Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Најдобри женски вокали

+30
METALBOY
ноунејм
Obibos
Рокси
kirce
fairy
Mule
folder
Gallowsraven
Bleak
Strange kind of woman
grgrgr
мирАл
malina
Џајко
A GiRL
PhiLL * E
L S D
T&T
pankerishte
Болиглава
Master
tHeJunKy
zzz
kojgode
Punk
Mary Jane
Lastojca
Odyssey
Marej
34 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Најдобри женски вокали - Page 3 Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by kojgode Саб Фед 21, 2009 2:25 pm

Ја слушнав Енја и комшиве од долу ми се жалет им капело нешто.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали - Page 3 Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by Mule Нед Фед 22, 2009 6:43 pm

Џана Нанини
Mule
Mule
Младо Магаре
Младо Магаре

Age : 32
Број на мислења : 55

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали - Page 3 Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by fairy Нед Фед 22, 2009 7:07 pm

Enya :D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали - Page 3 Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by kirce Саб Мар 07, 2009 10:33 pm

stoja
kirce
kirce
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 68
Хоби(работа) : скокач за водици

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали - Page 3 Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by Marej Саб Мар 07, 2009 10:35 pm

kirce напиша:stoja
Со ехо и то Smile
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали - Page 3 Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by Рокси Пон Мар 09, 2009 9:32 pm

Џенис Џоплин
Amy Winehouse (вака ваљда се пишит)
Аланис Морисет
Типкана од кранберис

===> имет ептен специфичен глас!

А ептен ми се свигат како пејт она бившана пејачка од најтвиш
И Диана Крал не е лоша Smile
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали - Page 3 Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by Obibos Вто Мар 10, 2009 7:04 pm

Анестејжа и ејми вајнхаус и цицкине од елена ристеска
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали - Page 3 Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by ноунејм Вто Мар 10, 2009 11:22 pm

Светлана Ражнатовиќ-ЦеЦа
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали - Page 3 Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by METALBOY Пет Мар 20, 2009 11:51 am

Не сакам женски вокали, искључок е Amy Lee oд Evanescence - со песната bring me to life толку Smile
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали - Page 3 Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by Angelic Нед Апр 05, 2009 9:26 pm

Amy Lee & Amy Winehouse дефинитивно најдобри.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали - Page 3 Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by мирАл Нед Апр 05, 2009 9:37 pm

Јелена Томашевич мн јак глас имат.
Ја слушав пред некоја вечер!
(будала си, не си нормален Razz )
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали - Page 3 Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by katusch Сре Jул 01, 2009 1:00 am

Rainbow* напиша:Amy Lee & Amy Winehouse дефинитивно најдобри.

неам шо да додам засеа Smile
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 32
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали - Page 3 Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by Наташа Сре Jул 01, 2009 1:09 am

Geike Arnaert од Hooverphonic имат ногу специфичен глас. И ко од бунар да го ваѓат, со лес колку пејт. На чујте една песна ак сакате.

Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали - Page 3 Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by Punk Сре Jул 01, 2009 1:12 am

Џенис Џоплин немат конкуренција
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали - Page 3 Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by Азра Вто Aвг 04, 2009 10:57 am

Добра тема. Ретко кој кажал зошто некој вокал е добар, специфичен, за паметење.
Ејми Вајнхаус според мене е страшно добар вокал, го врати соул пеењето и постави нови критериуми, воедно го прилагоди овој музички стил на увото на современиот слушател.
Нора Џонс и Кејти Мелуа ги ставам во ист кош, двете имаат фантастични гласови, нежни, волшебни,со длабока боја и плус се кантавторки, што додава шмек на секоја нивна песна.
Нивните преработки на великаните Арета Френклин, Синатра и Дијана Крал и слично просто оставаат без здив.
Аланис Морисет и Долорес од Кренберис исто така се за во една категорија. Моќни, специфични и совршено прилагодени на времето во кое ги создаваа нивните хитови (90-тите се презаситија од просечни, веќе видени, таканаречени диви и поп-крескалки).
Врв на сите ми е Ени Ленокс. Жената просто маѓепсува на прво слушање и плус е една од најмоќните жени во музичката индустрија. И сеуште е добра!
Секоја од овие ја слушам како целосна приказна, и при изборот во критериумите влегуваат и прилагоденоста на музичките стилови кон гласовите, специфичноста на бојата на гласот и се разбира личниот печат како уметници.
Азра
Азра
Адаптер во подем

Age : 39
Број на мислења : 41
Хоби(работа) : мазохист
Забавен? : скроз

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали - Page 3 Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот