Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Најдобри женски вокали

+30
METALBOY
ноунејм
Obibos
Рокси
kirce
fairy
Mule
folder
Gallowsraven
Bleak
Strange kind of woman
grgrgr
мирАл
malina
Џајко
A GiRL
PhiLL * E
L S D
T&T
pankerishte
Болиглава
Master
tHeJunKy
zzz
kojgode
Punk
Mary Jane
Lastojca
Odyssey
Marej
34 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Најдобри женски вокали Empty Најдобри женски вокали

Пишување by Marej Нед Јан 25, 2009 9:56 pm

По можност со докази.

Jennifer Hudson
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by zzz Пон Јан 26, 2009 12:12 am

кристина агилера имат многу моќен глас
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by tHeJunKy Пон Јан 26, 2009 7:32 pm

ваљда од Nightwish старата пеачка...не ми теквит како се викаше, знам дека имаше академија, или нешто такво за оперска пеачка завршено. ак не го мрзит некого нек стајт клипче Smile
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by Master Вто Јан 27, 2009 2:11 am

Тајра Турунен (Најтвиш, бивша)
Ејми Ли (Еванесенс)
Серон ден Аден (Витин Темптејшн)
Арета Френклин
и др.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by Болиглава Вто Јан 27, 2009 2:33 am

Amy Lee и Sharon Den Adel ги признавам.
Другиве ме фрустрирет, секоја на свој посебен начин.

zzz напиша:кристина агилера имат многу моќен глас

Shocked
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by pankerishte Вто Јан 27, 2009 3:02 am

Симоне Симонс од Епика.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by Master Вто Јан 27, 2009 5:38 pm

pankerishte напиша:Симоне Симонс од Епика.


Ех да и таа имат закон глас!!!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by T&T Вто Јан 27, 2009 7:42 pm

Master напиша:Тајра Турунен (Најтвиш, бивша)
Ејми Ли (Еванесенс)
Серон ден Аден (Витин Темптејшн)
Арета Френклин
и др.

Со овај избор најмногу се сложвам, ама Серон ден Аден не. Многу пискаво гласче имат, имат висока резолуција, ама без квалитет. Ова го кажвам од мој аспект, не дека морат да е така.

Би ја додала и Ета Џејмс
и се согласвам со Џенис Џоплин-дефинитивно имат најинтересен глас
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by L S D Вто Јан 27, 2009 7:55 pm

Odyssey напиша:Sharon den Adel
potpolno se slozvam... i Sarah Mclahlan ne e losa Smile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by Master Вто Јан 27, 2009 7:55 pm

T&T напиша:
Master напиша:Тајра Турунен (Најтвиш, бивша)
Ејми Ли (Еванесенс)
Серон ден Аден (Витин Темптејшн)
Арета Френклин
и др.

Со овај избор најмногу се сложвам, ама Серон ден Аден не. Многу пискаво гласче имат, имат висока резолуција, ама без квалитет. Ова го кажвам од мој аспект, не дека морат да е така.

Би ја додала и Ета Џејмс
и се согласвам со Џенис Џоплин-дефинитивно имат најинтересен глас


И то шо викаш, ама јуник е, зато ми се свиѓат и мојт да пејт се.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by PhiLL * E Вто Јан 27, 2009 7:56 pm

Jani Densen - Sleep Creep девојчево стенка како лудо :D
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by A GiRL Вто Јан 27, 2009 8:33 pm

Да ме имавте мене слушнато не ќе прашвевте ваква работа tongue

Туку...без зезање имат кандидат јас мислам од форумов:Т&Т alien

Др пат од поширока гледна точка ќе се изјаснам,брзам сеа Exclamation
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by L S D Вто Јан 27, 2009 8:34 pm

A GiRL напиша:Да ме имавте мене слушнато не ќе прашвевте ваква работа tongue

Туку...без зезање имат кандидат јас мислам од форумов:Т&Т alien

Др пат од поширока гледна точка ќе се изјаснам,брзам сеа Exclamation

nedaj boze da go stajme tvojov vokal na tracka.... ojde cela produkcija posle :S:S:S hahaha
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by Џајко Вто Јан 27, 2009 10:24 pm

Amy Lee е без конкуренција на светски рамки а од Македонскиве дефинитивно Калиопи!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by pankerishte Вто Јан 27, 2009 11:26 pm

Џајко напиша:Amy Lee е без конкуренција на светски рамки а од Македонскиве дефинитивно Калиопи!
Amy Lee без конкуренција...?
хихиххихихихи Shocked
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by Lastojca Вто Јан 27, 2009 11:34 pm

ејми вајнхаус заборајв да ја спомнам
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by T&T Чет Јан 29, 2009 2:33 pm

A GiRL напиша:Да ме имавте мене слушнато не ќе прашвевте ваква работа tongue

Туку...без зезање имат кандидат јас мислам од форумов:Т&Т alien

Др пат од поширока гледна точка ќе се изјаснам,брзам сеа Exclamation


Шо јас? Не разбрав.... :S
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Најдобри женски вокали Empty Re: Најдобри женски вокали

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот