Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Како возвраќате на лошите работи?

+29
Ane
Golub-Samoubica
Наташа
Ivana
METALBOY
James Bomb
fairy
Bleak
malina
PhiLL * E
Obibos
REGINA
Punk
Lastojca
L S D
nice
sokol
Alexandra
T&T
мирАл
Ludi Milojko
The Breaking Dawn
Master
pankerishte
zzz
grgrgr
Mary Jane
hollow
kojgode
33 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by kojgode Нед Јан 25, 2009 2:18 pm

Како возвраќате на лошите работи? Лесно е да се каже дека возвраќате со лошо, но не секогаш и секој може и сака да прави лоши работи.

Ви се случило ли да премолчите некогаш? Или пак возвраќате со иста мера?

Или пак има некој што сеуште го почитува она старото правило ако некој те удри по едниот образ ти сврти му го другиот?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by hollow Нед Јан 25, 2009 2:28 pm

Незнам некако не ми е убо да враќам на некој со ми напрал мене лошо а имат луге со не может да спиет дур не ти вратет
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 30
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by Mary Jane Нед Јан 25, 2009 2:34 pm

Јас се трудам да игнорирам такви работи, едноставно си велам дека треба да одам понатаму, а не да се замарам за некој кој не вреди. Не сум одмаздољубива личност.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by grgrgr Нед Јан 25, 2009 2:35 pm

не знам кога како...зависит од то колку сум изнервирана и повредена

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by zzz Нед Јан 25, 2009 2:41 pm

hollow напиша:Незнам некако не ми е убо да враќам на некој со ми напрал мене лошо а имат луге со не может да спиет дур не ти вратет


јаз не можам да спијам дур не му вратам ама то само ко ке сум мн писд офф Twisted Evil
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by pankerishte Нед Јан 25, 2009 2:49 pm

zzz напиша:
hollow напиша:Незнам некако не ми е убо да враќам на некој со ми напрал мене лошо а имат луге со не может да спиет дур не ти вратет


јаз не можам да спијам дур не му вратам ама то само ко ке сум мн писд офф Twisted Evil
Сакаш да кажиш злопамтило Laughing Laughing Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 32
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by Master Нед Јан 25, 2009 2:51 pm

Бооо!
Јас премногу враќав порано, ама баш на секого. Многу полоша сум ако некој ми напрајт нешо лошо, цел живот ќе патит ради то.
Сега се обидувам да премолчам или да изгледам незаинтересирано, ама тоа е само површински.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Јан 25, 2009 2:55 pm

со убо Wink
најчесто не се замарам и јас игнорирам ама имат некои теми и некои љуѓе за кои нејќам да ме чепкет ама ак почнет искрено дебилка станвам и незнам до која мера враќам....ама после не ми е криво шо е најбитно WinkWink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by zzz Нед Јан 25, 2009 3:02 pm

pankerishte напиша:
zzz напиша:
hollow напиша:Незнам некако не ми е убо да враќам на некој со ми напрал мене лошо а имат луге со не может да спиет дур не ти вратет


јаз не можам да спијам дур не му вратам ама то само ко ке сум мн писд офф Twisted Evil
Сакаш да кажиш злопамтило Laughing Laughing Cool


па така нешто ама не до толку (добро злопатило)
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by Ludi Milojko Нед Јан 25, 2009 3:06 pm

So kuliranje
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 62
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by мирАл Нед Јан 25, 2009 3:14 pm

Лошо Twisted Evil
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by T&T Нед Јан 25, 2009 3:16 pm

Зависит... Порано возвраќав со полоша мера, ама сега гледам поинаку на работите. Најчесто игнорирам, и продолжвам понатака, ама за жал не секогаш.. Знам и да се испонашам, ама само тогаш ко ќе сум во право. Ретко која личност е доволно добра за да трошиш нервни клетки за неа... Razz
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by Alexandra Нед Јан 25, 2009 3:46 pm

Никако не враќам,едноставно ја бришам таа личност,а ако некогаш се најдам во можност да му напрам нешо добро ќе му напрам за да видит дека згрешил шо така постапил со мене.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 29
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by sokol Нед Јан 25, 2009 5:12 pm

скоро никогаш не враќам
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by nice Нед Јан 25, 2009 8:52 pm

Не сум одмаздољубива и секогаш некој ко ке ми напрајт несо лошо си викам Господ ке му вратит за да не се замапам мн мн

nice
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by L S D Нед Јан 25, 2009 9:02 pm

pa zavisit kolku loso mi imat nekoj napraeno. sekoj imat granica.. nekoj ko ke ja preminit mojata e togas stanvit loso Smile
inace ne sum los coek.... du6i4e hhhh
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 29
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by Lastojca Нед Јан 25, 2009 10:43 pm

обично не враќам ама ако случајно ми се пружит прилика да се одмаздам ќе ја искористам Twisted Evil Twisted Evil
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by Punk Пон Јан 26, 2009 1:35 am

Се прам глупа и дека не разбирам и ништо демек не ми е и гледам да не вратам едноставно личноста паѓат подолу кај мене
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by REGINA Чет Фед 26, 2009 9:19 pm

сигурно сакате да знајте???
не бе се зезам, не возвраќам.... Twisted Evil хихихих
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by Obibos Чет Фед 26, 2009 9:45 pm

Со 1000 пати полошо да не речам со најлошо
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 30
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by PhiLL * E Чет Фед 26, 2009 9:50 pm

Со лошо ... ама со памет осмислено прво ... да боли !
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 30
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by malina Чет Фед 26, 2009 9:52 pm

зависит од работата шо ми ја напрајл и од моето расположение во моментот
malina
malina
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by Bleak Чет Фед 26, 2009 9:55 pm

Па ако враќаф на лошо со лошо цел охрид испотепан ќе беше... мн срања ми се дешавале ама преќутвам најчесто нека му е на чест и некј друг има да му вратит и за него и за мене јас нема потреба да се замарам...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by kojgode Чет Фед 26, 2009 9:56 pm

Јас враќам со добро. Ако некој ми врзе шамар јас го вртам и другиот образ. А ако некој ми врзи врвци и јас му ги врзувам немоу. ох ох хо. Немојте да го користите ова.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by fairy Чет Фед 26, 2009 10:03 pm

јас не сум злопамтило, дури и напротив, заборавам ако некој нешто ми напрајл, да речам простувам... освен ако е нештото премногу неубо, па ко шо рекоја ако ми се пружит прилика, ке ја искористам и ке вратам со слична мера.
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Како возвраќате на лошите работи? Empty Re: Како возвраќате на лошите работи?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот