сали ке граделе.И што со салите?ке се тужат после како во Охрид со салана шо напраја од Локална била,од државава била од овој од оној.
Знает сите шо имет тренирано во салана колку срања се дешавале.
Никој не мислит на спорт.
Не треба државата да мислит туку БИЗНИСМЕНИТЕ.Не мешај во се политика.
Требит Инвестиции и тоа Радикални под хитно.

Трифун го зеде Кометал го пропадна.Го зеде Вардар па не го сакаше па сега ај пак.
Македонски бизнисмени...клапуши сите до еден.
Колку ти си биден на утакмица еве лично да те прашам металбој на ФК Охрид?
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет? Empty Re: Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет?

Пишување by METALBOY Пон Мар 23, 2009 11:27 am

pankerishte напиша:Абе сејте сали ке граделе.И што со салите?ке се тужат после како во Охрид со салана шо напраја од Локална била,од државава била од овој од оној.
Знает сите шо имет тренирано во салана колку срања се дешавале.
Никој не мислит на спорт.
Не треба државата да мислит туку БИЗНИСМЕНИТЕ.Не мешај во се политика.
Требит Инвестиции и тоа Радикални под хитно.

Трифун го зеде Кометал го пропадна.Го зеде Вардар па не го сакаше па сега ај пак.
Македонски бизнисмени...клапуши сите до еден.
Колку ти си биден на утакмица еве лично да те прашам металбој на ФК Охрид?
абе шо е работава гледам на целиов форум даваш песимистички мисљења или грешка сум? Одговорот на прашањево е не сум биден али она убото шо сум го слушал, шо обеќавале, имам оптимистички мислења, мислам дека така требит...
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет? Empty Re: Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет?

Пишување by pankerishte Пон Мар 23, 2009 6:02 pm

Што обеќале? Razz
верувај си твој проблем.А јас колку давам песимистички мислења по форумов е мој проблем.Барем се реални а не ветувачки и лажни.

Прво треба да има интерес еве конкретно за фудбалот во Охрид.20 души одат на утакмица.Па што дека е 2ра лига Охрид,добро е да се подржи и со тој мотив верувај дека ке оди мн подалеку.Кога ке има интерес за фудбалот тогаш треба да се очекуваат инвестиции.
Истото и за Амак.3 години само 50 души одевме по утакмици.
Гледам сега после некое време цела сала полна така подршка ово оно од кога зедоа пехар.
Кај бевте сите пред тоа?
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет? Empty Re: Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет?

Пишување by Page Пет Апр 17, 2009 5:06 pm

да де, зш да не. Ојте да го гледате Охрид, иако знајте дека ќе ја продајт утакмицата дома со некои пилиштари топка што гледет прв пат во животот. Дур имат такви глупости, ќе немат ни спорт. А местење ќе иамт секогаш, па вие сега видете кога ќе имаме спорт ние.Јеби га
Page
Page
Хидролог
Хидролог

Age : 36
Број на мислења : 91
Хоби(работа) : Фрлање камен преку рамо
Забавен? : Ич. Шокирам, носам на имбецилни забави по исплукани улици.

http://silence.heavenforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет? Empty Re: Дали македонскиот спорт ќе достигне квалитет?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот